Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

karmienie piersią a miesiączka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    karmienie piersią a miesiączka

    Maja urodziła się 7 miesięcy temu a ja jescze nie mam okresu. Myślicie, że to ma związek z tym, że wciąż karmię piersią?
    Majeczka 27 kwiecień 2008r.
  •    
       

    #2
    rachotka ja tez karmię piersią , syn ma 8 miesięcy i tydzień a ja
    2 dnie temu pierwszy raz dostałam okres.
    po pierwszej ciąży dostałam po 10 miesiącach i też karmiłam piersią
    także się nie martw, to normalne!
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3
      a jak to jest z tą płodnością? Mówią, że karmienie piersią nie chroni przed ciążą z drugiej jednak strony jak nie masz miesiączki nie masz owulacji więc nie możesz zajśc w ciąże.
      Majeczka 27 kwiecień 2008r.

      Skomentuj


        #4
        nie wiem dokładnie ale wszędzie trąbią że można
        zresztą sąsiadka tym sposobem dorobiła się drugiej dzidzi
        teraz jedno ma ponad rok a drugie 4 miesiące więc bym nie ryzykowała
        ja do tej pory używałam gumki
        teraz będę brała tabletki
        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

        Skomentuj


          #5
          tu jest odpowiedzhttp://www.femalelife.pl/scripts/sta...tive/index.php
          shannon

          Skomentuj


            #6
            okresu mozna nie nmiec przez caly okres karmienia, a co do ciazy to zdecydowanie mozna zajsc w ciaze ba nawet jest wieksze prawdopodobienistwo ze zajdziesz. ale mysle ze to zalezy od organizmu moja mama naprzyklad nie z\achodzila w czasie karmienia natomiast mam dwie kolezanki ktore podczas karmienia i na tabletkach zaszly w ciaze a jedna milala nawet blizniaki. hormony kobietki hormony
            PAULINKA 31.8.2003
            VICTORIA 20.5.2008

            12.1.2009r raczkowanie
            13.1.2009 pozegnanie cycunia
            16.1.2009 samodzielne siadanie

            Skomentuj


              #7
              Miesiączki można nie mieć tak długo jak się karmi piersią, jednak
              im dziecko starsze tym rzadziej karmione więc w końcu okres się pojawia.
              Ale 3% kobiet (i ja się do nich zaliczam) dostaje okres 1-2 miesiące
              po porodzie mimo, że karmi piersią (jak to mój lekarz ujął: za dobrze
              byśmy miały)
              A płodność wraca po 12 tygodniach od porodu, a więc karmienie piersią
              nie jest dobrym środkiem antykoncepcyjnym

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                a ja karmie juz 9 miesiecy prawie i okres dostalam dopiero tydzien temu,wiaze sie to z tym ze mniej juz karmie bo dieta zostala rozszerzona,wczesniej karmilam bardzo czesto i niemialam,teraz troszke odstawiam i prosze odrazu sie pojawil,wiec jak zaczniesz zadziej karmic,to mozesz byc pewna ze dostaniesz a jesli chodzi o ciaze to faktycznie wszystko zalezy od organizmu,ale wole nie sprawdzac tej metody jako antykoncepcyjnej
                GABRYSIA:12.03.2008.

                Skomentuj


                  #9
                  poza tym owulacja jest przed miesiączką więc występuje zanim dostanie sie okresu
                  wiec nie ma co ryzykować

                  ja mimo że karmiłam Julke przez ponad dwa lata okresu dostałam po roku od porodu

                  teraz Majka ma pół roku i nic

                  i jak colleen pisała tylko kilka procent kobiet dostaje okresu niedługo po połogu wiekszość jak karmi piersią może liczyć na dłuższy brak okresu
                  ale jako metoda antykoncepcyjna nie najlepsza
                  (jest skuteczna tylko wtedy gdy: karmi się co 2-4 godziny, nie przepaja sie i nie daje smoczka ale i tak nie w 100%)


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    #10
                    Ja karmilam synka 6 m-cy piersią,ale okres dostalam juz miesiąc po połogu,natomiast moja koleżanka karmi piersia swojego synka który ma 20m-cy i jeszcze nie dostała okresu.a z tym ze można zajść w ciąże w czasie karmienia piersią to słyszałam że jest to bardzo możliwe,dlatego wolałam nie sprawdzać na sobie

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Na pierwszej wizycie po porodzie lekarz zaproponował mi tabletki dla karmiących. Powiedział, że zajście w ciążę przy karmieniu piersią i braku miesiączki jest bardzo prawdopodobne. Więc lepiej nie ryzykować.

                      Tabletki brałam non stop, więc miesiączki też nie było.

                      Skomentuj


                        #12
                        ja swoją córkę karmiłam prawie 3m-ące. a okres dostałam po 5m-ącu.

                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez rachotka Pokaż wiadomość
                          Maja urodziła się 7 miesięcy temu a ja jescze nie mam okresu. Myślicie, że to ma związek z tym, że wciąż karmię piersią?
                          Nie martw się o okres pojawi się
                          pozdrawiam

                          Skomentuj


                            #14
                            ja karmie 9 mies i nie mam okresu, puki co plodnosci tez(nie abezpieczamy sie chcemy 2 dzidzie) choc dla pewnosci musze zrobic test(juz mies temu robilam teraz juz karmie 3 razy na dobe (od przedwczoraj) i mnie kreci w brzuchu ale okresu jeszcze nie mam.

                            Skomentuj


                              #15
                              wlasnie przeczytalam wszystkie wasze wypowiedzi i tak sobie mysle ze tak fajnie bez tej miesiaczki.... jezeli chodzi o mnie to nie spieszy mi sie...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X