Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rtg u roczniaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rtg u roczniaka

    Witam, moja córka ma rok i wsadziła sobie paluszek miedzy drzwi domowe, które zostaly zamknięte, paluszek spuchł i zrobił się czerwony. Pan doktor w szpitalu zlecił nam wykonanie RTG porównawcze obu dłoni (aparatura w szpitalu nie nalezala do najnowszych). Zdjęcie zostało wykonane (wszystko ok koścmi) a ja teraz myślę, czy to RTG bedzie miało negatywne skutki u ROCZNEGO dziecka??? Tyle się ostatnio naczytałam, że to promieniowanie w 99% zostaje w organizmie, a dzieci w ogóle są bardziej zagrożone powikłaniami. Proszę o pomoc
  •    
       

    #2
    Odp: Rtg u roczniaka

    w kwestii skutków rtg ja się nie wypowiem, jak moje dziecię miało 1 miesiąc miało wykonywane rtg płuc 3 razy w bardzo krótkim czasie i też się bałam o skutki, ale lekarze twierdzili, iż nie mam się czym martwić w tym temacie

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rtg u roczniaka

      Są sytuacje, w których RTG jest po prostu konieczne. Wtedy chyba nie ma co na zapas martwić się czy jest szkodliwe czy nie. Warto zaufać lekarzowi, bo pewnie gdyby nie musiał nie zlecałby tego badania.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rtg u roczniaka

        tak niekiedy trzeba po prosty zaufać - ale gdzieś z tyłu głowy jest pytanie czy nie niesie to z sobą skutków ubocznych, niekiedy jest tak np. w w przypadku malutkich dzieci dzieciątko minimalnie się poruszy, albo źle ustawią aparat i trzeba raz po raz wykonywać rtg u nas tak było i ja byłam zła na robiącego zdjęcia bo musieliśmy raz po raz wykonywać zdjęcia bo były źle zrobione

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rtg u roczniaka

          Musimy mieć wiarę w służba zdrowia. Każde badanie niesie ze sobą jakieś ryzyko, nawet zwyczajne pobieranie krwi. Jeżeli badanie rtg jest niezbędne do dalszej diagnostyki to po prostu trzeba je wykonać


          Skomentuj

                 
          Working...
          X