Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

niechęć do mleka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    niechęć do mleka

    Witam serdecznie,

    Moja 4,5 miesięczna córka od 1,5 miesiąca z dużą niechęcią pije mleko, wcześniej była karmiona bebilon pepti, obecnie pije enfamil HA (niechęć była i przy bebilon pepti i obecnie przy enfamil). Większość karmień wygląda tak, że wypija kilka łyków chętnie po chwili zaczyna pluć mlekiem, płacze, stęka, krztusi się, muszę robić przerwy, biorę ją do odbicia, robię kolejne podejścia, niestety nie zawsze udane, często wypija średnio ok 600 ml mleka dziennie, gdybym nie naciskała, pewnie mniej (nie wiem czy to powód do zmartwienia, niemowlę powinno wypijać wg. schematu żywienia więcej...).Próbowaliśmy zmieniać butelki, smoczki, pozycje, miejsce karmienia, byliśmy u pediatry(kolejny raz), pediatra zauważył, że przyrost wagi zaczął nieco spadać więc zlecił badania krwi (załączyłam wyniki).
    Badania wykazały obniżoną liczbę neutrocytów (0,76 G/I), limfocytów(2,88 G/I) oraz płytek krwi (125 G/I). Lekarz stwierdził, że dziecko pewnie przechodzi jakąś infekcję i nie zlecił kolejnych badań. Nie wiem co robić, niechęć do jedzenia nadal się utrzymuje, ma dość często temperaturę w okolicach 37 stopni, generalnie dziecko jest dość pogodne, dobrze się rozwija, w nocy jedynie dość często śpi niespokojnie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
    pozdrawiam
    Alina
    Attached Files

    #2
    Odp: niechęć do mleka

    Szkoda, że nie zamieściła Pani tego postu trzy tygodnie wcześniej, gdy dłuższy czas bawiłem w Trójmieście. .

    Proszę o informację, czy poprzednie wyniki badań były podobne?
    Proszę poprosić kogoś, by zamiast Państwa pokarmił dziecko i proszę napisać, czy karmienie wyglądało podobnie?
    Jeśli można, proszę nagrać typowe zachowanie dziecka w czasie karmienia i załączyć do postu lub przesłać na adres Katedra.Pediatrii@uwm.edu.pl.
    Wiem, że dla Państwa to duży i obciążający nie tylko czasowo i fizycznie problem, dlatego, w sposób nietypowy dla formuły forum, spróbuję Państwu pomóc.
    Pozdrawiam
    prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: niechęć do mleka

      Wielka szkoda, że nie natknęłam się na forum wcześniej, dziękuję Panu za odpowiedź no i że zechciał Pan się przyjrzeć naszemu zmartwieniu, postaram się jutro przesłać nagranie z karmienia.
      pozdrawiam serdecznie

      Skomentuj


        #4
        Odp: niechęć do mleka

        Witam chwilę to trwało, jesteśmy w trakcie przygotowań do chrzcin, ale się udało. Akurat w takich sytuacjach, kiedy coś się "psuje" i chcemy, by ktoś nam pomógł, wszystko zaczyna działać ;-) Julia może nie je zupełnie spokojnie, ale ZDECYDOWANIE spokojniej jak wcześniej. Zaczyna manifestować swoją niechęć zazwyczaj po wypiciu ok 80 ml. Załączam wcześniejsze wyniki, ale one były wykonane jeszcze wtedy, kiedy Julia była karmiona naturalnie, miała wtedy 1,5 miesiąca. Może dodam, że problemy z karmieniem naturalnym zaczęły się podobnie, Julia była mocno niespokojna, prężyła się, machała rączkami, wypluwała pierś. Niestety nie mamy możliwości w tej chwili zaangażowania kogoś innego w karmienie naszej córki, ale spróbujemy w niedziele i zobaczymy jaka będzie jej reakcja. Filmik jest za duży, żeby umieścić na forum, postaram się go przesłać w mailem.
        Attached Files

        Skomentuj

               
        Working...
        X