Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Próba wyłudzenia danych do konta bankowego

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Próba wyłudzenia danych do konta bankowego

    Ostatnio dostałam taką wiadomość na maila z mojego banku, aby że coś tam przestało działać i oni muszą się upewnić, że ja to ja. Proszą o podanie nr klienta.
    Spotkałyście się z czymś podobnym?
  •    
       

    #2
    Odp: Próba wyłudzenia danych do konta bankowego

    Napisane przez emmaz Pokaż wiadomość
    Ostatnio dostałam taką wiadomość na maila z mojego banku, aby że coś tam przestało działać i oni muszą się upewnić, że ja to ja. Proszą o podanie nr klienta.
    Spotkałyście się z czymś podobnym?
    Jeśli chodzi o sprawy bankowe nie ufałabym e-mailom, zawsze w razie wątpliwości możesz zadzwonić do swojego banku ja w takiej sytuacji bym zrobiła, nie wydaje mi sie aby Bank w taki sposób kontaktował się w klientem

    Skomentuj


      #3
      Odp: Próba wyłudzenia danych do konta bankowego

      Banki na każdym kroku ostrzegają przed tego typu akcjami. Jest jedna zasada - bank nigdy nie pyta o dane do logowania za pośrednictwem maila.
      Nie podajemy też żadnych kodów jednorazowych i innych tego typu historii. Tutaj masz bardzo podobny wątek z przykładowymi scenariuszami ataku http://www.forum-kredytowe.pl/f124/a...zna-90685.html
      Przestępcy są coraz bardziej cwani - trzeba temu jakoś przeciwdziałać.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Próba wyłudzenia danych do konta bankowego

        Mi się coś takiego nigdy nie przytrafiło, ale na pewno bym na takiego maila nie odpowiadała, a raczej poinformowała o tym fakcie bank.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Próba wyłudzenia danych do konta bankowego

          mi tez sie nie zdarzyło ale tak jak jjmkapisze warto poinformowac swoj bank

          Skomentuj


            #6
            Odp: Próba wyłudzenia danych do konta bankowego

            Ja dostałem kiedyś maila rzekomo z mojego banku. Najlepiej nigdy nie klikać w te linki gdy nie mamy pewności co do nadawcy. Bo oszust bardzo łatwo może, zawirusować nam komputer i wykraść dane bankowe.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Próba wyłudzenia danych do konta bankowego

              Napisane przez pilkarz0102 Pokaż wiadomość
              Ja dostałem kiedyś maila rzekomo z mojego banku. Najlepiej nigdy nie klikać w te linki gdy nie mamy pewności co do nadawcy. Bo oszust bardzo łatwo może, zawirusować nam komputer i wykraść dane bankowe.
              Dokładnie! Bank nigdy nie kontaktuje się mailowo, mojego maila to chyba nawet bank nie ma, bo nie przypominam sobie żebym podawała, więc od razu by mi coś podpadało. Ostatnio też podobno oszuści wysyłają faktyry do zapłacenia, że niny zalegamy, też nie należy tego otwierać bo szyfruje wtedy cały komputer.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Próba wyłudzenia danych do konta bankowego

                Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                Dokładnie! Bank nigdy nie kontaktuje się mailowo, mojego maila to chyba nawet bank nie ma, bo nie przypominam sobie żebym podawała, więc od razu by mi coś podpadało. Ostatnio też podobno oszuści wysyłają faktyry do zapłacenia, że niny zalegamy, też nie należy tego otwierać bo szyfruje wtedy cały komputer.
                o rety aż się przeraziłam Przecież my płaciliśmy jakieś nadpłaty i tak sie zastanawialiśmy za co to Mówiłam do męża żeby przedzwonić a ten mówi zapłać i będzie spokój :/ teraz oszuści działają na każdym kroku

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Próba wyłudzenia danych do konta bankowego

                  Lara a to było w jakoś w ostatnich tygodniach? Dostaliście te faktury na maila?? Ja też dostałam 1 takiego maila ale nawet go nie otworzyłam bo wiedziałam co jest w środku.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X