Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Roczne dziecko budzi sie w nocy i zasypia jedynie na rękach

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Roczne dziecko budzi sie w nocy i zasypia jedynie na rękach

    Witam,
    od miesiaca córka budzi sie w nocy co pol godziny. biore ja na raczki i zasypia. odkładam ją do jej lozeczka i za chwile jest znowu to samo. Prosze o pomoc. czy corka jest przyzwyczaiona do rąk?????/ Macie jakieś rady jak ją tego oduczyc???Dodam ze córka jest dzieckiem bardzo aktywnym. Staramy sie trzymac jej rytm dnia taki sam. Drzemkę ma jedna w ciagu dnia idzie na spacer okolo 9.30 i w ciagu godzinki zasypia na 1,5-2 godziny. Po południu nei dajemy juz spac. Chodzi spać miedzy 19 s 20. Spi w swoim łozeczku. Ja spie obok. jak kłade sie spac okolo 22 dostaje jeszcze mleko wiec głodna na pewno nie jest.
  •    
       

    #2
    Odp: Roczne dziecko budzi sie w nocy i zasypia jedynie na rękach

    Prawdopodobne córka jest na tyle duża, by przeżywać różne lęki i obecność "na odległość" (nawet Pani zdaniem niewielką), nie zwiększa jej poczucia bezpieczeństwa a różne okoliczności zewnętrzne (np. niepokój rodziców) mogą to jeszcze nasilać. Proponuję, byście Państwo po prostu spali z córką. Po pewnym czasie, gdy znów poczuje się bardziej bezpieczna, będzie można podtrzymać to poczucie na większą odległość.

    Pozdrawiam
    prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: Roczne dziecko budzi sie w nocy i zasypia jedynie na rękach

      mi sie wydaje, ze po tem może być trudno oduczyć dziecko spania z rodzicami...ale spróbować nie zaszkodzi - przynajmniej będzie wiadomo o co chodzi...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Roczne dziecko budzi sie w nocy i zasypia jedynie na rękach

        Gdzieś, kiedyś natknęłam się na takie hasło " człowiek to jedyny ssak, który wyrzuca swoje młode z gniazda". Moim zdaniem dziecko do 2 lat, od czasu do czasu może spać z rodzicami i nie złego się nie stanie. Denerwują mnie psycholodzy, którzy twierdzą, że w późniejszych latach odbije się to na samodzielności czy poczuciu wartości dziecka. Kochane, przytulane dziecko czuję się bezpieczne, a przecież w nocy również dziecko tego potrzebuje.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Roczne dziecko budzi sie w nocy i zasypia jedynie na rękach

          ja znam dwóch pediatrów i jednego psychologa którzy są ogromnymi zwolennikami spania z dziećmi - ja jakoś spać z Zosią nie umiem i boła bym się jej oduczania tego, teraz mieliśmy trudny czas z zasypianiem wieczornym - potzrebowała bliskości i przytulenia wiec z zasypianiem przeniosłyśmy się na nasze łóżko i potem przenoszę ją do siebie

          Skomentuj


            #6
            Odp: Roczne dziecko budzi sie w nocy i zasypia jedynie na rękach

            Pozwolę sobie wkleić własną wypowiedź z innego tematu. Sądzę, że warto ją przeczytać, by zrozumieć, dlaczego dzieci chcą spać z rodzicami (i dlaczego wiele z nich powinno spać) oraz dlaczego często te, które były "odzwyczajane" później przez wiele lat co noc wędrują do rodziców.
            Pozdrawiam
            prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

            "Niestety chyba Państwa córka zrobiła się starsza i mądrzejsza . Prawdopodobnie, jeśli Państwa nie ma w pobliżu, nie czuje się bezpieczna. Dzieci nie wiedzą, że mamy 21 wiek. W genach mają informację, że jeśli rodzic się oddala, to mogą być zjedzone przez lwa, więc przywołują rodzica płaczem. krzykiem. Najpewniejszą metodą potwierdzającą obecność rodzica, jest oczywiście dotyk. Jeśli dajemy dziecku do potrzymania swoją dłoń, to zwykle się uspokaja i zasypia. Moje dzieci przez sen sprawdzały nawet, kto jest obok i w zależności od osoby zachowywały się różnie w nocy. Dla małych dzieci (dla dużych i baardzo dużych tak naprawdę też) przekaz niewerbalny jest o wiele ważniejszy aniżeli werbalny. Na pewno w wielu rodzinach można zaobserwować, że dzieci (nawet dużo starsze) śpią dłużej, gdy są w łóżku z rodzicami. Dzieci podświadomie myśla:
            - Jeśli nie ma rodzica ja sam muszę zadbać o bezpieczeństwo, więc nie mogę głęboko spać.
            Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dawało spowijanie. Jeśli nakryjemy głowę kołdrą, to zwykle czujemy się bezpieczniej. Jeśli owiniemy niemowlaka, to też w takim "kokonie" będzie czuł się bezpieczniej. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa po spowiciu jest prawdopodobnie przyczyną zaobserwowanej już dawno różnicy w spaniu u dzieci spowijanych i leżących swobodnie.
            W Państwa sytuacji wyjścia poleca się generalnie dwa:
            1. kupienie stoperów i "przetrzymanie" dziecka, co często się kończy zaburzeniami emocjonalnymi, widocznymi czasem dopiero w dalekiej przyszłości (po prostu dziecko z lękiem musi poradzić sobie samo i nauczyć się, że na rodzica nie może liczyć).
            2. Zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa. Najlepiej poprzez kontakt z rodzicem (pewność kontaktu a nie przekonanie, że, jak nie zapłaczę lub nie przytrzymam piersi, to rodzic ucieknie).
            Ja, ponieważ jestem lekarzem "dziecinnym" (w niektórych rejonach tak określa się pediatrę ) a więc takim, który obserwuje dzieci własne i cudze prawie całą dobę a ponadto pamięta wiele ze swojego dzieciństwa, zalecam jak najczęstszy, bezpośredni kontakt z dzieckiem. Zwykle nie grozi to niczym maluszkowi a poprawia jakość snu dziecka i rodziców. Zwracam uwagę, że wiele poradników, jak oduczyć dziecko spać z rodzicami opiera się także na tym, że nie niszczymy, a wzmacniamy poczucie bezpieczeństwa dziecka. Oczywiście bywają wyjątki, ale Państwa córka raczej do nich nie należy .
            Nad ranem prawdopodobnie dziecko dodatkowo wyczuwa Państwa niepokój (o tej porze zwykle ludzie są najbardziej senni i odczuwają zmęczenie, któremu często towarzyszy zniecierpliwienie) i wtedy samo staje się bardziej niespokojne.
            Last edited by dr_Jurkowski; 19-02-2015, 00:00.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Roczne dziecko budzi sie w nocy i zasypia jedynie na rękach

              cenna porada i sama chętnie ją przeczytałam bo ostatnio z małą mam ten sam problem a od wczoraj bierzemy też ją do siebie by w końcu w nocy spała noralnie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Roczne dziecko budzi sie w nocy i zasypia jedynie na rękach

                U mnie z synkiem mieliśmy bodajże tylko 3-4 dni takie, że zasypiał w łóżku moim i męża. Później go przekładaliśmy do łóżeczka. Synek od urodzenia śpi w swoim łóżeczku i nie domagał się nigdy bliskości. Może też przez to, że w dzień się nieraz obok niego kładę i śpimy razem? Albo może przez to, że zawsze do snu daję synkowi pieluszkę pod buźkę? Nie powiem, bo nieraz synek obudzi się z płaczem(Oskar ma 6 miesięcy), ale pogłaszczę go po głowie i już jest ok

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Roczne dziecko budzi sie w nocy i zasypia jedynie na rękach

                  My też na kilka dni ją bedziemy mieć i potem do łóżeczka z powrotem, bo w nocy znów synek do nas przychodzi i chce z nami spać, nie ma się gdzie położyc jak mała jest i ją po prostu budzi. Ehhh rola rodzićów to trudne zadanie haha

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X