Wróć   Forum Babyonline.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-10-2008, 21:00
jaka_ja's Avatar
jaka_ja jaka_ja jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jaka_ja.polki.pl

Zdjęcia: 5
Domyślnie biocenoza pochwy

Może mi któraś z Was pomoże...
Jak czytać wynik biocenozy pochwy czyli tzw. "czystości pochwy"???
Odebrałam dzisiaj wynik i tam nie ma podanych żadnych norm, więc nie wiem, jak mam ten wynik interpretować
Za tydzień mam wizytę u mojej ginekolog, na poprzedniej wizycie powiedziała, że jeśli biocenoza źle wyjdzie to mam od razu zrobić posiew.
Tymczasem nie umiem sobie poradzić z odczytaniem wyniku. Może jakiś namiar na stronę z normami w przypadku tego typu badania...cokolwiek...pomóżcie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-10-2008, 21:31
antalis antalis jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
antalis.polki.pl

Zdjęcia: 120
Domyślnie

Znalazlam tylko tyle:

Tzw. czystość pochwy

W pochwie w prawidłowych warunkach występują bakterie - pałeczki kwasotwórcze wytwarzające środowisko kwaśne, które stanowi ochronę przed zakażeniami drobnoustrojami patologicznymi. Prawidłowa biocenoza pochwy może ulec zachwianiu np. podczas stosowania antybiotyków, w przypadku zmian hormonalnych (starość, połóg). Nawet zbyt intensywna higiena niszczy pożyteczne bakterie. Skutkiem mogą być zapalenia i inne powikłania. Badanie biocenozy pochwy pomaga rozpoznać te stany. Celem badania jest wykrycie lub nie drobnoustrojów chorobotwórczych i komórek odczynu zapalnego w wydzielinie z pochwy.

Wyróżnia się cztery stopnie tzw. czystości pochwy

Stopień I - w rozmazie stwierdza się liczne pałeczki kwasotwórcze. Jest to obraz prawidłowy.

Stopień II - oprócz licznych pałeczek kwasotwórczych znajdują się pojedyncze inne bakterie i krwinki białe.

Stopień III - pożyteczne bakterie są pojedyncze lub ich nie znajdujemy, występują liczne inne bakterie i dużo krwinek białych.

Stopień IV - nie ma pałeczek kwasotwórczych, a oprócz licznych bakterii i krwinek białych wykrywamy grzyby (np. drożdżaki) lub rzęsistek pochwowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-10-2008, 21:40
jaka_ja's Avatar
jaka_ja jaka_ja jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jaka_ja.polki.pl

Zdjęcia: 5
Domyślnie

właśnie...też tylko to znalazłam, a na moim wyniku nie ma określonego żadnego stopnia...jest tylko wykazane ile leukocytów, nabłonków, flora bakteryjna, pałeczki kwasu mlekowego itd...-oznaczone jakimiś plusikami i rzęsistek, grzyby oznaczone minusami, więc domyślam się, że tego paskudztwa nie mam....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania