Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kalendarz szczepień

Collapse
Przypięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Kalendarz szczepień

    Wielu rodziców rezygnuje ze szczepień, ja np zrezygnowałam z rotawirusów i niestety synek wylądował w szpitalu z rotawirusem Kolejne dziecko raczej bym n nie zaszczepiła.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Kalendarz szczepień

      To już jest indywidualna decyzja każdej z nas. Jednak jaką kolwiek decyzję byśmy nie podjęły, każda niesie za sobą jakieś ryzyko. i ciężko tu mówić o błędzie i żałować, że się nie zaszczepiło dziecka - dla mnie to raczej zbieg okoliczności i w żadnym przypadku bym się nie obwiniała ani nie miała wyrzutów sumienia

      Skomentuj


        #18
        Odp: Kalendarz szczepień

        My szczepiliśmy się przeciwko pneumokokom, bo mieliśmy dofinansowanie na ten rodzaj szczepienia. Jak miałabym płacić to bym się nie zdecydowała.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Kalendarz szczepień

          a mnie zastanawiają szczepionki przeciwko kzm, czyli kleszczowemu zapaleniu mózgu. czy ktoras z Was zaszczepiła swojego malucha??

          Skomentuj


            #20
            Odp: Kalendarz szczepień

            Szanowne Panie,
            mam ogromną prośbę, jestem studentką położnictwa i piszę pracę badawczą na temat przygotowania do macierzyństwa, przebiegu porodu i stanu dziecka.
            Czy mogła bym poprosić chętne Panie o wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej pod linkiem poniżej:

            https://docs.google.com/forms/d/1odl...Eq2FU/viewform

            serdecznie dziękuje za wypełnione ankiety
            Pozdrawiam

            Skomentuj


              #21
              Odp: Kalendarz szczepień

              Już wypełnione A słyszałam, że teraz kalendarz szczepień ma wzbogacić się o pneumokoki.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Kalendarz szczepień

                ja szczepię 5w1 i na pneumokoki synka jedną dawką w 3 r.ż szczepiłam i córeczkę tez tak zaszczepię

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Kalendarz szczepień

                  Mam córeczkę, która ma 2 lata i zastanawiam się coraz powazniej nad szczepionka przeciw pneumokokom. Wciaz tylko natykam sie na skrajne opinie - albo mamy zachwalaja, albo pisza ze nie trzeba, ze manipulacja itd... Juz sama nie wiem, co mam zrobić...

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Kalendarz szczepień

                    Ja osobiscie zaszczepilam i jestem jak na razie zadowolona a jak bedzie potem trusno powiedzieć niebezpieczenstwa czaja sie wszędzie także pewnie nie przed wszystkim uchronimy się to naturalne

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Kalendarz szczepień

                      Napisane przez walentyna83 Pokaż wiadomość
                      Mam córeczkę, która ma 2 lata i zastanawiam się coraz powazniej nad szczepionka przeciw pneumokokom. Wciaz tylko natykam sie na skrajne opinie - albo mamy zachwalaja, albo pisza ze nie trzeba, ze manipulacja itd... Juz sama nie wiem, co mam zrobić...
                      Ja zaszczepiłam, jak mała szła do żłobka za namową lekarza. Nie żałuję, choć mała przynosi do domu różne infekcje, ale w miarę lekkie. Dziecko musi się wychorować, nie ma na to rady...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Kalendarz szczepień

                        A wiecie, jaka jest skuteczność tej szczepionki? Bo słyszałam że pełnej gwarancji nie może dać... No i słyszałam tez, że ma być za darmo, to prawda?

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Kalendarz szczepień

                          Prawdopodobnie będzie darmowa od stycznia 2017 r. ale jakieś rozmowy w Ministerstwie jeszcze trwają. I darmowa ma być dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2017. Myslę, że będzie ale pewnie jeszcze chwilkę trzeba będzie poczekać.http://szczepimy.com.pl/to-juz-pewne...a-finansowane/

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Kalendarz szczepień

                            My szczepimy dzieci podstawowymi szczepionkami, nie mamy żadnych dodatkowych.
                            Przeciw pneumokokom też nie szczepiłam i jak na razie nie crka nie choruje mimo iż chodzi do przedszkola, do domu również nic nie przynosi bo młodszy synek również nie choruje, jakieś drobne przeziębienia ale to normalne przy tych pogodach jaie teraz są

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Kalendarz szczepień

                              My szczepimy tylko obowiązkowymi i tylko na NFZ bo to są szczepionki pewne, przebadane i znane są ich skutki po np 50 latach od podania natomiast te wszystkie nowe to jedna wielka nie wiadoma. Zaufane położne i lekarze też tak podchodzą do tego tematu i odradzają płatnych szczepień jeśli nie ma do nich wskazań.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Kalendarz szczepień

                                Ja również uważam że te obowiązkowe z NFZ są sprawdzone i bezpieczne. Z corką należałam do ośrodka zdrowia w którym przy każdym szczepieniu wysłuchiwałam regółki że powinnam zaszczepić szczepionkami skojarzonymi bo są lepsze, a jak spytałam o skótki uboczne przez które znajomego córka straciła słuch to nic mi nie odpowiedziano. Zawsze byłam złą matką która krzywdzi swoje dziecko bo pozwala na 3 ukłucia igłą. Denerwowalo mnie to okropnie spojrzenia lekarza i tych bab co szczepią. Ale w 13 miesiącu córka pierwszy raz nan zachorowała i usłyszałam od pani doktor ,,to co zastrzyki" i wtedy nie wytrzymałam. I powiedziałam ze to po to każą rodzica kupować drogie szczepionki żeby później przy pierwszym zachorowaniu dziecka kłuć je kilka razy. Lekarka nie wiedizała co ma powiedzieć i po chwili powiedziała ze mam poczekać z dzieckiem na korytarzu bo płacze a ona nie ,może sie skupić. Poczekałam wziełam recepte i już do niej nie wróciłam.
                                Teraz mamy super lekarza który sam powiedział ze on zaleca mi szczepienia sprawdzone przez ludzi, bo z nowościami jest różnie, Raz podjełam decyzję i to uszanowali a nie za każdym razem to samo gadane

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X