Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziecko z ADHD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dziecko z ADHD

    Dziewczyny, dziecko mojej siostry to najprawdopodobniej ma ADHD. Jak do niej przychodzę z wizytą, to wszędzie go pełno. Wścieka się prawie za każdym razem na maksa! Nie da nawet spokojnie się przywitać!

    Poza tym ona też się skarży, że ma z nim spore problemy. Mały nie usiedzi dłużej jak 3 minuty spokojnie w jednym miejscu, od razu się wierci i szuka innego zajęcia. Normalnie koszmar!
  •    
       

    #2
    A ile dziecko ma?
    Może to ADHD za szybko stwierdziłaś, ja mam rocznego synka i dokładnie tak samo go wszędzie pełno, ale to dlatego że ciekaw jest wszystkiego.
    Takie dziecko musi wszystko poznać, dotknąć itp
    Wojtuś 28.11.2007

    Skomentuj


      #3
      ADHD u dzieci stwierdza się dopiero ok 6 roku życia.
      Wcześniej nikt miarodajnej diagnozy nie jest wstanie postawić.

      Właśnie... ile dziecko ma lat ??

      Skomentuj


        #4
        dziecko z ADHD tez jest kochane, pracuje z takimi dziecmi i nietylko...Moze ma uwage rozbiegana ale spokojnie mozna mu zajac czas. Ono potrafi usiedziec na jednym miejscu oczywiscie ze nie na dlugo ale umie to. Nie moze miecv zbyt trudnych zadan i musi sie powoli do niego mowic patrzac prosto w oczy. nie z gory nie z boku nie z daleka....KOCHANE DZIECIAKI

        Skomentuj


          #5
          A jesli awanturuje sie to znajdzcie mu cos na czym moglby wyladowac energie: basen, worek treningowy, darcie papieru, mazganie rekoma po kartkach...farbą

          Skomentuj


            #6
            moja córka ma 6 lat i tez na miejscu nie usiedzi tylko jak baje ogląda i śpi
            i też wariuje skacze, ale po prostu jest bardzo ruchliwa
            poza tym jak nie widzisz dziecka naokrągło to trudno stwierdzic czy to ADHD
            najlepiej do lekarza pójść, psychologa


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              ADHD a bycie niegrzecznym czy "rozpuszczonym" to ogromna różnica
              Dziś mamy często tłumaczą swoje dzieci chorobą..

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ile dziecko ma lat?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dziecko z ADHD

                  Czasami faktycznie nadmierne "rozpuszczenie" dziecka sprawia, że staje się głośne, nieznośne, agresywnie akcentujące swoje potrzeby. Niejednokrotnie jest to jednak nadpobudliwość psycho- ruchowa, czyli, po prostu ADHD. Znam to z autopsji. U mojego synka zdiagnozowano tę przypadłość. Da się jednak z tym żyć. Od pół roku stosujemy Medikinet, lek który można przyjmować co 8 godzin, więc nie martwię się gdy Misio idzie do przedszkola. Proponuję Ci Basiu wizytę u lekarza. Ona powinna rozwiać Twoje wątpliwości.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dziecko z ADHD

                    Dziecko z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi (ADHD)




                    Nadpobudliwość psychoruchowa (inaczej zespół nadruchliwości, zespół hiperkinetyczny, w języku angielskim Attention Deficyt Hiperactiyity Disorder) w znaczeniu medycznym jest schorzeniem mającym charakterystyczne objawy. Istnieją trzy grupy objawów charakterystycznych dla nadpobudliwości psychoruchowej:



                    1. nasilone zaburzenia uwagi;

                    2. nadmierna impulsywność;

                    3. nadmierna ruchliwość.



                    Dziecko nadpobudliwe ma za mało zdolności do wewnętrznej kontroli. Mózg dzieci z ADHD jest bombardowany różnymi informacjami, których nie umie odfiltrować czyli wybrać najważniejsze w danej sytuacji. Dlatego dzieci te szybko się rozpraszają, wszystko jest dla nich ciekawe, Słyszą zarówno głos Pani w klasie jak i rozmowy innych dzieci, głos ptaków, hałas przejeżdżających samochodów, szelest firan w otwartym oknie. Jego mózg jest bombardowany przez wszystkie bodźce naraz, a ono nie umie stwierdzić, które są najważniejsze? I z tym dziecko z ADHD ma właśnie problemy. Nie potrafi z wszystkich dochodzących bodźców wybrać najważniejszego! Nie powinno nas zatem dziwić, a tym bardziej złościć, że dziecko z ADHD nie reaguje za pierwszym razem na nasze polecenie! Czasem trzeba do tych dzieci zwracać się kilkakrotnie. Nie wolno je karać za objawy choroby !

                    Od tego nalezało by zacząć-nie wszystkie dzieci są rozbrykane i szalejące ...moj syn jest spokojny siedzi na tyłeczku spokojnie.
                    Jego problem polega na braku skupienia jego mózg szaleje on najpierw coś robi potem myśli .Tylko jemu sie moze przydazyć ,zapomniec plecaka jak idzie sie do szkoły, zgubi kiedyś głowę i nie zauwazy.Pisze w szkole skrutami zapomina pierwszych liter, jego ortografia polega na pisaniu ą ,ę bez ogonków ł,t bez poprzeczek tak mu głowa pracuje on nie ma czasu, uczy się świetnie ma pamięc jest słuchowcem nawet jak uczy sie wiersza czytam mu a on powtarza tak mu łatwiej niz czytac tekst.
                    ADHD trzeba zdiagnozować na podstawie badań EEG mózgu, godzinnych testów u psychiatry i psychologa,nie mozna kazdemu żywemu dziecku przypinac łatke ze ma ADHD bo nie usiedzi-taki ma temperament.
                    To jest problem bo bardzo cienka jest granica miedzy dzieckiem chorym a chuliganem a tu trzeba fachowej wiedzy aby to stwierdzić.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dziecko z ADHD

                      Właśnie przed chwilą w poście "Jak wychować geniusza" pisałam o dziecku z ADHD i o tym, że właściwie ukierunkowy nadmiar jego energii może w ciekawy sposób sprawić, że będzie to dziecko szalenie inteligentne - w końcu energii nie trzeba rozładowywac wyłącznie w nerwach i zabawie podwórkowej.
                      Trochę info o treningu biofeedback dla dzieci z adhd, nadpobudliwych i zdolnych (tak, tak!) znajdziecie na: http://eeginstytut.pl/, warto zerknąć.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dziecko z ADHD

                        nie bardzo wiem o co chodzi z tą strona, systemy medyczne?
                        W każdym razie trzeba mieć dużo cierpliwości do takich dzieci i zrozumienia, wspólne zabawy dobrze robią oraz wspólna zabawa jednak jak się takie dziecko zostawi samo to może roznieść dom i to dosłownie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dziecko z ADHD

                          Ja również chodziłam z moim dzieckiem do psychologa ponieważ synek jest zdecydowanie bardzo skręconym dzieckiem Po prostu z mężem totalnie sobie z nim nie radziliśmy. Jest faktycznie inteligentny i bystry ale nauczył się rządzić nami co raczej nie powinno być normą
                          CHodiliśmy na terapię do tego gabinetu psychologicznego w Warszawie: psychoterapia-kielczyk.pl/terapia-dzieci-i-mlodziezy co bardzo nam pomogło.
                          Dzięki temu synek jest spokojniejszy a i my wiemy jak sobie z nim radzić Jak go uspokoić
                          Last edited by disne; 01-07-2020, 17:04. Powód: link
                          http://forum.mamotoja.pl/

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dziecko z ADHD

                            Witam dziewczyny, moja Zuza najprawdopodobniej ma tę nieistniejącą chorobę zwaną inaczej nadpobudliwościa psychoruchową Chodzimy do psychologa bo mała nie radzi sobie z emocjami i zdarza jej sie uderzyc kolege czy kolezanke, ona nawet nie wie co robi wiec karanie czy tlumaczenie jest utrudnione. Generalnie komunikacja z nia jest utrudniona. Od wrzesnia mała idzie do pierwszej klasy a w lipcu/sierpniu pojawi sie drugie dziecko i tez jestem pelna obaw Ale pożyjemy zobaczymy

                            xxxx
                            Last edited by disne; 01-07-2020, 17:04. Powód: link
                            Zuzia




                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dziecko z ADHD

                              w klasie u syna mojej koleżanki jest dziecko, które kompletnie nie potrafi sie skupic, wciaz przeszkadza (3 klasa), złosci sie, zdarzyło mu sie nawet rzucic krzesłem w nauczycielkę... a rodzice nie widza problemu... uważają, ze to nauczyciel nie daje sobie rady... nie wiem, czy to adhd, czy po prostu złe wychowanie, ale przeraza mnie, ze nic się nie da z tym zrobić...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X