Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

    Witam,
    mój synek gdy skończył trzy miesiące przestał nagle gaworzyć a w zamian zaczął prychać i gruchać. Teraz kończy pół roku i nadal nie gaworzy. Jestem pewna że dobrze słyszy, reaguje też na swoje imię. Codziennie z nim rozmawiam zachęcając go do mowy, niestety bez skutku. Czy powinnam się już zacząć martwić?
  •    
       

    #2
    Odp: kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

    w moim odczuciu nie - moje dziecko nigdy do jakos rozgadanych nie nalezalo nawet jak byla malutka, byla raczej cichym dzieckiem -bo u mojej siostry córka była glosna gaworząć, jesli dziecko reaguje na imie, odwraca sie w kierunku skąd dochodzi jakiś dzwięk to sądze ze jest ok

    Skomentuj


      #3
      Odp: kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

      Nie pamiętam dokładnie kiedy ale moj synek też przestał gaworzyć tylko zaczął krzyczeń, teraz znowu coś zaczyna sobie "mówić" pod noskiem ale myślę że nie ma się czym martwić

      Skomentuj


        #4
        Odp: kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

        Dzięki dziewczyny, zawsze to jakieś pocieszenie. Pewnie niepotrzebnie się martwię ale jak to zwykle mama potrafi sobie wymyśleć problem. Nic, poczekam i zobaczę czy robi jakieś postępy.

        Skomentuj


          #5
          Odp: kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

          Napisane przez rokta11 Pokaż wiadomość
          Witam,
          mój synek gdy skończył trzy miesiące przestał nagle gaworzyć a w zamian zaczął prychać i gruchać. Teraz kończy pół roku i nadal nie gaworzy. Jestem pewna że dobrze słyszy, reaguje też na swoje imię. Codziennie z nim rozmawiam zachęcając go do mowy, niestety bez skutku. Czy powinnam się już zacząć martwić?
          Myślę że nie masz powodu do niepokoju Mów dalej do małego i dawaj czas na odpowiedzi a wszelkie plucie i prychanie jest ważnym czynnikiem poprzedzającym mowę

          Skomentuj


            #6
            Odp: kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

            kiedyś słyaszałam że warto powtarzać to co dziecko mówi lub dźwięki jakie wydobywa, można nawiązać z nim dialog w jego języku

            Skomentuj


              #7
              Odp: kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

              Właśnie kiedy do niego prycham on odpowiada mi tym samym

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

                no i super Zawsze to krok do przodu bo nawiązujecie ze sobą kontakt. Moj synek jest teraz na etapie mówienia DA, jak mu odpowiadam to nagle się rozkręca i cały czas daduje ;p

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

                  Mikka, a ile teraz ma Twój synek?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

                    synek teraz skończył już roczek i mówi tylko dadada, ale za to krzyczy i piszczy Raczej na razie się nie martwię

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: kiedy niemowlak przestaje gaworzyć

                      U nas córka nie gaworzyła zbyt dużo, pamiętam że dzieci brata więcej, za to teraz buzia jej się nie zamyka, wszystko musi komentować, a ma dopiero 21 miesięcy, ale to dobrze lepiej jak będzie wygadana niż miałaby być cicha myszką.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X