Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

duszący kaszel..:./

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    duszący kaszel..:./

    Witam wszystkie mamuski które juz to przechodzily,,,,- czyli kaszel u dziecka szczególnie nocny...:/
    Znacie jakies domowe sposoby by to jak najszybciej złagodzic? procz syropków, maści vik, syroropów domowej roboty herbaty z cytryna itp..?

    no i pozniej zmora z kaszelm mokrym bo raczej nie konczy sie tylko na suchym to co robicie procz podawania syropu wykrztusnego i oklepywania plecków ? jest jeszcze cos zeby pomoc maluchowi ?
  •    
       

    #2
    Odp: duszący kaszel..:./

    my przez ostatnie dwa tygodnie walczyliśmy z suchym kaszlem.pomogły inhalacje z soli i oczywiście leki actifed(5dni) a potem wizyta u alergologa i flixotide i clemastinum a za 2tyg.testy.osłuchowo czysto

    Skomentuj


      #3
      Odp: duszący kaszel..:./

      Napisane przez kasiekzuza7 Pokaż wiadomość
      my przez ostatnie dwa tygodnie walczyliśmy z suchym kaszlem.pomogły inhalacje z soli i oczywiście leki actifed(5dni) a potem wizyta u alergologa i flixotide i clemastinum a za 2tyg.testy.osłuchowo czysto
      mi chodzi wlasnie o kaszel "chorobowy" nie alergiczny bo z alergicznym wiem jak walczyc mam leki odpowiednie i wogole ale juz wyczerpaly mi sie pomysly jak z takim przeziebieniowym

      Skomentuj


        #4
        Odp: duszący kaszel..:./

        bardzo dobry syrop diphergan.
        wilgotno w domu (nawet miski z woda kladz) a i slyszalam kiedys o tym ze zeby przespalo noc dziecko to ktos ubral je w czapke(bylo to zima) i sweter i spali przy otwartym szeroko oknie, podobno spal az milo. wogule lepiej cieplo ubrac szkraba i otworzyc okna.
        no pytanie jeszcze w jakim wieku to dzecko i czy pod kontrola lekarza bo czasem zapalenie pluc moze sie trafic.

        Skomentuj


          #5
          Odp: duszący kaszel..:./

          Pomocne bywaja inchalacje z pulmicortu i berodualu.Mojej córce zawsze pomagają

          Skomentuj


            #6
            Odp: duszący kaszel..:./

            co do dipherganu opinie są różne.mi lekarka jedna poleciła a inna odradziła. w końcu nie podałam córce(dobry gdy męczą wymioty). postaw na inhalacje nawet ze zwykłej soli fizjologicznej.a actifed próbowałaś?? to lek na meczący kaszel.nawilżaj pokoj cały czas.czasem po infekcji kaszel długo się utrzymuje i męczymy sie my i nasze dziecko.poradź sie ponownie pediatry

            Skomentuj


              #7
              Odp: duszący kaszel..:./

              a i zawsze główke układamy wyżej podczas snu

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: duszący kaszel..:./

                witam wszystkie mamy ktore niestety maja problem z kaszlem moja corka tez to przechodziła już dwa razy napady kaszlu nasilały się w nocy i były dość długie lekarz za pierwszym razem prepisywał rozne leki i nic po obserwacji dziecka wiem ze zaden lek nie pomoze ten kaszel trwa dwa tygodnie podczas napadu kaszlu trzeba dać dziecku czegoś się napić, dac nawilżacz powietrza do pokoju i zakrapiać nosek wodą morską
                Last edited by roksi112; 25-09-2010, 21:35.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: duszący kaszel..:./

                  Witam i dziekuje za odpowiedzi. A co do Córki to ma 2 lata i 3 miesiace wiec mysle ze spanie przy otwartym oknie odpada ale miski z woda sa i calutki dzien okno w pokoju pootierane na ościerz wiec mysle ze sucho w pokoju nie ma ale kto wie. Co do syropow to daje tylko Eurospal i na zmiane raz stodal a raz flegamine bo raz jest taki odrywajacy sie kaszel a raz suchy wiec juz zglupialam. i nadal walczymy z chorobą jutro bedzie 6 dzien wiec czeka chyba do poniedzialku i chyba po antybiotyk trzeba isc ale z drugiej strony sie zastanawiam czy waszerowac ja skoro nie ma temperatury, wesola usmiechnieta do zabawy do biegania wogole zdrowe dziecko tylko ten kaszel w dzien sie uspokoił a jak jest to raczej mokry tylk ta noc cholerna - nie wiem juz jak jej pomoc i nie wiem co robic z tym antybiotykiem isc czy nie a wiadomo jacy lekarze sa jak juz pojde i powiem co i jak to napewno przepisze ....:/ choc ja sama mam wątpliwośći. Niby moja mama mowi (jak to kobieta juz ze stazem) zeby nie panikowac bo 6 dni choroby bez goraczki i humor super dziecka to nie jest zle to tak standardowo raczej w 3 dni przeiziebienia z kaszlem sie nie wyleczy......

                  Jeszcze jedno pytanko mam jak podaje flegamine 2 lyzeczki to po chwili ona strasznie mi zaczyna kaszlec to nie wiem czy to normalne bo niby jest wykrztusny i ma tak kaszlec? czy cos jest nie tak bo R Y C H A doslownie bez przerwy tak od podania leku do jakis 3 4 godzin :/ Z G Ł U P I A Ł A M !!!

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: duszący kaszel..:./

                    na nie miałam dawać eurespalu(nie na suchy kaszel) a flegamina pomaga na odkrztuszanie więc nie na suchy kaszel.a co najważniesze trzymaj się raczej jednego syropu niech ma szanse zadziałać.w styczniu moja córka miała katar a zaraz po nim kaszel(taki szczekający suchy) leczenie syropkami i wziewami.a potem gdy to nie pomogło dostała antybiotyk na 3dni i już po 1,5 dnia była znaczna poprawa.widać zaczaiła się tam u niej bakteria i trzeba było antybiotyk. idź z mała do lekarza najlepiej.u nas tez było bez gorączki, raz tylko 37.2.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: duszący kaszel..:./

                      Witam was mamuski Ja nadal walcze z choroba dzis 7 dzien jest i liby lepiej bo kaszel jest juz mokry odrywający sie ale nadal nie przestaje w dzien juz prawie go nie ma ale w nocy jest i meczy:/ wiec ide dzis o 17 do lekarza niech sam zdecyduje czy trzeba antybiotyk czy wystaczy moze jakis syrop na recepte? a piszecie tu o inhalacjach chcialabym sie dowiedziec jakie i skad brac te leki ktore sie wlewa do inhalatora bo ja mam taki co mozna tam wlac leki i przez maske oddychac ale mam go 1 dzien tak ze nie wiem jak sie obslugiwac i jakie leki kupowac np na kaszel i katar? i ile kosztuje takie cus?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: duszący kaszel..:./

                        krople tylko na receptę.ja robię inhalacje ze zwykłej soli fizjologicznej(kupuję w ampułkach w aptece).kiedyś dostałam receptę na krople, nie pamiętam nazwy ale nie wykupiłam bo kosztowały ponad 70zł a sól była i tak skuteczna.

                        i jak po wizycie co powiedział lekarz???

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: duszący kaszel..:./

                          HEj, bylam przepadala ja i powiedziala ze osłuchowo w pożadku nie chyrczy nic nie slychac wiec wszystko jest ok - (ale ja to wiedzialam) to nic nowego mi nie powiedziala bo od poczaktu mowilam ze to nie jest na antybiotyk ale kaszlu mokrego sie pozbyc nie moge. i mowila zeby dawac flegamine caly czas po 2 lyzeczki wytępic to tym bo szkoda antybiotyku jak dziecku nic nie jest tylko kaszel mokry i to tylko w nocy i mowila zeby W POKOJU BYLO PRZEZ CALA ZIME WILGOTNO BO W CENTRALNYM SIE PALI I JEST ZA SUCHO W DOMACH ! wiec wsumie wyszlam z tym co przyszlam bo nic nowego mi nie powiedziala ale ciesze sie bo jednak tak jak czulam ze szkoda antybiotyku wiec czekam cierpliwie i zbijam flegamina - dzis w nocy bylo juz lepiej chodz to jeszcze nie to... A CO DO TEJ SOLI W AMPUŁKACH CO PISZESZ TO SIE WLEWA TAM DO TEGO URZADZENIA I WDYCHA> I DZIECKO 2 LETNIE MOZE TO? A I NA CO TO JEST OGOLNIE NA PRZEZEIBIENIA CZY KONKRETNIE NP KATAR KASZEL? ILE RAZY DZIENNIE MA ROBIC INHLACJE?

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: duszący kaszel..:./

                            Może warto się poradzić lekarza? Nas przez problemy z astma prowadzi dobry lekarz, ale korzystałam ze dwa razy z porad w internecie, na stronie http://odetchnijspokojnie.pl/?s_sour...y.xml&s_type=9
                            Co sądzicie?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: duszący kaszel..:./

                              Sprawdźcie sobie ten syrop http://www.nowafarmacja.pl/ambrosol-...15-g-5ml-200ml . Moim zdaniem jest najlepszy. Można go podawać dzieciom i dorosłym. Rewelacyjnie się sprawdza i jest niedrogi. Nie warto wydawać pieniądze na droższe lekki, bo to bez sensu.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X