Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

za malutki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    za malutki

    Mój synek ma 8 miesięcy i ma nie całe 74 cm . Czy to cos złego
    ? Jak sie urodził miał tylko 47 cm długości.
  •    
       

    #2
    Odp: za malutki

    Napisane przez agata2707 Pokaż wiadomość
    Mój synek ma 8 miesięcy i ma nie całe 74 cm . Czy to cos złego
    ? Jak sie urodził miał tylko 47 cm długości.
    A powiedz, cierpiałaś w ciąży na Hipotrofie?
    Ale w sumie to nie ma znaczenia, gdyż dzieci nawet z tą przypadłością rozwijają się prawidłowo.
    A byłaś może u lekarza? Pytałaś? Co Ci powiedział?

    Skomentuj


      #3
      Odp: za malutki

      moja Zosia w wieku 8 miesięcy miała 68 cm i nic w tym złego nie widziałam a Twój Szkrab jest większy

      Skomentuj


        #4
        Odp: za malutki

        Z siatek centylowych wynika, że Pani syn jest jednym z wyższych ośmiomiesięcznych chłopców. 75% dzieci w tym wieku ma mniejszą długość ciała, więc nie ma powodu do niepokoju, że jest za mały. Podczas wizyty w Poradni powinien być zawsze mierzony a wartości należy zapisywać. Co kilka miesięcy (tak, jak u każdego dziecka) lekarz oceni tor wzrastania synka.

        Pozdrawiam
        prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

        Skomentuj


          #5
          Odp: za malutki

          Moja córeczka teraz ma 7 miesięcy i ma 69 cm to chyba duża jest jak na dziewczynkę. Synek ogólnie był wielkim chłopem.

          Skomentuj


            #6
            Odp: za malutki

            To, jakie są długie dzieciaczki w wieku tam 8 czy 9 miesięcy zależy od tego ile mają cm, jak się urodzą. Jeśli Wasze dzieci uważacie za wielkoludy, to co powiecie o moim synku? Mam prawie półrocznego szkraba i około 77 cm długości ciała, nosi ubranka na 80 cm, bo w te na 74 cm się po prostu nie mieści. Mówię "około", bo ponad miesiąc temu na szczepieniu miał 74 cm. ALe za to jak się urodził miał 60 cm, więc kawał chłopaka z niego było Gdy byłam w szpitalu, na drugi dzień po porodzie pielęgniarki i położne mówiły mi, że moje dziecko wygląda jakby miało 2 miesiące a nie 2 dni heh No cóż, taka natura

            Skomentuj


              #7
              Odp: za malutki

              No właśnie. Kazde dziecko rośnie w swoim trybie i dużo zalezy od tego jakiej wielkosci sie urodziło. NIe ma co porównywac dziecka które urodziło sie i miało 53 cm z dzieckiem co miało np 58 cm ponieważ to większę potrzebuje wiecej i zawsze stopniowo więcej urśnie, co nie znaczy że mniejsze go nie przerośnie znów Malutkie czy nie wazne by było zdrowe, a czas na skok wzrotu kiedyś przyjdzie.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X