Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dwulatek ma milion złotych długu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dwulatek ma milion złotych długu!

    Jeszcze nie chodzi do przedszkola, a już ma na swoim koncie milionowe zadłużenie. Sprawdź jak to możliwe >>

    Czy myślicie, że takie rzeczy mogą się dziać tylko w Polsce?
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

    To jest bardzo dobry temat, dotyczący nas wszystkich. Mamy pół roku na zrzeczenie się spadku- ale co w przypadku , gdy nie wiemy, że ktoś taki umarł i był nasza rodziną? Żyjemy w czasach gdzie naprawdę nie zna się sporej części swojej rodziny a tu sie okazuje że mogą zapukać do nas po pieniądze komornicy. Albo tak jak w przypadku Kevina - dług spada na dziecko, a my musimy składać sprawę aby móc zrzec sie spadku za dziecko. To sa przecież i koszty, i załatwiania,i często nawet nie podejrzewamy , że taka sprawa może nam się przytrafić.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

      Dla mnie to jest chore, jak można 2 letnie dziecko obciążać zadłuzeniem kogoś z rodziny kto zmarł. Przecież to jest dziecko, przecież ono nic z tego nie korzystało... No dlaczego... Już od tak małego chcą psychikę ryć maluszkom. Dla mnie to jakieś chore rzeczy ...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

        marzena to jest właśnie Polskie prawo- pełne luk, które można w różny sposób zinterpretować. A prawo spadkowe mamy okropne.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

          No i w tym przypadku prawo zostanie lekko przerobione, ale co z tego jak prawo nie działa wstecz :/ Kraj po prostu samych NEGATYWNYCH perspektyw :/

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

            Dokładne też przy dwójce aż takiego bałaganu nie mam a nie wierze żeby też czyjeś kuchnie naprawdę tak wyglądały paskudnie szczególnie kiedy dzieci są w domu

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

              przepraszam pomyliłam tematy :///

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

                Niestety takie rzeczy tylko w Polsce Jak to możliwe żeby dziecko miało zadłużenie :/ Aż przypomniało mi się takie zdarzenie Facet zaatakował złodzieja i to on został ukarany za pobicie złodzieja a złodziejowi się upiekło Co to za prawo

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

                  Dlatego dziewczyny, trzeba zawsze mieć głowę na karku i w razie pogrzebu jakiegoś nawet dalekiego wujka dowiedzieć się rzetelnie czy nie trzeba się zrzec prawa do majątku wraz ze swoimi dziecmi.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

                    U mnie w rodzinie wiecie była sytuacja teraz - moi dziadkowie zmarli - wszystko było nim zmarli załatwione. Przepisy rozpisy na rodzeństwo. Moja mama miała dom po dziadkach bo w nim mieszkała, wuja dom po wuj , mama i drug brat się zrzekli na jego korzyść a ten drugi brat dostał jeszcze inny dom i działki. No i w sądzie pytali rodzice czy trzeba to gdzieś zgłaszać skarbowy itd a ona że nie. I po 4 latach przyszedł nakaz zapłaty moim rodzicą za dom tego piewszego wuja z tym że rozice mieli podać jego wymiary. A oni nie znali wymiarów i a wuja Cham powiedzał ze nie poda i koniec... :/ Ale jakoś to tam w skarbowym załatwili z tym że moi rodzice 2 tysiaki muszą bulić za nie swoją zmienie :/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

                      Spadek też jest opodatkowany , wiec trzeba zapłacić podatek (nawet nie wiem czy to nie wchodzi w zakres "od wzbogacenia się").

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

                        Co za głupia polityka Biednym rodzinom zabierają dzieci bo pieniędzy nie mają
                        a te rodziny które adoptują dzieci dostają kupę kasy na takie dziecko a dziecko z własną rodziną być nie może Smutne to :/

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

                          Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                          Co za głupia polityka Biednym rodzinom zabierają dzieci bo pieniędzy nie mają
                          a te rodziny które adoptują dzieci dostają kupę kasy na takie dziecko a dziecko z własną rodziną być nie może Smutne to :/
                          Brr i znowu się pomyliłam w temacie :/
                          Ale i tu jest pogmatwane w tych sprawach a sytuacja i tak się nie poprawi Teraz nie wiadomo czy spadek brać czy nie :/

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

                            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                            Brr i znowu się pomyliłam w temacie :/
                            Ale i tu jest pogmatwane w tych sprawach a sytuacja i tak się nie poprawi Teraz nie wiadomo czy spadek brać czy nie :/
                            Dokładnie! ale lepiej się zrzekać jak rodznka nie pewna. Była też sytuacja , że gościu dostał informację że daleka ciotka zmarła i czy przyjmuje spadek- odmówił, a w spadku 200 albo 400 tysięcy złotych, Ale lepiej żeby przepadło tyle niż jakby taki dług przyjać na swoją klatę. Na nasze warunki to już zadłużenie do końca życia alboi na nasze dzieci jeszcze.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dwulatek ma milion złotych długu!

                              No i własnie nie wiadomo tak naprawde co kto mógł zostawić po sobie. Jednak w sumie jeśli się trochę znało tą osobe i wiedziała w jaki spoósb żyje jak funkcjonuje to też i łatwiej może jest podjąć dezycję. Ale czasem pozory też mylą :/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X