Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Kanguromania"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs "Kanguromania"

    W związku ze startem kampanii społecznej promującej noszenie dzieci w chustach "Kanguromania", ogłaszamy konkurs!

    Nagrody:

    - I miejsce: dwa szkolenia z chustonoszenia o wartości 199 PLN w dowolnym z miast dostępnych na stronie www.kanaguromania.pl zakładka przebieg kampanii
    - II miejsce: dwie chusty do noszenia dziecka o wartości 150 PLN
    - III miejsce: dwa bony rabatowe na zakupy dla Twojego malucha o wartości 100 PLN
    - IV miejsce: dwa duże kalendarze Kanguromania.pl na rok 2010 o wartości 80 PLN
    - V miejsce: zestaw zdrowej żywności dla kobiet o wartości 40 PLN

    Dla kogo:
    Szkolenia - kobiety w ciąży, kobiety z niemowlakiem (do 1 roku życia). W szkoleniu możesz uczestniczyć z całą rodziną. Przygotowaliśmy atrakcje dla Twojego partnera i rodzeństwa Twojego malucha. Szkolenie prowadzone przez lekarzy, psychologów i trenerów chustonoszenia. Więcej szczegółów na stronie www.kanguromania.pl w dziale warsztaty.

    Pozostałe upominki - dla każdego.

    Nagrody zostaną rozlosowane wśród osób, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie: "Dlaczego Twoim zdaniem chustonoszenie jest korzystne dla niemowlaka?" (max. 200 znaków). Odpowiedź zamieść na forum mamacafe.pl. Podpowiedzi do zapytania znajdziesz na stronie kampanii www.kanguromania.pl.
    Konkurs trwa od 19 października do 2 listopada 2009 roku.


    Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy uważnie przeczytać Regulamin!

    Zasady konkursu:
    1. Konkurs "Kanguromania" zostanie przeprowadzony na forum mamacafe.pl.
    2. Zostanie wybranych 9 najlepszych odpowiedzi, których autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody.
    3. Odpowiedzi będą oceniane przez konkursowe jury, złożone z Redakcji babyonline.pl i mamacafe.pl oraz sponsora nagród.
    4. Propozycje nie związane tematycznie z konkursem nie będą brane pod uwagę lub mogą być usunięte przez moderatora forum.
    5. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 19 października do 2 listopada 2009 roku.
    6. Jury podejmie decyzję 10 listopada 2009 roku i prześle informacje do osób nagrodzonych na prywatną skrzynkę na forum, z prośbą o podanie adresu do wysyłki nagród. Nagrody wyślemy pocztą po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców.
    7. Nagrody nie ulegają zamianie na równoważną kwotę finansową.
    8. W konkursie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.
    9. Osoby, które w ciągu 2 tygodni od otrzymania informacji o wygranej, nie prześlą swoich danych na forumową skrzynkę redakcyjną, tracą prawo do nagrody.
    10. Zgłoszenia muszą być unikatowymi, oryginalnymi treściami, pochodzącymi od uczestnika konkursu, stworzonymi specjalnie na potrzeby danego konkursu. Treści, które nie spełniają tych wymogów, w szczególności te, które dostępne są już w Internecie, na innych serwisach, będą dyskwalifikowane przez Organizatora. Prawo Organizatora do dyskwalifikacji nie wygasa po rozwiązaniu konkursu.
    11. Prawa autorskie majątkowe do odpowiedzi nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora odpowiedzi zgodnie z niniejszym Regulaminem.
    12. Wszelkie zgłoszenia nieprawidłowości i naruszenia zasad konkursowych należy zgłaszać na redakcyjną skrzynkę mailową, na adres: redakcja@babyonline.pl, do dnia poprzedzającego rozwiązanie konkursu. Po tym terminie Jury nie jest zobowiązane do brania takich zgłoszeń pod uwagę.
    13. Dane osobowe uczestników konkursu w zakresie: imię i nazwisko i adres zamieszkania, adres e-mailowy będą przetwarzane przez organizatora konkursu tj. „Edipresse Polska” S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejskiej 19 w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu własnych produktów lub usług organizatora konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Podanie danych jest dobrowolne. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej organizatora konkursu.
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Kanguromania"

    Jestem juz mama ale gdy rodzil sie moj synek - noszenie w chuscie bylo dla mnie czarna magia. Jakos nie bylam przekonana czy maluch nie przyzwyczai sie do noszenia, czy jak zacznie biegac nie bedzie "wisial mi na nodze" bo on chce na raczki.Niedawno swoje piersze dziecko urodzila moja przyjaciolka - podczas odwiedzin dala mi mala wlasnie w chuscie ... i okazalo sie ze po czesci mialam racje ... to magia ( ale juz nie czarna ) - poczulam sie dziwnie przyjemnie i bezpiecznie, mala chyba tez po po kilku minutach zansela błogim snem. Czucie bijacego serduszka, posiadanie swojej kruszyny przy sobie a zarazem wolne rece i mozliwosc wykonywania wielu codziennych czynnosci. Gdzie ja wczesniej moglam pomyslec ze "kawalek materialu" moze zapewnic tyle dobrego zarowno mamie jak i dziecku ktore czuje jej cieplo i zapach, slyszy bicie serca - no prawie jak w brzuszku . Juz sobie zaklepalam u kolezanki te chuste bo na przyszly rok planujemy kolejnego maluszaka. Mysle ze bedzie to dobre rozwiazanie - synka za raczke, maluszka do chusty i mozemy isc zwiedzac swiat

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Kanguromania"

      Jeszcze kilka lat temu noszenie syna w chuście było dla mnie dziwne.Zastanawiałam się jak można takie maleństwo nosić w kawałku materiału, wykonywać codzienne czynności i Go nie zgubić. Powiedziałam kategorycznie nie. Moze dlatego takiego wyboru dokonałam, gdyz nikt tak naprawdę nie wyjaśnił mi -jak wiele dobrego może dać "ta szmatka" mamie i dziecku. Zmieniłam zdanie, gdy moja kuzynka spędziła z synkiem u mnie kilka wakacyjnych dni. Podczas spaceru trzymając brzdąca w chuście mogła go swobodnie karmić bez skrępowania . Maluch jest wtedy blisko,jest mu cieplutko.Dzidziuś był wyciszony.Ruch ciała uspokoił malucha, a dzieki bliskości można wyczuć czy maluchowi nic nie jest. Po mino, iż to zywe sreberko , kuzynka świetnie dawała sobie radę z różnymi rzeczami. Mając malucha w chuście w mig zrobiła obiad, odkurzyła pokój (mały nawet się nie przebudził), zrobiła pranie,....Byłam pełna podziwu jakim ułatwieniem okazała się chusta.Ja bym pewnie zostawiła wszystkie prace na "Potem". Z cała pewnością gdy pojawi się nowy członek w naszej rodzinie skorzystam z tego alternatywnego rozwiązania, jakim jest chusta-dziecko i mama. Dodatkową zaletą jest również to ,że tatusiowie mogą również stwarzać bezpieczeństwo, więź rodzicielską z dzieckiem. Gdy lubimy aktywnie spędzać czas(a na wózek nie ma miejsca) , chodzić na spacery -zawsze miejmy przy sobie taka chustę.Teraz mówię zdecydowanie CHUSTA- tak. Gdy nabiorę nieco wprawy , to nic nam nie przeszkodzi , aby zdobywać kolejne "szczyty".
      Last edited by edytakuk; 19-10-2009, 19:47. Powód: literówka

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Kanguromania"

        Chusta to oaza spokoju, wyciszenia, bezpieczeństwa, to miejsce gdzie dziecko czuje bicie serca, ciepło, emocje, warżliwość osoby która je nosi. Chusta daje dziecku to co najcenniejsze - poczucie bezpieczeństwa i miłości, a mamie daje wolne ręce aby mogła napisac odpowiedź na konkurs
        Gdyby nie chusta napisanie dwóch zdań graniczyłoby z cudem
        Last edited by moniau; 19-10-2009, 19:52.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Kanguromania"


          Gdy urodziła się moja córeczka Gabrysia bardzo chciałam być zawsze blisko niej więc postanowiłam zakupić chuste do noszenia maluszka chusta sprawdziła się w 100 % mała była ciągle blisko mnie a ja wiedziałam że w każdej chwili będe mogła zaspokoicej potrzeby , córeczka uwielbiała obserwować świat przytulając się bezpiecznie do mnie słyszała moje bicie serca i to ją uspokajało dzięi czemu mała mniej płakała mogła spokojnie podziwiać świat a ja byłam pewna że jest bezpieczna. Nawet karmienie na spacerze było łatwiejsze bo wstarczyło dać małej cycusia i osłonić ja pieluszką i nawet nikt się nie domyślał że maluch pałaszuje smacznie. Chusta to cudowny wynalazek dziecko czuje się w niej bezpieczne a my możemy spełniać jego potrzeby i być blisko malucha. Chusta to nie tylko wygoda to z macieżyństwem wspaniała przygoda

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Kanguromania"

            Chustonoszenie to łagodne przejście od spokojnego, bezpiecznego życia w maminym brzuszku do życia w nie zawsze przyjaznym świecie zewnętrznym.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Kanguromania"

              Chustonosze to ważna sprawa szczególnie dla naszych maluchów. To one pozawalają naszym malcom zostac z nami przez cały czas. Zapewniają im bezpieczeństwo i wygode, a także nierozerwalny kontakt z mamą. Noworodki dalej czują jej ciepło, czują się bezpieczne słyszać ton jej głosu! Dzięki czemu mogą w spokoju wypoczywać, rozwijać się i rosnąć! A my jako mamy możemy ciągle kontrolowac nasze dzieci i być o nie spokojne!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Kanguromania"

                Kangurowanie coś w tym jest.Weźmy pod uwage kangury-mama kangur nosi w swej trobie małego kangurka tak długo aż mały będzie gotowy rozpocząć samodzielne życie.Myślę,że powinniśy wziąć z niej przykład.Przez 9 miesięćy nasze maleństwo szłyszało bicie naszego serca, czuło każdy ruch i na raz ciach nie ma tego.Noszenie dziecka w chuście może sprawić , iż dzieciątko znów uszły maminie serce, poczuje każdy jej krok a to sprawi ,że dziecko uspokoi się się i będzie czuło się bezpiecznie.Myślę,że z tego względu kangurowanie polecane jest mamą wcześniaków.Ja sama powiem szczerze jestem nim zachwycona.Gdy córeczka niemiłosiernie płakala zaczynałam ją nosić w chuście, tańczyć i śpiewać i juz po chwili mała śmiała się do mnie.Mieszkam sama wiec chusta sprawiła,że mogłam wszystko robić z malenką i teraz każdej znajomej ją polecam bo to świetne rozwiązane na pierwsze trudy macierzyństwa

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Kanguromania"

                  Dzidziuś czujący ciepło i bliskość rodzica jest spokojniejszy, mniej płacze, czuje się bezpieczniej i lepiej się rozwija - te atuty chustonoszenia przemawiają do mnie na tyle, że chętnie wypróbuję taką chustę za kilka tygodni, jak już nasze maleństwo będzie na świecie ...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Kanguromania"

                    Chwała temu, kto wymyślił "Chustomanię".
                    Niemowlę szybciej klimatyzuję się po porodzie, mnie płacze a tym samym jest spokojniejsze, nie traci energii na szlochanie ale wykorzystuję jo do własnego rozwijania się. Dlatego niemowlak noszony w chuście lepiej rozwija się fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Nawiązuje większy kontakt ze światem, gdyż go widzi więcej niż będąc w wózku. No i co bardzo ważne wytwarza się silna więź między matką/czy ojcem/ a dzieckiem co ma duże znaczenie w odczuwaniu bezpieczeństwa przez dziecko.
                    A matka - ma wygodę, wszędzie może dziecko wziąć, bez dźwigania wózka,
                    odciąża swoje ręce i ciągle widzi buźkę swojego maluszka, którego minka wyraża co w tej chwili potrzebuje.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Kanguromania"

                      Z noszeniem dzieci w chustach spotkałam się po raz pierwszy w ...Afryce.
                      Czarny ląd witał biedą i ubóstwem, wyniszczeniem wojnami, ale i ciepłem bijącym od tubylców. Bosonogie, umorusane, wiecznie głodne dzieciaczki chwytały za serce, jednakże nigdzie indziej nie spotkałam tylu wesołych urwisów. Dzieci w Afryce pomimo iż nie miały zabawek, brakowało im słodyczy, a czesto nawet jedzenia, były najszczęśliwszymi dziećmi jakie spotkałam. Matki noszące w chustach swoje maleństwa przekazywały im wraz ze swym ciepłem, ducha Afryki: dzieci od maleństwa przyzwyczajone były do śpiewu, hartu ducha. Noszenie dziecka w chuście to nie tylko wygoda, to także przekazanie najpiękniejszych uczuć, to tak jakby powiedzieć maluchowi: kocham cię, chcę dać ci to, co najlepsze, pokazać świat, nie chcę rozstawać się z tobą ani na moment.
                      Idąc wzorem Afrykanek swojego synka nosiłam także w chuście, nie kupiłam nawet wózka. Wyrósł na wrażliwego, wesołego, otwartego na nowe doświadczenia i ludzi, chłopca.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Kanguromania"

                        To raj i oaza spokoju dla maleństwa , daje mu poczucie bezpieczeństwa, mniej płacze i marudzi. Lepiej się rozwija , szybciej uczy, jest szczęśliwsze mając kontakt bliski z mamą, jej głosem i otoczeniem.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Kanguromania"

                          Chustonoszenie jest na czasie i hitem
                          Mamy i maluchy są zachwyceni tym odkryciem
                          Nic nie zastąpi kangurzej mamy kieszeni
                          Z chustonoszeniem wiele się zmieni
                          Na lepsze!
                          Bezpieczeństwo, bliskość i więź między nami -
                          Kangurkami.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Kanguromania"

                            Dla nas chusta okazała się wybawieniem. Mała często płakła nie umiała zasnąc wypinała się. Zakupilismy chustę i podjelismy próby. I juz pierwszego dnia jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki nasza Majka stała sie spokojnym dzieckiem. W chuście szybciutko usypiała, duzo spokojniej jadła i juz nie piszczała. Choć moja mama jak zobaczyła jak ją noszę zaczeła panikować i krzyczeć że zniszczę dziecku kręgosłup to dziś wiem że to dzięki temu "urządzeniu" nasza mała jest spokojnym i pogodnym dzieckiem. Do dziś jeszcze jak ma gorszy dzień nosimy się na kangurka i znów doświadczamy dziwnego wyciszenia. A wolność rąk jest kolejnym atutem chusty.


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Kanguromania"

                              Pewnego dociekliwego kangura z Adelajdy
                              Dziwiło, czemu dzieci traktowane są jak znajdy.
                              Daleko od mamy, w wózku położone
                              Taki dystans! Dziecko smutne, nieutulone!
                              Kochać, tulić, ręce wolne! I uciekło zwierzę swawolne – z Adelajdy.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X