Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dopajanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dopajanie

    Moj synek ma 5 miesiecy i nic nie chce pic oprocz mleka. Dostaje raz dziennie kaszke ryzowa i tak mysle ze dobrze by bylo zeby popil bo robie mu na gesto. Jak go przekonac do czegokolwiek do picia. Dodam ze ani wody ani herbatek ani soczkow nie chce. Zlapie smoczek od butelki i "gryzie" tylko co zrobic zeby maly zechcial pic?
  •    
       

    #2
    Odp: dopajanie

    Jeśli pije mleko z piersi to wystarcza mu to co dostaje, jest najedzony i napity więc nie ma potrzeby dopajania. W każdym razie jak moja córeczka była mała to dostałam taką radę od pani położnej. A jeśli jest na butelce to pewnie zwiększone zapotrzebowanie na płyny będzie w czasie upałów bądź w początkach okresu grzewczego. Ja bym nie zmuszała, bo moim zdaniem dzieci instynktownie wiedzą co im potrzeba i jakby był spragniony to ciągnął by z butli :-)

    Skomentuj


      #3
      Odp: dopajanie

      Tak, jak pije z piersi to wszystko w porządku. Mleko matki na samym początku jest wodniste - tak do picia, a potem w miarę picia jest gęstsze do najedzenia. Dlatego czasem dzieciaki chcą tylko trochę do piersi - chcą się tylko napić. Jeśli tak masz to wszystko w porzo

      Skomentuj


        #4
        Odp: dopajanie

        Macie Państwo rację. Dziecka karmionego wyłącznie piersią nie dopajamy. Po wprowadzeniu dodatkowych posiłków, szczególnie w upalne dni, można dziecku zaproponować wodę. Inna jest technika picia z butelki i inna z piersi, dlatego w przypadku dziecka karmionego piersią dodatkowe płyny podaje się łyżeczką. Jeśli maluszek nie będzie spragniony, to nie będzie, poza mlekiem z piersi, pił dodatkowych płynów i nie jest to powodem do zmartwienia.
        Pozdrawiam
        dr hab. n. med Piotr Jurkowski specjalista pediatra

        Skomentuj


          #5
          Odp: dopajanie

          Agatka-1985, nie ma się co spieszyć, moja córka podobnie na początku nie chciała wody, to normalne, też bym wybrała mleko mamyJeśli dobrze sobie przypominam to ok.9-10 mca, metodą malutkich kroczków podawałam wodę w butelce, dosłownie jedno pociągniecie i tak na okrągło podawałam kilka razy dziennie, cierpliwościPo ok 2 tyg. nie było problemuDodam, że nadal karmię, a z piciem wody nie ma problemu

          Skomentuj


            #6
            Odp: dopajanie

            tez miałam podobny problem i znajoma poradziła mi żebym do mleka dodała trochę soczki tak aby dziecko czuło smak mleka ale też jakiś inny i tak zmieniać proporcje aby dziecko oswoiło się z soczkiem. U mnie podziałało, teraz dziecko pije wszystko.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X