Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

krostki na buźce...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    krostki na buźce...

    Mojej Maleńkiej wyskoczyły krostki na policzkach- małe, czerwone i na końcu biały punkcik, nie wiem, czym to jest spowodowane i czym to potraktować...Mam tylko nadzieję, że to nie alergia, mam w domciu kota i boję się, że Maleńka może być uczulona na sierść.
    Czy można posmarować jakąś maścią takie krostki u 3 tygodniowego dziecka? Doradźcie początkującej mamusi...proszę...


  •    
       

    #2
    Albo sprubój przemywac rumiankiem twarz kilka razy dziennie.Ale radze oczywiście wybrac sie do lekarza.Mój synek terz mial chrosty i okazało sie że ma alergie na mleko krowie

    Napisz co stwierdził lekatrz

    Skomentuj


      #3
      Napisane przez jaka_ja Pokaż wiadomość
      Mojej Maleńkiej wyskoczyły krostki na policzkach- małe, czerwone i na końcu biały punkcik, nie wiem, czym to jest spowodowane i czym to potraktować...Mam tylko nadzieję, że to nie alergia, mam w domciu kota i boję się, że Maleńka może być uczulona na sierść.
      Czy można posmarować jakąś maścią takie krostki u 3 tygodniowego dziecka? Doradźcie początkującej mamusi...proszę...
      Ja mysle ze to są potówki , czyli dziecko zostało przegrzane.W ta pogode sie niedziwie bo moja coreczka tez ma takie a ma 8m-cy
      Mi lekarz powiedzal aby przemywac lekko spirytusem aby niezostały slady gdyz potowki musze byc wysuszone.
      Albo tak jak napisała Marzenka rumiankiem.
      I nieprzegrzewaj maluszka.Zawsze po karku albo brzuszku dziecka poznasz czy mu cieplo czy zimno.
      Pozdrawiam
      Amelia 12.03.08

      Skomentuj


        #4
        jaka_ja skoro biały punkcik na końcu to jest to na pewno
        potówka. Ta jak dziewczyny piszą, przegrzałaś Malutką
        Zdarza się, bo w tych pierwszych tygodniach kompletnie się nie
        ma pojęcia jak takie Maleństwo ubrać.
        Nic z tym nie rób, ewentualnie przemywaj przegotowaną wodą.
        Jeśli skóra na policzkach jest szorstka ale nie ma krostek tylko 'placki'
        i wydaje sie jakby błyszczała to jest to skaza białkowa.Często nie tylko
        na twarzy a również na ciele dziecka.
        Spirytus...... nie polecam, skóra na twarzy jest bardzo delikatna.
        Sama się nie mogłam z tym uporać, tylko utrzymuj w pokoju temperaturę
        nie większą niż 22 stopnie, w nocy nawet 20 stopni i będzie ok.
        Sami się gotowaliśmy przy temp 27 stopni !!! Do czasu aż przyszła położna
        i zaczęła się pocić
        Last edited by colleen; 12-11-2008, 13:18.

        Skomentuj


          #5
          Uczulenie chyba nie ... myślę, że to potówki jak pisały inne mamusie
          pozdrawiam wszystkich

          Skomentuj


            #6
            Chyba kazde małe dziecko ma te punkciki na twarzy. Myslimy ze maluch musi miec bardzo cieplo.. Przykrywamy gruba kołderka, a to za duzo dziecko sie przegrzewa i wyskakuja patowki Na 100 proc to sa potowki. Moj lekarz przepisał mi masc : OXYCORD! i zeszlo po 3 dniach masc ta jest na recepte.
            Bartuś 26.06.08
            Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

            Skomentuj


              #7
              raczej to potówki
              ja bym myła przegotowana wodą a przy wieczornej kąpieli odrobiną płynu w którym kapiesz mała
              no i lżej ja ubieraj a wyszstko będzie dobrze
              jedna warstwa więcej niż masz na sobie
              a wdomu to ja ubierałam małą nawet jak była taka malutka tak jak siebie


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                To wcale niekoniecznie potówki. Najlepiej pójść do lekarza. U takich maluszków pojawia się czasem coś co sami lekarze nazywają trądzikiem niemowlęcym. Spotkało to moich chłopców. Podobno skóra dziecka czasem tak reaguje na środowisko zewnętrzne + przez skórę organizm dziecka wydala toksyny (słowa dermatologa). W takiej sytuacji trzeba silniejszego leku (my dostaliśmy min. maść mupirox do miejscowego stosowania. Jeśli krostki są podpuchnięte a białe czubeczki, l których piszesz to wydzielinka ropna to pojawił się stan zapalny.
                Ostrożnie też z rumiankiem bo spora grupa dzieci jest na niego uczulona.
                Nie wolno stosować spirytusu u tak małego dziecka POPALI SKÓRĘ! Jedyną możliwością jest jego wodny roztwór. Pozdrawiam

                Skomentuj


                  #9
                  mmamma my też mieliśmy trądzik niemowlęcy i jest on drobny i
                  nie jest czerwony, więc nie pasuje do opisu założycielki wątku
                  Ale zgadzam się, że jeśli ją coś niepokoi niech idzie do lekarza.
                  Ja jestem pewna na 100%, że to potówki

                  Skomentuj


                    #10
                    W naszym przypadku opis się całkowicie pokrywa z opisem założycielki postu. Krostki małe i czerwone z białym punkcikiem. U nas przy trądziku pojawił się stan zapalny (po zastosowaniu rumianku) i krostki nawet potem lekko napuchły. Podejrzewam, że trądzik też może różnie wyglądać. Pozdrawiam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      moj jak mial potówki to mial tylko czerwone bez punkcików

                      Skomentuj


                        #12
                        U mojego synka jak mial miesiac pojawily sie na buzce krostki.Wygladal nieciekawie.Moja znajoma ,ktora jest mama trojki dzieci i lekarzem powiedziala mi,ze karmiac piersia przekazuje tez dziecku hormony,ktore powoduja zmiany skorne,ale po jakims czasie znikna.Tak tez sie stalo.Nie smarowalam zadnymi masciami a juz tym bardziej nie przemywalam spirytusem.
                        Co do potowek to zdazyly sie raz.Obnizylam temperature wywietrzylam mieszkanie,dziecko lzej ubralam i zniknely tak szybko jak sie pojawily.
                        Pozdrawiam

                        Skomentuj


                          #13
                          Potówki jak nic!
                          a położne w szkole rodzenia jednak zalecają ściąganie spirytusem. ja na szczęscie nie miałam tego problemu.
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            #14
                            tez sie martwie krostkami u mojego bejbika, ale tez usłyszałaM ze to z moich hormonów
                            OLIWIER 16.12.2008

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X