Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

do jakiego wieku można być w ciąży..?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    do jakiego wieku można być w ciąży..?

    nie pytam oczywiście o technikalia, tylko - do kiedy jest bezpiecznie zajść w pierwszą ciążę? czy osoba 40-letnia to już za późno...? usłyszałam nawet, że to nie wypada... jak sądzicie?
  •    
       

    #2
    Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

    teoretycznie chyba do 35 r.ż., dlatego potem sa badania prenatalne.
    a z tym "nie wypada" - to chyba jakies głupie baby Ci tak mówią, w ogóle sie nie przejmuj, co za głupie podejscie!

    Skomentuj


      #3
      Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

      Też gdzies czytałam, że najbezpieczniej jest właśnie do 35 roku życia. Ale znam kobietę, która po 40 urodziła dwójkę zdrowych maluchów, także też można... Tylko wiadomo, ryzyko pewnych chorób jest większe.

      Skomentuj


        #4
        Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

        Moim zdaniem nie ma jakiegoś konkretnego wieku (no oczywiście do menopauzy kobieta może zachodzić w ciążę ), i nie ma też kwestii czy wypada czy też nie, bo to chyba nie o to chodzi. Ale trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Czy decydując się na późne macierzyństwo zdążymy wychować nasze dzieci i ewentualnie pomóc przy wnukach :-) czy nasz stan zdrowia jest na tyle dobry aby podołać nieprzespanym nocom czy pogoniom za trzylatkiem :-) Myślę, że też m. in . dlatego wszędzie się pisze i mówi że optymalny wiek do urodzenia dziecka to 35 lat. Ale ja też znam kobiety które zostały matkami po 40 r. ż i mają zdrowe, prawidłowo rozwijające się dzieci. I jeszcze jedno pewna mądra pani profesor powiedziała, że wyniki badań twierdzące że kobiety po 35 r.ż. częściej rodzą dzieci niepełnosprawne ruchowo czy intelektualnie są niemiarodajne ponieważ ich odsetek jest mniejszy niż kobiet rodzących do 35 r.ż. Dlatego uważam że jeśli kobieta chce być matką to nie przekreśla jej szans na to skończenie 35 lat.

        Skomentuj


          #5
          Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

          Najzdrowiej jest do 35 roku życia. A tak to zależy od organizmu kobiety.

          Skomentuj


            #6
            Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

            Macierzyństwo to taki piękny stan, że nie patrzyłabym na wiek, co wypada z co nie. Jeśli chce się dziecka i natura daje takie możliwości to nic tylko działać nie patrząc na innych

            Skomentuj


              #7
              Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

              Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
              Macierzyństwo to taki piękny stan, że nie patrzyłabym na wiek, co wypada z co nie. Jeśli chce się dziecka i natura daje takie możliwości to nic tylko działać nie patrząc na innych
              tylko wiesz ciąża w późnym wieku niestety niesie z sobą duże ryzyko zarówno dla mamy jak i najwazniejsze dla dziecka - i nie ma co tego ukrywac, wiec lepiej o macierzyństwie myslec troszku wczesniej, ja mam znajomą ktora z decyzja o macierznsytwie czekała do 38 roku zycia i urodzila dziecko z zespolem Downa - ale to nie zmienia faktu iz kocha to dziecko nad zycie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

                No właśnie, nie ma reguły, wiadomo że po 40 r.ż. wzrasta ryzyko że dziecko może mieć zespół Downa, ale to nie reguła, dzieci chore rodzą nawet bardzo młode kobiety , które dbały o siebie w ciązy i robiły wszelkie badania.
                Więc dla mnie nie istenieje takie pojęcie jak wypada czy nie wypada. Wiadomo jednak to że wraz z wiekiem coraz trudniej zajśc w ciąże. Nawet lekarz ostanio poruszał ze mną tą kwestie, że kobiety robią karierę w najlepszych latach do rodzenia dzieci a potem jak już chcą dzidziusia to są problemy by w tą ciąże zajść, czy utrzymać.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

                  Wiek dla ciąży nie ma takiego dużego znaczenia, bardziej dla dziecka bo ciąża w późniejszym wieku niesie więcej zagrożeń.
                  Jak czekam na wizytę do ginekologa to zauważyłam że coraz więcej kobiet zachodzi w ciążę po 35 roku życia i czują się z tym bardzo dobrze, ciąża w pewnym stopniu odmładza

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

                    Ja chodząć teraz do ginekologa zauważyłam , że jest pełno kobiet dobrze po 30 roku życia z brzuszkiem i to pierwszym brzuszkiem ( rozmawiam w kolejkach ) albo bardzo młodych kobiet , często nie pełnoletnich - z mamami przychodzą, a mało koebiet właśnie pomiędzy 24-30 .

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

                      ja mam 35lat i urodziłam zdrowa dziewczynkę nie ma na to reguły . po 35 roku zycia robi się badania prenatalne aby wykluczyć choroby

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

                        wiele kobiet dość późno myśli o macierzyństwie a że ktoś powie że nie wypada Nic mu do tego Pragnienie dziecka jest ogromne a jeśli komuś to przeszkadza to trudno Dużo też zależy od organizmu kobiety jak już dziewczyny napisały

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

                          W tych czasach kobieta 40 -letnia to już nie dziwne wcale. Kwestia tylko czy to bezpieczna dla mamy i maluszka. Ale nawet młode kobiety mogą urodzić chore dziecko, więc nie generalizujmy.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

                            Moja znajoma miała 4 córki i wydawało Jej się, że już nie będzie miała więcej dzieci, tym bardziej, że miała już 47 lat. Straciła czujność i zaszła w kolejną ciążę! Urodziła w wieku 48 lat chłopca! Chłopiec urodził się zdrowy, ciąża przebiegła bez żadnych komplikacji, a kobieta się cieszy, że los obdarował ją synem


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: do jakiego wieku można być w ciąży..?

                              Jeżeli kobieta 40 - letnia prowadzi zdrowy tryb życia, a kobieta 25 - letnia powiedzmy niezbyt zdrowy to wydaje mi się że prędzej tej 25-latce może "coś" się przytrafić w ciąży niepokojącego niż tej teoretycznej 40 -tce. Ale równie dobrze i tej t tej kobiecie mogą się urodzić zdrowe dzieci jak i chore. Co do wad genetycznych np. popularny Z.Downa to wcale nie jest tak, jak czasem jest podawane że im starsza kobieta tym większe ryzyko. Miałam zajęcia o tym na studiach gdzie mówiono nam, że kobiety do 30 roku życia rodzą ogólnie więcej dzieci niż te po 40. I jeżeli wyliczyć statystycznie wyjdzie, że więcej kobiet po 40 rodzi chore dzieci. Co nie jest o końca prawdą. Jeżeli 9 na 10 kobiet po 30 rodzi dzieci (przypuśćmy), a tylko 3 na 10 po 40 to trudno obiektywnie porównać te dwie grupy.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X