Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-06-2009, 21:34
dorothy10 dorothy10 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dorothy10.polki.pl

Zdjęcia: 10
Domyślnie Pomóżcie... 14 miesięczne dziecko budzące się kilka razy w nocy

Mam problem, mój 14 miesięczny syn nie przespał ani jednej nocy. Karmiłam go do roku piersią i wtedy budził się często, ale tłumaczyłam sobie, że to już nawyk i potrzebuje piersi. Oduczyłam go dwa miesiące temu, ale on dalej budzi się czasem 3 razy a czasem nawet 5. Śpi sam w łóżeczku, ale nad ranem jak go biore do siebie, to także się przebudza. Zaznaczyc muszę, ze jeżeli śpi w dzień, to takze nie prześpi 2-3 godzin ciągiem, tylko się przebudza. Muszę podejsć, pogłaskać i usypia. Nie wiem co jest grane, doradzcie prosze...Dziękuję
Stary 21-06-2009, 08:55
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie

Witaj.Ja też miałam taki problem, a raczej dalej mam.Córcia ma 2 lata i 4 m i dalej budzi się w nocy 2,3 razy.Wcześniej jak była w wieku Twojego synka potrafiła się budzić 4,5 razy byłam z nią u neurologa przepisała jej Neospazminę, która za bardzo niepomogla, potem hydroksyzynę, oczywiście z marnym skutkiem.Potem zrobiłam jej badanie kału okazało się że miała pasożyty po wyleczeniu troszkę lepiej śpi, ale jednak się budzi w nocy, poprostu taki typ, mam nadzieję że wyrośnie z tego.
Ja Ci radzę na początek zrobić badanie kału na pasożyty, może tu tkwi przyczyna.Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-06-2009, 15:14
izabelka22 izabelka22 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
izabelka22.polki.pl

Miasto: warszawa
Zdjęcia: 1
Domyślnie

dorothymój synek ma 2 latka i 4 miesiące, przesypia całe noce dopiero od 4-6 miesięcy (ale zdarzy się i teraz, że się przebudzi)

to raczej normalne, że dzieci budzą się w nocy i podawanie od razu leków uspokajających bez poszukania przyczyny uważam za przegięcie

mój synek budził się w nocy po kolei z takich powodów:
- jak karmiłam piersią budził się na pierś - do 1rż,
- potem budził się, gdyż dokuczały mu wychodzące zęby,
- nauczył się pić w nocy więc budził się na picie a jak nauczyłam go gdzie jest buteleczka z wodą i że ma sam sobie ją brać w nocy - przestał się budzić (skoro mama nie wstaje i nie podaje )
- inną przyczyną jego nocnych pobudek był: wypadający smoczek, którego nie mógł znaleźć albo przeżywał wydarzenia z minionego dnia i odreagowywał je przez sen...

przyczyn pobudek dzieci w nocy jest mnóstwo, pasożyty też mogą być ich powodem, ale przyczyną mogą być też:za zimno lub za ciepło, może je zbyt ciężką kolację i ta mu dokucza... już nie będę wymyślać i gdybać...

musisz wyczuć czego synek potrzebuje w nocy jak się budzi u mnie największą udręką w nocy było podawanie picia nawet co godzinę

powodzenia

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-06-2009, 20:24
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dorothy10.polki.pl

Domyślnie

Bardzo dziękuję za pomoc. Badanie kału robiłam jest ok. Myśle, że to trzeba przeczekać. Tylko denerwuje mnie jak wszyscy, zwłaszcza starsi ludzie ciągle mi mówią, że dzieci w tym wieku powinny już spać same. Tak samo było z piersią, że za długo, że dlatego sie tak budzi. W sumie to ich nie słuchałam i karmiłam 13 miesięcy. Nie żałuje. Pozdrawiam
Stary 21-06-2009, 22:57
pinklady's Avatar
pinklady pinklady jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pinklady.polki.pl

Miasto: Za horyzontem....
Domyślnie

dorothy mój ma 15 miesięcy prawie i budzi się w nocy 2-3 razy tylko u nas jest to głód. ja nadal piersia karmię i myslę że mu ona na całą noc nie wystarcza a nie chce wieczorem nic innego. kaszy manny podziubie kilka łyżek czy kaszki dla dzieci a w nocy dalej cycus. może twoje dziecie się też wieczorem nie najada i się budzi bo głodny?
no nie wiem. albo za gorąco. zmieniłam mojemu ołderkę na cieńszą i nawet się nie kreci w nocy.
Stary 22-06-2009, 21:10
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dorothy10.polki.pl

Domyślnie

Pinklady myśle, że Twój synek jest głodny albo poprostu jest przyzwyczajony do budzenia się do piersi. Ja przestałam karmić 2 miesiące temu. Kiedy karmiłam Gabryś też budził się bardzo często ale u niego to był nawyk. Bo spróbowałam kilka razy oprócz piersi dać mu kaszke i wtedy też się tak często budził. Teraz nie je piersi i też się budzi. Myśle, że z tego wyrośnie. Pozdrawiam
Stary 22-06-2009, 21:32
patka79's Avatar
patka79 patka79 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patka79.polki.pl

Zdjęcia: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał dorothy10 Zobacz post
Bardzo dziękuję za pomoc. Badanie kału robiłam jest ok. Myśle, że to trzeba przeczekać. Tylko denerwuje mnie jak wszyscy, zwłaszcza starsi ludzie ciągle mi mówią, że dzieci w tym wieku powinny już spać same. Tak samo było z piersią, że za długo, że dlatego sie tak budzi. W sumie to ich nie słuchałam i karmiłam 13 miesięcy. Nie żałuje. Pozdrawiam
Nie słuchaj starszych ludzi, tylko rób co Ci serce podpowiada. Krzywdy przeciez dziecku nie robisz. Moja ma dwa lata i do tej pory budzi sie nad ranem, żeby się napic po prostu. robi to właściwie przez sen i zaraz potem zasypia, ale jak jej z tym dobrze to niech tam. Ja tez przestałam karmić jakoś koło roku i w nocy własnie podawałam jej wodę do picia zamiast piersi i tak się przyzwyczaiła. Najpierw budziła się częściej, teraz tylko raz. Wyrosnie, nie martw się.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-06-2009, 22:16
ColorWomen's Avatar
ColorWomen ColorWomen jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ColorWomen.polki.pl

Miasto: Gdynia
Zdjęcia: 1
Domyślnie

Cytat:
Mam problem, mój 14 miesięczny syn nie przespał ani jednej nocy. Karmiłam go do roku piersią i wtedy budził się często, ale tłumaczyłam sobie, że to już nawyk i potrzebuje piersi. Oduczyłam go dwa miesiące temu, ale on dalej budzi się czasem 3 razy a czasem nawet 5. Śpi sam w łóżeczku, ale nad ranem jak go biore do siebie, to także się przebudza. Zaznaczyc muszę, ze jeżeli śpi w dzień, to takze nie prześpi 2-3 godzin ciągiem, tylko się przebudza. Muszę podejsć, pogłaskać i usypia. Nie wiem co jest grane, doradzcie prosze...Dziękuję
Przeczytaj , może coś pomoże
http://www.maluchy.pl/artykul/80
Stary 23-06-2009, 01:26
dotty's Avatar
dotty dotty jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotty.polki.pl

Wyślij wiadomość przez Skype™ to dotty
Domyślnie

Cytat:
Pozwolisz, że się wtrącę na temat 'ZDANIA INNYCH'...Im nigdy nie dogodzisz, karmisz piersią kilka miesięcy- to za krótko, karmisz ponad rok- to za długo itp. Nie powinny Cię one obchodzić, każde dziecko jest inne i inaczej może spać, jeść itp.
Ja z kolei nie miałam tego problemu że synek się przebudzał w nocy (zaczął przesypiać nocki od kiedy skończył 7 miesięcy), miałam (a raczej do tej pory mam) taki problem że synek mało śpi. Synek ma 2 lata i prawie 2 miesiące w nocy przesypia 8-9 godzin i od kiedy skończył rok ma jedną 1-1,5h drzemkę (a czasem w ogóle nie śpi w dzień). Ale widocznie tyle potrzebuje...

Co do tematu wątku, to może czas ograniczyć ilość (długość) drzemek w ciągu dnia?. Mój synek zanim skończył roczek miał 2 drzemki w ciągu dnia, kiedy miał ok roku kiedy nadchodziła pora spania ten nie chciał się kłaść a usypianie było gehenną, albo budził się nad ranem, więc zlikwidowaliśmy mu jedną drzemkę w ciągu dnia i problem zniknął.
Może też kiedy dziecko śpi i zaczyna się wiercić, nie biec do niego od razu tylko kiedy zajdzie ewidentna potrzeba, ok dwuletni maluch musi powoli się oswajać z faktem że w pewnych sytuacjach może poradzić sobie sam np kiedy się przebudzi nie oznacza to od razu, że nie jest w stanie z powrotem zasnąć, przecież każdemu się zdarza nieraz przebudzić w ciągu nocy.

A dla tych mam które odstawiły właśnie od piersi...Mojej znajomej bardzo pomogła woda, kiedy ona odstawiła synka od piersi i ten się budził w nocy ta podawała mu wodę do picia (nie sok, nie herbatkę tylko wodę), po ok tyg maluch przebudzał się już tylko raz a potem w ogóle

Powodzenia dla wszystkich mam i maluchów

Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

Różności do postów
GALERIA OLAFKA
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-06-2009, 21:05
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dorothy10.polki.pl

Domyślnie

Dziękuję wszystkim za pomoc Daje synkowi zwykłą wodę mineralną i tak sie budzi, czasem rzadziej a czasem bardzo często. Może taki jego urok Tylko, ze zastanawia mnie to, ze jak w dzień śpi tą jedną drzemkę to także nie potrafi przespać dwóch godzin ciągiem, tylko się przebudza i płacze. Wtedy daje wodę, przytule albo biorę na ręce i zasypia znów. Myśle, ze wyrośnie z tego dzięki

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania