Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skaza białkowa, a karmienie piersią

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Skaza białkowa, a karmienie piersią

    Synek ma 7 tygodni i niestety najprawdopodobniej ma skazę białkową, co oznacza dla mnie drakońską dietę. Kompletnie nie wiem co mam jeść.
    Czy znacie jakieś fajne przepisy?
  •    
       

    #2
    Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

    Ja wiem czy taką drakońską? Sery, mleko i jogurty odpadają. Zostaje pieczywo, mięso, wędliny, dżemy itp itd. Są dzieci które obok skazy białkowej mają uczulenie na gluten i jajko! To dopiero kosmos dla mnie. A znam mamę, która mimo to karmiła piersią dziecko. Nie wiem skąd ona miała ten pokarm...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

      Jak dobrze poszukam to zaraz podrzucę kilka przepisów, muszę poszperać na dysku bo mam kilka przepisów od dietetyka. Są sprawdzone, smaczne i przede wszystkim bezpieczne. Chociaż nie wszystkim muszą smakować oczywiście A no i łatwe w przyrządzeniu. Ja tam polecam !

      Skomentuj


        #4
        Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

        Kisiel z borówkami
        Składniki:
        2 szklanki borówek
        3 szklanki zimnej wody
        1 łyżka cukru (lub więcej do smaku)
        1 łyżka mąki kukurydzianej
        Sposób przygotowania:
        1. Do małego garnka włóż borówki i zalej je wodą. Następnie dodaj cukier, wymieszaj i gotuj przez około 2 minuty.
        2. Mąkę ziemniaczaną rozprowadź niewielką ilością zimnej wody, a następnie połącz z zagotowanymi owcami. Całość zagotuj i odstaw z ognia do wystudzenia.
        3. Ostudzony kisiel przelej do salaterek i udekoruj borówkami.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

          kotlety z kaszy gryczanej i soczewicy
          Składniki:
          szklanka kaszy gryczanej
          1/2 szklanki soczewicy
          2 żółtka jaj
          cebula
          olej do smażenia
          1/2 szklanki tartej bułki
          sól, pieprz, majeranek
          Sposób przygotowania:
          1. Kaszę zalej 1 i 1/2 szklanki osolonej wody i ugotuj na sypko.
          2. Soczewicę zalej wodą i ugotuj do miękkości (ok. 20 minut).
          3. Cebulę posiekaj, zeszklij na łyżce oleju. Następnie wrzuć na patelnię i podsmaż.
          4. Wystudzoną kaszę, soczewicę i cebulę przepuść przez maszynkę do mielenia. Do powstałej masy dodaj żółtka jaj i dokładnie wymieszaj. Całość przypraw solą, pieprzem i majerankiem i ponownie dokładnie wymieszaj.
          5. Uformowane kotleciki obtocz w tartej bułce i usmaż.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

            ciasteczka sezamowe
            Składniki:
            10 dag soi
            10 dag ziarna białego sezamu
            10 dag mąki jęczmiennej
            15 dag mąki kukurydzianej
            4 łyżki oliwy
            przyprawy korzenne
            Sposób przygotowania:
            1. Włóż soję do garnka z wodą i pozostaw do namoczenia na noc. Rano gotuj ją przez ok. 1,5-2 godziny, a następnie przestudzoną zmiel za pomocą maszynki.
            2. Do powstałej masy dodaj mąkę, szczyptę przypraw korzennych, połowę ziaren sezamu i 2 łyżki oliwy i dokładnie wymieszaj.
            3. Wyrabiaj ciasto, stopniowo dodając wodę. Następnie rozwałkuj ciasto i wykrawaj ciasteczka szklanką lub foremkami.
            4. Gotowe ciasteczka posmaruj oliwą, posyp pozostałym sezamem i piecz na blasze wysmarowanej oliwą przez około 10-20 minut.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

              A jeszcze coś takiego mi się przewinęło, myślę, że przydatna informacja.

              Produkty i potrawy niedozwolone:
              • Napoje: czekolada w proszku (zawiera w składzie mleko)
              • Mleka i sery: mleko, sery, śmietany krowie, i wszystkie które po sprawdzeniu alergizują, produkty zawierające w swoim składzie mleko, lub białka mleka, mleko sojowe w niektórych przypadkach, sery kozie (mogą zawierać mleko w ilości do 1/3 całkowitego składu mleka), budynie
              • Mięso i ryby – produkty potencjalnie wzbogacone w izobaty białek mleka np.: parówki, mielonki itp.
              • Tłuszcze – majonez, masło, masła roślinne z dodatkiem masła, kremy, sosy sałatkowe
              • Owoce – jak wszystkie niewskazane w diecie mamy karmiącej
              • Warzywa i rośliny strączkowe - gotowe sałatki z majonezem, warzywa z puszki, konserwowe, proszę czytać etykiety składu, puree ziemniaczane z proszku zawiera mleko), kiszona kapusta i ogórki (często są ubijane z serwatką)
              • Słodycze: kremy zawierające mleko, słodycze z dodatkiem mleka, lody, masła orzechowe zawierające mleko
              • Pieczywo i inne zbożowe – Bułki pszenne (zawierają mleko), chałki, bułki słodkie, pieczywo półcukiernicze, płatki śniadaniowe np.: kukurydziane (nieraz dodatek mleka), pieczywo chrupkie, krakersy, paluszki, makarony (często zawierają mleko)
              • Inne – proszki do pieczenia (produkowane są często na bazie mleka), buliony, musztardy, ketchup, zupy w proszku wszystko co może zawierać knedle (kluski) – z dodatkiem mleka, niektóre leki np.: witaminy.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

                Kruche ciasteczka

                50 dag mąki pszennej
                20 dag cukru pudru
                30 dag margaryny (prosto z lodówki)
                4 żółtka
                duża szczypta soli
                1 torebka cukru wanilinowego

                Wszystkie składniki zagnieść na stolnicy, rozwałkować na około 0,5 cm grubości placek. Wycinać foremką ciasteczka. Piec na blasze wyłożonej papierem do pieczenia przez około 15 min w 180 -200 st C. Przechowywać w szczelnie zamkniętym pudełku / puszce.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

                  loozak11 Twoje rady choć bardzo cenne są skopiowane z innych stron w necie. Możnaby posądzić Cię o plagiat. Dlatego moja rada: dodawaj link do stronek, z których kopiujesz, jako do źródła. Np. Twój ostatni post znajdziemy tutaj: http://www.przepisy-dla-dzieci.pl/Co...2-deb812c2a8b7

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

                    ciasteczka owsiane
                    250 ml margaryny rama olivio
                    pół szklanki cukru
                    pół szkalnki wody (można mleka)
                    rozpuścić to w garnuszku
                    wymieszać w odzielnym naczyniu szklankę płatwów owsianych, szklankę otrębów pszennych i szklankę mąki
                    wrzucić te wymieszane cuche składniki do garnuszka
                    wymieszać
                    namałym ognu niech pobulgocze 2 minuty
                    wykładać na blachę łyżką
                    piec w temp 180-200 st

                    Myślę, że będą smakować, ja je bardzo polubiłam podobnie jak synek.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

                      Lista produktów, które można jeść przy skazie białkowej:

                      same żółtka jajek,
                      mleko dla dzieci ze skazą białkową,
                      drób,
                      mięso królicze,
                      różne kasze,
                      różne rodzaje ryżu,
                      makarony,
                      marchew,
                      brokuły,
                      jabłka.
                      Każdy nowy, wprowadzany do diety produkt trzeba najpierw sprawdzić. Podajemy dziecku niewielką ilość, po czym przez kilka dni obserwujemy, czy pojawia się reakcja uczuleniowa lub dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Gotowe zupki dla dzieci oraz zupki przyrządzane w domu nie powinny zawierać od razu zbyt dużo składników, aby łatwiej zawęzić przyczyny uczulenia u dziecka.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

                        Keks jaglany

                        Składniki :
                        1 szklanka kaszy jaglanej,
                        3 – 4 łyżki zmielonych płatków owsianych lub mąki owsianej( ja użyłam otrębów owsianych)
                        2,5 szklanki soku jabłkowego( użyłam pełnych 3 i jeszcze podlałam pod koniec wodą)
                        1 łyżka ekstraktu z wanilii lub mielonej wanilii,
                        1 łyżeczka cynamonu,
                        szczypta imbiru
                        garść pokrojonych śliwek,
                        garść jagód goi lub żurawiny
                        kilka kandyzowanych wiśni, garść ziaren sezamu sezamu i słonecznika.

                        Kaszę jaglaną dokładnie wypłukać, przelać wrzątkiem i ugotować na małym ogniu, pod przykryciem w soku jabłkowym. Ziarna sezamu i słonecznika podprażyć na patelni. Następnie dodać do kaszy drobno pokrojone suszone owoce, cynamon, imbir, wanilię, oraz otręby owsiane. Wszystko dokładnie wymieszać.Gotową masę przełożyć do wysmarowanej oliwą i wyłożoną papierem formy. Uformować w formie i udekorować. Piec około 30 minut w piekarniku nagrzanym do temp. 180°C. Wyjmować z foremek po całkowitym ostudzeniu.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

                          Ryż z pieczonym kalafiorem

                          Składniki :
                          torebka ryżu Basmati
                          pół młodego kalafiora
                          świeża natka pietruszki
                          sól, pieprz, curry do smaku
                          oliwa z oliwek

                          Kalafior umyć, podzielić na mniejsze różyczki. Gotować na parze lub w wodzie ale tak by był lekko twardawy. Ja gotowałam 20 min na parze. Ryż ugotować i dokładnie odcedzić. Włączyć piekarnik na 200° C. Kalafior rozłożyć na blaszce do pieczenia, skropić oliwą, posypać curry, solą i pieprzem. Piec ok. 25 min. Wymieszać kalafior z ryżem i dodać posiekaną natkę pietruszki. Doprawić do smaku.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

                            Kotlety na parze z cukinią
                            Składniki :
                            ok. 400g mięsa mielonego drobiowego
                            cukinia
                            marchew
                            Sinlac
                            pieprz, sól do smaku
                            jako dodatek : curry- będą wtedy lekko orientalne

                            Do miski wrzucić mięso mielone, cukinie ze skórką oraz marchew starte na małych oczkach. Dodać 8-9 płaskich łyżek Sinlaca. Przyprawić solą i pieprzem.Wymieszać.Ulepić małe kuleczki i gotować na parze ok 15-20 min.
                            Smacznego!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Skaza białkowa, a karmienie piersią

                              A pro po zbliżającej się Wielkanocy ala Majonez

                              Składniki :
                              200 ml śmietany sojowej
                              sól, pieprz ziołowy do smaku
                              łyżka octu jabłkowego
                              pół łyżki musztardy
                              1,5- 2 szklanki oleju( dodałam 1,5)
                              Śmietanę sojową wraz z octem i przyprawami zmiksować, po chwili pojawi się piana i wtedy dodajemy musztardę ciągle miksując. Po około 10 minutach miksowania zaczynamy dodawać olej, należy go lać bardzo powoli, bardzo cienkim "ciurkiem". Miksujemy jeszcze około 15 minut. Powinien nabrać konsystencji nieco lżejszej niż majonez, gotowy schładzamy w lodówce.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X