Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

    witam,
    mam taki problem moje dziecko bardzo mocno ulewa peditara zasugerowal przejscie na specjalne mleko modyfikowane dla dzieci z tendencjami - ja jednak chce karmic piersią - czy ktoras z was miala tego typu problem?
  •    
       

    #2
    Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

    hmm ja miałam też problem - moja córcia ulewała do 10 miesiaca - ja tez mialam wybor albo MM albo moje mleko plus zageszczacz do zagęszczania dla niemowląt do kupienia w aptece - ja karmiłam normalnie tylko i az 1 miesiac bo u nas byl strasznie maly przyrost wagowy Zosi. I zaczełam ściagać jedzonko i trwa to już 14 miesiecy da sie wykarmić w ten sposob dziecko zoooja1988 jesli cos to pytaj postaram sie cos podpowiedziec CI

    Skomentuj


      #3
      Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

      w końcu kogoś znalazłam - bo wszyscy krzywo na mnie patrzą jak mowie ze będę karmić Karolinkę moim mlekiem tylo ściągniętym - też czytałam o tych zagęszczaczach - czy daje efekty? Karolinka ulewa po każdym posiłku praktycznie i często są to ulewania dość mocne i karmimy się praktycznie co chwilę - bo uleje i jest głodna

      Skomentuj


        #4
        Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

        a Dziecko kwalifikowałaś do zabiegu zwieracza? bo jesli nie to od tego bym zaczęła - my byliśmy w szpitalu i Zosia nie kwalifikowała sie do takiego zabiegu - miało z czasem przejść co do zagęszczacza to u nas działał - tylko ja nie dawałam tak dużych ilości zagęszczacza tylko mniej. U nas Zosia ulewała do 10 miesiaca teraz ma 15 i już jest okiej. Na mnie też wszyscy krzywo patrzyli i patrzą bo ściągam mleko ale ja się tym nie przejmuje - kiedyś może teraz już nie. Na fb jest specjalna grupa wsparcia mam karmiącym dzieci mlekiem ściąganym. Jak odszukam te Dziewczyny to prześle linka Ci. Wiesz jeśli będziesz wierzyć, że sie uda to będzie dobrze. A masz już jakiś laktator?

        Skomentuj


          #5
          Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

          Wszystko zależy chyba od kobiety. Powiedziała bym, że się da ale na moim przykładzie wiem, że przy ściąganiu laktatorem bardzo mało pokarmu mi schodziło. Jeśli tobie leci sporo mleczka to na pewno dasz radę

          Skomentuj


            #6
            Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

            27otsifem miałam laktator TT ale oddałam go koleżance i ona go używa, planuje zakupić coś bo mam ręczny ale tym długo nie pociągnę raczej - Karolinka to moja druga córka Lenkę karmiłam normalnie i nie było problemu z ulewaniem, a Karolinka była diagnozowana w szpitalu miała usg robione i stwierdzono iż przejdzie samo =/. A jak organizowałaś ściąganie? zamrażałaś mleko na później?

            Skomentuj


              #7
              Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

              wiesz co powiem CI ze moje ściąganie pokarmu początkowo nie było łatwe - organizm się musiał przyzyczaić do nowej sytuacji, my trafiłyśmy z zachłystowym zapaleniem płuc - Zosia zachłysnęła sie w czasie karmienia do szpitala i od tego momentu już Młodej nie przystawiłam , po konsultacji z lekarzami i wywiadem co i jak z ulewaniem przeszłam na system ściągania bo Zosia dodatkowo słabo nam przybierała. Na poczatku ściągałam małe ilości i zalecony miałyśmy taki system iz jemy mało a często - poczatkowo według zalecen lekarzy w wieku 1 miesiąca Zosia jadła po 60 ml co dwie godziny plus zagęszczacz - ale to wszytsko miało na celu wyeliminować ulewanie. Na początku było ciężko bo ona przy takich ilościach była poprostu głodna - z piersi napewno wyciągała więcej. Ale z czasem jakos laktacje rozkręciłam. I u Ciebie pewno tez będzie dobrze i dasz radę ja w każdym bądź razie trzymam kciuki za Ciebie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                no wlasnie mi pediatra też sugerował mniejsze objętościowo pokarmy a częściej tylko boje się, że będzie płacz bo głodna - mam nadzieje, że dam radę bo w mleku mamy widzę same plus choć jak przejdziemy na MM to będę mieć świadomość, że się starałam i próbowałam, w weekend wybieram się na zakupy właśnie bo dotąd karmiłam piersią i te wszystkie gadżety tylu butelki, smoczki, podgrzewacz itd. były zbędne.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                  częste przystawianie malucha pawia ze nasza laktacja się rozkręca, wiec uwazam ze również i z laktatorem było by podobnie a nawet mozna bardziej rozkręcić laktację, ja ściągając mleko laktatorem, miałam je jeszcze na długo po odstawieniu małej

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                    Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                    częste przystawianie malucha pawia ze nasza laktacja się rozkręca, wiec uwazam ze również i z laktatorem było by podobnie a nawet mozna bardziej rozkręcić laktację, ja ściągając mleko laktatorem, miałam je jeszcze na długo po odstawieniu małej
                    przeszłam na laktatorowe ściąganie mleka dla dobra córci i powiem Ci ze mleka jest wiecej tak mi sie wydaje i nadmiar poprostu zamarzam na gorsze czasy

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                      Ja ściągałam mleko przez cały okres karmienia małej, bo ona nie chciała ssać piersi. Na początku tego mleka było mało, ale z dnia na dzień przybywało i spokojnie wystarczało żeby wykarmić małą

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                        Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                        Ja ściągałam mleko przez cały okres karmienia małej, bo ona nie chciała ssać piersi. Na początku tego mleka było mało, ale z dnia na dzień przybywało i spokojnie wystarczało żeby wykarmić małą
                        super, że Ci sie udalo wykarmić dziecątko takim systemem, u mnie dopiero poczatki ale nie jest zle jakos sie przyzwyczaiłam choc brakuje mi tej bliskosci z córciom przyznam szczerze

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                          może spróbuj dodatkowo pić herbatkę laktacyjną np z Baby Mama Med jak i tak odciągasz własny pokarm a sa jakies trudności na poczatku - tylko nie wiem czy przy laktatorze zadziała...

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                            Napisane przez zoooja1988 Pokaż wiadomość
                            super, że Ci sie udalo wykarmić dziecątko takim systemem, u mnie dopiero poczatki ale nie jest zle jakos sie przyzwyczaiłam choc brakuje mi tej bliskosci z córciom przyznam szczerze
                            Mi również tego bardzo brakowało, pierwsze tygodnie były najgorsze nie mówiąc o pierwszym dniu w domu. Później jakoś przyzwyczaiłam się do tego i znalazłam inne sposoby na bliski kontakt. Często kładłam małą na swoim brzuchu, a że mała miała kolki było to dla niej wskazane.
                            Jak się nie poddasz to uda ci się podtrzymać laktację. Pamiętaj żeby dużo pić, ja piłam dużo soku i kompotu z jabłek który wszyscy polecali

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                              Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                              Mi również tego bardzo brakowało, pierwsze tygodnie były najgorsze nie mówiąc o pierwszym dniu w domu. Później jakoś przyzwyczaiłam się do tego i znalazłam inne sposoby na bliski kontakt. Często kładłam małą na swoim brzuchu, a że mała miała kolki było to dla niej wskazane.
                              Jak się nie poddasz to uda ci się podtrzymać laktację. Pamiętaj żeby dużo pić, ja piłam dużo soku i kompotu z jabłek który wszyscy polecali
                              my też sie dużo przytulamy wiem ze robie to dla jej dobra i ze tak jest lepiej bo znacznie mniej ulewa i widac efekty na wadze a to najważniejsze nio powoli mleczka jest wiecej cos niecos juz udalo mi sie zamrozic na gorsze czasy nawet

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X