Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dieta w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dieta w ciąży

    chciałam podzielić się z wami tematem dotyczącym diety w ciąży.
    Moja koleżanka jest w 7 tyg. ciąży i ku mojemu zaskoczeniu powiedziała że jest na diecie dukana - chciałam jej wybić to z głowy ale ona uparła się, że ta dieta jest super zdrowa i nie wpłynie na jej dziecko.

    Co o tym myślicie? jak wpłynąć na Kasię, aby zaczęła jeść normalnie? Jakie argumenty?
  •    
       

    #2
    Odp: Dieta w ciąży

    Jak można być na diecie w ciąży, nie pojęte. Powiedz jej, ze to moze zagrozić zdrowiu jej dziecka. to chyba najsilniejszy argument.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dieta w ciąży

      Może warto najpierw zaproponować konsultacje z ginekologiem prowadzącym lub dietetykiem. Przypuszczam jednak, że nie na wiele się to zda. Dlatego polecam kilka artykułów o żywieniu kobiet w ciąży. Poza tym zawsze można powiedzieć, że maluch do rozwoju potrzebuje nie tylko białka, ale również dużej ilości witamin i minerałów. Chociażby wapnia do budowy kości - w tej diecie wbrew pozorom jest go niewiele, żelazo - występuje w dużych ilościach w czerwonym mięsie - dieta preferuje drób.Kwas foliowy - występuje tylko w roślinach. Nie wspominając już o tłuszczach, które umożliwiają rozwój chociażby układu nerwowego (cholesterol). Odchudzać to się można po okresie karmienia
      Przebieg ciąży
      Kalendarz ciąży

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dieta w ciąży

        Niestety miałam podobny problem. Moja koleżanka też stosowała diety w ciąży. Jadła bardzo mało, za mało jak na taki stan. Podsunęłam jej parę artykułów o odżywaniu w ciąży i konsekwencjach jej nieprawidłowości. Poskutkowało. Sama jestem w ciąży i nie wyobrażam sobie teraz eksperymentować z posiłkami.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dieta w ciąży

          w ciąży trzeba jeść wiele różnych składników, by dostarczać wszystkiego co jest potrzebne organizmowi, a diety zawsze coś ograniczają, temu nie polecam.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dieta w ciąży

            Dieta w ciąży? Pierwsze słyszę, no chyba że ktoś ma cukrzycę to co innego. Wiadomo jak jest się w ciąży to kobieta odżywia się bardziej zdrowo, więcej owoców i warzyw pojawia sie w diecie, ale żeby ktoś jadł mniej to nie spotkałam się z czym takim jeszcze.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X