Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ssanie kciuka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ssanie kciuka

    Witajcie.
    Mam pytanko do bardziej doświadczonych mam
    Dziewczyny powiedzcie mi jak mam poradzić sobie z namiętnym ssaniem kciuka przez mojego Kacperka.
    Próbowałam dawać mu smoczka, ale mój mały Cwaniak pcha pod niego kciuka lub go wypluwa.
    Smoczek kojarzy mu sie chyba jedynie z zabawa bo ma niezły ubaw gdy ja mu go podaję a on go namietnie wypluwa.
    Ssie go jedynie w tedy gdy ja lub mój mąż będziemy mu go przytrzymywali.
  •    
       

    #2
    Spróbuj zmienić smoczek. Niektórym dzieciom takie czy inne kształty
    nie odpowiadają, moja znajoma dla swej córci kupiła chyba z 10, bo
    żadnego nie chciała.
    Spiesz się, spiesz, bo za chwilę będzie cieżko oduczyć chłopca ssania
    kciuka, no chyba że poucinasz paluszki (wiem głupi żart) ale będzieeee
    ciężko jak nie znajdziesz "pocieszyciela" do którego Kacper się
    przekona

    Skomentuj


      #3
      Witaj!
      My mieslismy z synem ten sam problem...Kciuki w buzi, ale jakos od dluzszego czasu juz nie wpycha palcow do buzi. Zawsze jak tylko widzielismy, ze to robi wyciagalismy mu te paluchy i mowilismy ze nie wolno i jakos sie nauczyl, a co do smoczka, to tak tez moze byc...Syn nauczyl sie tylko do jednego smoka, mam ich mase wszystkie wypluwa, kurcze zastanawiam sie co zrobie jak bede musiala kupic nowego smoka, chyba sie maly poplacze
      Bartuś 26.06.08
      Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

      Skomentuj


        #4
        Nasza Natka też ciągle ssie kciuka a smoka nie lubi - ale po mału po mału może ją przekonamy do smoczka. Sama sobie go bierze do rąk potem wkłada do buzi a potem z obrzydzeniem wypluwa, ale moze się przekona do niego, bo chyba smoczek to mniejsze zło?



        Skomentuj


          #5
          Ponoc mniejsze zło, z tego względu, że jak dziecko ssie kciuka to dolne
          ząbki idą do tyłu a górne do przodu. A smoczki te anatomiczne jednak nie
          powodują czegoś takiego. Moja córcia używa smoczka chyba od drugiego
          miesiąca do teraz a ma 1,5roku. I ząbki ma ładne i proste. CHociaż teraz
          i w sumie przez cały czas używa go tylko do zasypiania.


          Skomentuj


            #6
            Nasza Natka ssała smoka jak miała 1 miesiąc, a potem jakoś jej się odwidział, no a teraz ssie kciuk. Nie wiem jak ją przestawić na smoka, może jak uśnie to delikatnie jej go włożyć do buzi?



            Skomentuj


              #7
              Witam.
              Moja córeczka też ssała kciuka ale ostatnio przestała sama....
              Jak zasnela z kciukiem w buzi wyjmowalam jej paluszka i wkladalam smoka pozniej sama go wypluwala...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Moja wkłada dosłownie wszystko do buzi oprócz smoczka. Jak próbuję włożyć smoczka to jest płacz. Mam nadzieję, ze jakoś sie przekona. Będę z uporem jej go wkładać do buzi, bo chyba innego sposobu nie ma. Tak sie zastanawiam czy te smoczki od 6 miesiaca nie sa troszkę za duze na dziecko 6 miesięczne. Wydaje mi się, że moja mała czasem się krztusi, bo za głęboko jej wejdzie. To jest moim zdaniem wada produktów, które są na duży przedział wieku. Jednak 6 miesięczne dziecko ma sporo mniejszą buzię niż 11 miesięczne, a używają tego samego smoczka.



                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez Nusiakova Pokaż wiadomość
                  Ponoc mniejsze zło, z tego względu, że jak dziecko ssie kciuka to dolne
                  ząbki idą do tyłu a górne do przodu. A smoczki te anatomiczne jednak nie
                  powodują czegoś takiego. Moja córcia używa smoczka chyba od drugiego
                  miesiąca do teraz a ma 1,5roku. I ząbki ma ładne i proste. CHociaż teraz
                  i w sumie przez cały czas używa go tylko do zasypiania.
                  Najwieksza wada jest to ze kciuka nie zabierzesz








                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ssanie kciuka

                    Mój mały ssał kciuk jak ząbkował






                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ssanie kciuka

                      Gdy dziecko przyzwyczai się do ssania kciuka to bardzo trudno będzie go odzwyczaić, a wyrzucić się nie da (w przeciwieństwie do smoka). Część dzieci ssie go rzeczywiście tylko w okresie ząbkowania, ale wiele się przyzwyczaja, a to powoduje nie tylko wady zgryzu. Sama widziałam dziecko, którego ssany kciuk był mniejszy od tego na lewej ręce znacznie, a dziecko miało 4 latka. Przestawić na smoczek, albo zabierać z buzi za każdym razem, gdy tam zawędruje.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ssanie kciuka

                        Może jednak poradzi ktoś coś konkretnego? Moja córeczka ma 2 latka i zawsze do spania ładuje kciuka do buzi:/ żadne gorzkie paluszki, rękawiczki, prośby, upomnienia i złości nie pomagają, w tej chwili to już odruch jest, ona nawet tego nie kontroluje. Mówi "robaczki ugryzą" (próbuję jej mówić, że jak będzie ssała kciuka, to będzie mieć robaczki i pupę ugryzą), i mówiąc to wsadza kciuka do buzi z powrotem (zazwyczaj jest to zaraz po przebudzeniu:/)

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ssanie kciuka

                          Mieliśmy ten sam problem. Z wielu posiadanych przez nas smoczków tylko jeden przypadł Małej do gustu. Gdy był już całkiem zużyty sporo się naszukaliśmy i w końcu udało nam się znaleźć egzemplarz tej samej firmy tylko w większym rozmiarze i Mała bez problemu go używa.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ssanie kciuka

                            Kacper też ssie kciuka strasznie, tylko chodzę i wyjmuję mu co chwile łapska z buzi, mówię i tłumacze, że nie wolno itd. Nasila się to, kiedy ida mu zabki, a że jest po ekspozycji na gluten to dostaje pajdkę chleba i zamiast kciuka to memla tą piętke cały dzień, nie zjada Staram się tez ze dwa razy dziennie szczoteczka mu w buzi pojeździć, żeby posmyrać to, co ewentualnie swędzi, albo ochlodzic i na jakiś czas mam święty spokój zwykle.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ssanie kciuka

                              Mój też ssie tylko kciuka, teraz troszkę mniej. Nadal nie mogę przekonać go do smoczka.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X