Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chorobowe w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    chorobowe w ciąży

    Nie wiem czy jest już taki wątek, ale mam pytanie. teraz powinnam dostać chorobowe już z zus-u bo minęły 33 dni. No i słyszałam że nie ma się co przejmować bo to idą pieniądze do pracodawcy a pracodawca je przelewa na konto. Dziś dziesiąty wiem że u mnie w pracy były już wypłaty a u mnie pusto. Jak to jest, nic nie załatwiałam w zusie tylko zanosiłam regularnie zwolnienia do pracodawcy. jak było lub jest w waszym przypadku?
  •    
       

    #2
    Odp: chorobowe w ciąży

    z tego co się orientuje wszystko zależy ile w firmie jest zatrudnionych osób jeśli powyżej 20 chorobowe wypłaca pracodawca, jeśli poniżej 20 ZUS

    Skomentuj


      #3
      Odp: chorobowe w ciąży

      dokładnie to zależy od wielkości firmy, ale skoro mówimy o chorobowym z zusu to zus nie przelewa nic pracodawcy tylko bezpośrednio na konto pracownika. Oni mają ustalone konkretne dni w miesiącu kiedy robią przelewy. Tak samo jest z macierzyńskim.

      Skomentuj


        #4
        Odp: chorobowe w ciąży

        Ja dostawałam z Zuzu chorobowe które przynosił mi listonosz, szwagierka natomiast dostawała chorobowe przez firmę i za każdym razem dostawała papierek do podpisania ze otrzymała od pracodawcy chorobowe.

        Skomentuj


          #5
          Odp: chorobowe w ciąży

          listonosz przynosił chorobowe pewnie dlatego, że pracodawca nie podał w dokumentach do ZUSu numeru konta. To jedyne wytłumaczenie. To działa tak samo jak np zwrot podatku ze skarbówki - jak się poda numer to przelewają a jak nie to wysyłają przekazem.

          Skomentuj


            #6
            Odp: chorobowe w ciąży

            Wiesz co nie wiem nawet mnie chyba szef nie pytał o nr konta ja nawet wolałam jak listonosz mi przynosił bo nie zawsze miałam jak sie ruszyć do miasta a tak to zawsze miałam pieniądze i mogłam prosić zeby ktoś mi coś kupił itp.

            Skomentuj


              #7
              Odp: chorobowe w ciąży

              to fakt, posiadanie gotówki bez konieczności szukania bankomatu lub stania w kolejce do banku, to dobra sprawa. Też zawsze mam pare gorszy w portfelu tak w razie czego np w razie gdyby terminal nie działał.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: chorobowe w ciąży

                Ja cały czas z gotówką, nie mam karty do konta i nie narzekam bo w naszej wiosce i tak jest tylko jeden sklep do którego raczej nie chodzę, a w miasteczku można płacić kartą przeważnie od 10 zł co jest niezgodne z prawem wiec wolę mieć zawsze pieniądze.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: chorobowe w ciąży

                  Ja jak byłam na studiach uwielbiałam płacić kartą dopóki nie zorientowałam się, że robiąc zakupy kartą łatwiej i szybciej wydaje się pieniądze, bo się tego nie widzi i nie czuje. Od tamtej pory zawsze płacę gotówką, ale nie wybeiram z bankomatu dużych kwot jednorazowo. Czuję się bezpieczniej jak mam pieniądze na koncie, a nie w portfelu, z którego mogą wypaść albo ktoś może je zwinąć.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: chorobowe w ciąży

                    Faktycznie czasem mając kartę nie ma sie ograniczenia na zakupach, chyba ze ma się limit tak jak mój mąz 200 zł i ani grosza więcej. Ten limit ma od kiedy załozył konto i nie chce zmieniać mówi że jemu to wystarcza a na więkasze zakupy bierze gotówkę

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: chorobowe w ciąży

                      Ja wolę płacić kartą, czuję się jakoś bezpieczniej. Jednak jest to komfort zwłaszcza w dużych miastach. Na mniejszych rynkach czy targach trzeba się zaopatrzyć w gotówkę.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: chorobowe w ciąży

                        Na pewno kartą jest wygodniej, nie trzeba czekać aż ekspedientka wyda resztę nie mówiąc o tym że czasem wyda nam żle. Problem jednak robi się gdy łącze internetowe przestaje działać, co często sęe zdarza latem gdy są burze. W tedy zostajemy z towarem w koszyku i kłopotem z=skąd wziąć gotówkę

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: chorobowe w ciąży

                          Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                          Na pewno kartą jest wygodniej, nie trzeba czekać aż ekspedientka wyda resztę nie mówiąc o tym że czasem wyda nam żle. Problem jednak robi się gdy łącze internetowe przestaje działać, co często sęe zdarza latem gdy są burze. W tedy zostajemy z towarem w koszyku i kłopotem z=skąd wziąć gotówkę
                          To masz rację, zdarzyło mi się tak kilka razy. Albo idę do sklepu z kartą, a na drzwiach wisi kartka, że awaria terminali, no i cóż tył zwrot i poszukiwania bankomatu.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: chorobowe w ciąży

                            Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                            To masz rację, zdarzyło mi się tak kilka razy. Albo idę do sklepu z kartą, a na drzwiach wisi kartka, że awaria terminali, no i cóż tył zwrot i poszukiwania bankomatu.
                            kto nie ma gotówki, ten ma wyćwiczone nogi. Dobrze że coraz więcej bankomatów w marketach jest i nie ma już takiego problemu z wypłaceniem kasy

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: chorobowe w ciąży

                              Ale świetnie to ujęłaś. No ja mam konto w tak beznadziejnym banku, że z tą wypłatą nie jest tak kolorowo, bo potrącają mi prowizję za wypłatę w innym bankomacie niż ich...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X