Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

3 letnie dziecko boi się ludzi :(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    3 letnie dziecko boi się ludzi :(

    Witam.
    postanowiłam założyć konto na tej stronie, ponieważ mam problem.
    Moja 3 letnia córka boi się ludzi. Nie tyle co obcych, ale nawet dziadków, ciotek, wujków. Ze wszystkimi widuję się tylko w weekendy z powodu pracy. Jest to dla mnie dość trudna sytuacja, bo rodzina zaczyna mieć do mnie o to pretensje, że gdy się widzimy, to mała od nich ucieka i biegnie do mnie na kolana. Lecz nie jest to tak, że cały czas na tych kolanach siedzi, bo gdzieś po pół godziny nabiera odwagi i pójdzie się pobawić z dziadkiem, czy ciocią. Dzisiaj miałam wizytę u lekarza i musiałam zostawić córkę u rodziny, oczywiście musieli mi ja wyrywać z rąk, bo nie chciała zostać. Gdy po 10 min. zadzwoniłam, była już spokojna, nie płakała, a gdy po nią wróciłam, była szczęśliwa, mówiła, że bawiła się z ciocią, ale natychmiast chciała wracać do domu. Gdy jeżdżę do koleżanki, która ma córkę w podobnym wieku, to moja też nie chce schodzić z kolan przez pewien czas, ale tez po ok 30 min idzie się bawić. Z kolei, gdy koleżanka przyjeżdża do mnie, to dziewczyny zaczynają zabawę od razu. Nie wiem, co mam o tym myśleć? Czy to jest kolejny etap w rozwoju dziecka i czepialstwo mojej rodziny jest bezpodstawne? czy może faktycznie jest z nią coś nie tak? Nie chcę jej na siłę zmuszać, żeby przywitała się z dziadkiem, czy ciocią, bo wiem, ze za chwilę sama do nich podejdzie i zacznie ich zagadywać i bawić się. Ale nie mogę już słuchać jak bardzo oni są "oburzeni", że moja córka przed nimi ucieka;/
  •    
       

    #2
    Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

    Witaj,

    nie mam co prawda doświadczeń osobistych, gdyż dziecka nie posiadam, ale miałam podobny przypadek jak Twój w rodzinie. Młodszy kuzyn zawsze na rodzinnych spotkaniach trzymał się maminej spódnicy i też po jakimś czasie ośmielał się pobawić z innymi dziećmi czy pozwolił na to, żeby zajęła się nim babcia, dziadek, ciocia itd. Teraz to już dorosły facet i z tej cechy mu nic nie pozostało, ba raczej jest otwarty na ludzi, ma własną firmę i jest samodzielny.
    Myślę, że to po prostu taki wiek, lub też Twoja córka jest po prostu nieśmiała i potrzebuje trochę czasu, aby oswoić się z innymi osobami, nawet jeśli jest to rodzina. Myślę, że rodzinie powinnaś spokojnie wytłumaczyć, że takie zachowanie dziecka to nie jakaś niechęć lub brak sympatii czy miłości, ale wynika to z charakteru córki, co zapewne minie z czasem. Tego Ci życzę.
    Powodzenia

    Skomentuj


      #3
      Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

      Wydaje mi się, że to właśnie może być kwestia nieśmiałości, bo jej tata też taki jest. Ja z kolei jestem otwarta, więc mam nadzieje, że w przyszłości to się wypośrodkuje i będzie bardziej otwarta.

      Skomentuj


        #4
        Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

        moja 2 latka też w nowym miejscu, a nawet jak jedziemy do dziadków czy jak ktoś przyjeżdza do nas potrzebuje chwilki by sie zaklimatyzować - jest początkowo nie śmiała i nie ufna, moja rodzina czy znajomi akceptują to w pełni i wiedzą iż Zosią potrzebuje tej chwilki na zapoznanie się z sytuacją, ehh a komentarzami rodziny sie nie przejmuj po prostu ja bym tak zrobiła, córa Twoją potrzebuje tej chwili na aklimatyzację w nowej sytuacji i tyle i w moim odczuciu odpowiadając na Twoje pytanie czy z nią jest coś nie tak to jest wszytko dobrze i jest super dziewczynką - powiem Ci tak moja siostra ma córcie półtora roczną i znowu Gabii jest strasznie ufna i z każdym nawet nieznajomym pójdzie ;/ siostra musi ją mocno pilnowac na kazdych zakupach czy wyjsciu na miasto bo sekunda i wiadomo jak jest i co sie moze stac dziecko pojdzie z kazdym, jak jest zaufne dziecko w stosunku do obcych za bardzo to też nie dobrze do konca

        Skomentuj


          #5
          Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

          Właśnie najbardziej denerwujące są komentarze ze strony mojej rodziny i przekonanie, że ona "nie powinna" tak się zachowywać. Nie pomaga nawet tłumaczenie, że to jest jeszcze dziecko i nie rozumie pewnych rzeczy, ale oni wiedzą swoje, bo inne dzieci się tak nie zachowują. A przecież każde dziecko jest inne. To tak jakby porównywać dziecko które często choruje do dziecka, które nie choruje wcale, dziecko które ma kolki, do dziecka, które ich nie miało, i tak w kolko, żadne argumenty do nich nie przemawiają. Z dwojga złego faktycznie wolę chyba to, że moja córka jest ostrożna w stosunku do ludzi, niż gdyby miała podbiegać do każdego i od razu obdarzać zaufaniem. A Twoja siostra musi mieć oczy dookoła głowy, żeby szkraba upilnować.

          Skomentuj


            #6
            Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

            wiem wiem jak to jest z rodzinką i moze w innym temacie ale moi bliscy tez potrafi komentarzem człowieka zdenerwowac wiec sie nie dziwie Ci ze te komantarze wkurzają , oj ja tez wole ze Zosia jest ostrozniejsza bo patrzac na corke siostry to to zywioł i rzeczywiscie siostra musi ją non stop miec na oku bo takie z niej zywe sreberko

            Skomentuj


              #7
              Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

              I to jest najlepszy dowód na to, jak bardzo dzieci potrafią się od siebie różnić, nawet w rodzinie. Twoja córka jest ostrożna i raczej nieufna w stosunku do ludzi, a córka Twojej siostry jest zupełnym przeciwieństwem. Co to będzie, gdy moja siostra, czy brat będą już mieli dzieci i będą bardziej śmiałe od mojej córki. Już wyobrażam sobie te komentarze: "oo jak Laura była w wieku XXX, to do nikogo nie chciała podejść, a XXX zawsze się chętnie wita"
              Odkąd pamiętam, to moja rodzina zawsze się wtrącała w wychowanie dziecka, oni wszystko zawsze wiedzieli najlepiej. Narzeczony przez cały czas na wyjazdach i w tyg. sama zajmowałam się córką, cały dom miałam na głowie, a oni jeszcze mieli tupet mówić mi co ja mam dziecku do jedzenia podawać. Że nie powinnam jej podawać obiadków ze słoiczków, tylko sama jej coś ugotować, a co najlepsze, to oswajać dziecko ze smakiem soli, bo to w słoiczkach jest mdłe i nie rozumieją jak córka może coś takiego jeść. A przecież jak wiadomo, że im później dziecko pozna smak soli, tym lepiej.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

                skąd ja to znam witaj w klubie - z tego forum jest juz garstka dziewczyn w tym klubie ( zapraszam Cie na wątek poranna kawa tak gadamy tak luźno co i jak o zyciu, o teściowych, naszych radościach i smutkach jeśli masz tylko ochote to pisz też tam ), ja tez temat karmienia mojej panny ( Zosia to totalny niejadek, nie tolerujący MM od poczatku wiec była na piersi i jak miała kolki to nie raz slyszałam zeplacze bo nie mam pokarmu a to jeden jedyny przykład ) przerabiam na okrągło z moją tesciową ( żeby nie było jest fajną kobitką ale na temat wychowania dzieci mamy inne poglądy :,

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

                  Dziękuję serdecznie za zaproszenie dopiero co założyłam konto i nie bardzo jeszcze się orientuję co i jak, ale w wolnej chwili na pewno wpadnę
                  Moja córcia też jest niejadkiem, karmiłam ja piersią przez niecałe 3 mce, bo nagle przestała ssac pierś, nie chciała w ogóle, więc przerzuciłyśmy się na MM, ale tez tylko 3 mce, bo nie chciała. I choć zawsze przygotowywałam jej małe porcje, bo 120ml, to i tak nigdy nie wypijała do końca. Podstępem przez sen ją karmiłam, to zjadała nawet 200ml. Nie bardzo mi to odpowiadało, ale już ręce załamywałam :P Zawsze była bardzo chudziutka, odstawała od normy. Tak pozostało do tej pory, Waży ok 12 kg, a ma niecałe 3 latka (skończy we wrześniu). Je jak wróbelek, małymi kawałeczkami, czasami jej pomagam, żeby mniej zostawało na talerzu, ale kiedy mówi mi, że ma dość, że jest najedzona, to chce jej wierzyć na słowo, mam nadzieje, ze robię dobrze. Pomimo tego jest okazem zdrowia, nie choruje, itp .
                  Ilu to złotych rad się człowiek nasłucha w życiu. KIedyś od znajomego mojego taty (pond 60 lat) usłyszałam, ze dziecko trzeba karmić piersią MINIMUM 3 lata, a druga rzecz, żebym zawijała dziecko w pieluchy tetrowe zamiast w pampersy. NIe mam nic przeciwko temu, gdy ktos chce się bawić w pieluchy tetrowe, ale nie znaczy, że musi nakazywać tego innym Więc powiedziałam mu, że będę dziecku na pupę zakładać pampersy, dopóki sytuacja finansowa mi na to pozwoli. Bo po co sobie życie dodatkowo komplikować? :P

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

                    zapraszamy w tamtym wątku nie trzymamy się tematu i gadamy tak lużnie a im nas wiecej to tym lepiej i weselej , to moja Zosia mleczko akceptowała i to bardzo chetnie to mamy ja karmiłam ja tylko i az miesiac po pewnej przygodzie z zachlystowym zapaleniem pluc nie mialam odwagi jej karmic juz ;( i ciagalam jej mleko laktatorem, Zosia MM nie tolerowala potem przeszlismy na kozie, dodatkowo mleko mje do 9 miesiACA zageszczałam zageszczaczem na ulewanie bo mielismy z tym ogromny problem wiec Zosia jadla malutko a czesto wiec znam bol odnosnie jedzenia dzieci - a Ty to wogole musiałam i musisz kombinowac z tym karmieniem dziecka by cos zjadło oj nie zazdroszcze to u nas je Zosia ale hmm swoje ulubione produkty i nie lubi nowowsci i probowania nowych rzeczy, natomiast corka mojej siostry kocha jedzenie choc jest chuda i ja patrzac na nia jak woła ammm a potem jak z radoscia je to serc mnie boli ze mam takiego niejadka małego bo nieraz ile sie człowiek nagotuje i nakombinuje aby dziecie zjadło to ehh a potem Zosia niekiedy nawet nie zje łyzeczki tego czy tego ;/ ale u nas choc nie ma jakis ogromnych problemow z waga, a co do komentarzy innyc ja juz na poczatku naszej wspolnej drog nauczyłam sie ze ja znam swoje dziecko najlepiej i innych komantarzy nie sluchac i nie biore do serca

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

                      mój syn tez miał taki etap to efekt etgo że dziecko przebywa tylko z rodzicem> warto wtedy uczęszczac na place zabaw aby dziecko miało kontakt z innymi

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

                        Trzeba właśnie wychodzić z dzieckiem jak najwięcej to ludzi, basen, place zabaw itd. A jeśli rodzina ma pretensje to są niepoważni. Malec po czasie przestaje się bać, więc warto nad tym popracować.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

                          U mnie córka jak była młodsza też bała sie ludzi pomimo kontaktu z nimi czy z rówieśnikami - musiala się przełamać, poznac, zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi i już jest bardzo dobrze - jest otwarta na nowe znajomości, rozmawia z każdym Więc to wszystko zalezy tez od dziecka.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

                            Moja siostra jak była mała to nikogo się nie bała, biegała do obcych itd, potem tak bardzo jej się zmieniło, że do dziś jest raczej nieśmiała i niechętnie nawiązuje nowe kontakty.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: 3 letnie dziecko boi się ludzi

                              Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                              Moja siostra jak była mała to nikogo się nie bała, biegała do obcych itd, potem tak bardzo jej się zmieniło, że do dziś jest raczej nieśmiała i niechętnie nawiązuje nowe kontakty.
                              No właśnie a wszystko przez to, że caly czas kształtuje sie w dziecku charakter- wszystko się zmienia i dąży do tego aby być sobą
                              3 letnie dziecko jeszcze nie jest na tyle otwarte na ludzi, że może się ich bać.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X