Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nieprzespane noce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nieprzespane noce

    Mój synek ostatnio budzi się w nocy i krzyczy jak oparzony. Nie możemy go z mężem uspokoić, mała śpiąca obok się budzi i też zaczyna płakać. Przenosimy ją do drugiego pokoju i zasypia. Natomiast syn jest roztrzęsiony godzinę, półtorej. Kiedyś czytałam, że powodem może być jakaś trauma... tzn. nocne lęki wywołane jakimś traumatycznym przeżyciem.. Ale nie przypominam sobie nic takiego. Co robić?
  •    
       

    #2
    Odp: Nieprzespane noce

    witam,
    nie podała Pani wieku dziecka, ale taki przerwany sen, krzyk, przerażenie, czasem bez wybudzenia dziecka, mogą zdarzać się kilkakrotnie w trakcie rozwoju, dziecko jest bez kontaktu, ale krzyczy, płacze, wydaje się, że czegoś się boi, rano czasem nie pamięta, że miało taką nocną przygodę
    proszę napisać coś więcej o synku - w jakim jest wieku, czy te nocne krzyki zdarzają się co noc, czy są przerwy, czy ostatnio działo się coś trudnego w życiu synka
    czekam na sygnał
    Edyta Żółtowska
    psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nieprzespane noce

      U mojego dziecka też pojawiały się takie koszmary nocne, tzn. dziecko nie było wybudzone a krzyczało i płakało przez sen, to pojawiało się sporadycznie, nie było konsekwencją jakiś złych przeżyć, aczkolwiek ciężko to też ocenić, bo to co nam się wydaje nieważne i błahe dla dziecka mogło być niezwykłym przeżyciem.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nieprzespane noce

        Napisane przez anitak_80 Pokaż wiadomość
        Mój synek ostatnio budzi się w nocy i krzyczy jak oparzony. Nie możemy go z mężem uspokoić, mała śpiąca obok się budzi i też zaczyna płakać. Przenosimy ją do drugiego pokoju i zasypia. Natomiast syn jest roztrzęsiony godzinę, półtorej. Kiedyś czytałam, że powodem może być jakaś trauma... tzn. nocne lęki wywołane jakimś traumatycznym przeżyciem.. Ale nie przypominam sobie nic takiego. Co robić?

        Być może jest to zaburzenie lękowe, nie koniecznie musi dotyczyć konkretnego zdarzenia...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nieprzespane noce

          U mnie też to się pojawiło aczkolwiek to było mruczenie, gadanie i pojękiwania, czasem ciche kwilenie przez sen, ale wg. mnie to po prostu dziecku się coś śniło.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nieprzespane noce

            Jest to baardzo popularny objaw nie powinniśmy się raczej nim przejmować, nasz dzidzia też ma z tym problemy, ale pamiętajmy że to malutkie śpi również w dzień

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nieprzespane noce

              Mały ma 4 lata. W tej chwili taka noc zdarza się raz na kilka dni. Nie miał stresów, przynajmniej tak sądzę. Jak wpadam do niego do pokoju wygląda jakby był w transie. Jakby dalej spał. Potem jak go dobudzę to płacze, a na koniec zasypia twardo. Nie wiem co robić

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nieprzespane noce

                U mojej córki taka sytuacja występowała, kiedy została nagle wybudzona z głębokiego snu, działo się tak zazwyczaj kiedy pies sąsiada donośnie zaczynał szczekać za ścianą. Teraz już się oswoiła, na spacerach kiedy widzi pieska, z uśmiechem go naśladuje

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nieprzespane noce

                  Nie wiem, jakoś mnie to niepokoi, czy nie iść na konsultację psychologiczną.
                  Dziecko zrywa się z krzykiem, płacze, kopie, a na koniec pada zmęczony...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nieprzespane noce

                    U nas też się zdarza, córka ma 2 lata, jakoś powiązało mi się to z buntem dwulatka (podczas ataku wykrzykuje swoje ulubione słowo "NIE"), potem z wychodzącymi ząbkami. Zazwyczaj gdy ma "atak" w nocy wychodzi jej nowy ząb. Nie wiem czy to ma coś wspólnego, objawy opisane przez anitak 80 są bardzo podobne. U nas nie trwa tak długo, uspokajam małą mocno przytulam, noszę i spiewam aż zaśnie.




                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nieprzespane noce

                      Może dziecko ma jakieś zaburzenia lękowe. Może śnią mu się jakieś głupoty. Hmm... To jest bardzo ciekawe zjawisko. Mój synek budził się z płaczem już jak miał 3 miesiące, z takim nagłym płaczem, bez obudzenia się. Wtedy musiałam go brać na ręce, przytulić, pocałować i spał dalej

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nieprzespane noce

                        A taki nagły płacz przez sen to zwykle jakiś koszmar który się śni, wtedy należy wziać dzicko pogłaskać np po główce i uspokajać albo najprościej wziać na ręce i przytulić by czuło się bezpieczne.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X