Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

    witam wszystkie mamy! chciałabym sie Was zapytać jak często mozna leczyć 5-miesięczne dziecko maściami sterydowymi. moja mała miała krostki na buzi i na nóżkach. wyleczyłam ją tridermem- sterydem. ale po kilku dniach wszystko wróciło.. nie wiem co robić?przecież co chwile nie moge jej pakować sterydu, bo to chyba nie najlepiej wpływa na skóre takiego maleństwa. może wiecie w jakich odstepach czasu można stosować masci sterydowe żeby nie było skutków ubocznych, albo znacie może jakieś bardziej skuteczne metody. kremuje ja teraz emolium- dla atopowców i balneum baby krem- ale za bardzo nie pomaga. pomóżcie! bede wdzieczna za każda pomoc
  •    
       

    #2
    Masci sterydowe z reguly sa skuteczne...niestety trzeba je stosowac regularnie przez jakis czas zeby zadzialaly.Emolium itp.to bardziej pielegnacja niz leczenie...moze zopatrz sie w olejek do kapieli dla dzieci z atopia ale osobiscie nie liczylabym na duza zmiane bo to w sumie tylko kosmetyki...moze doprowadz skore do takiego stanu ze bedziesz mogla zrobic przerwe w uzywaniu sterydow i wtedy uzywaj kosmetykow na atopie a tych wybor jest duzy.Ja na twoim miejscu chyba jeszcze skonsultowalabym sie z pediatra

    Skomentuj


      #3
      Napisane przez kamilanur Pokaż wiadomość
      witam wszystkie mamy! chciałabym sie Was zapytać jak często mozna leczyć 5-miesięczne dziecko maściami sterydowymi. moja mała miała krostki na buzi i na nóżkach. wyleczyłam ją tridermem- sterydem. ale po kilku dniach wszystko wróciło.. nie wiem co robić?przecież co chwile nie moge jej pakować sterydu, bo to chyba nie najlepiej wpływa na skóre takiego maleństwa. może wiecie w jakich odstepach czasu można stosować masci sterydowe żeby nie było skutków ubocznych, albo znacie może jakieś bardziej skuteczne metody. kremuje ja teraz emolium- dla atopowców i balneum baby krem- ale za bardzo nie pomaga. pomóżcie! bede wdzieczna za każda pomoc
      ja też stosowałam triderm
      2 tygodnie stosowania około 3 tygodnie przerwy
      i trzeba te 2 pełne tygodnie smarować nawet jak krostki itp. znikną żeby nie było nawrotu (bo po tridermie u nas ziarniaki po 3 dniach znikły)


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #4
        dzięki dziewczyny.czyli mam smarować sterydem przez około 2 tygodnie żeby krostki nie powróciły tak? pediatra powiedziała mi że mam smarować tylko 5 dni i tak smarowałam. krostki zniknęły po 4 dniach stosowania..a po kolejnych 4 powróciły ale w łagodniejszym wydaniu.czy skóra takiego maluszka traktowana przez 2 tygodnie sterydem nie bedzie podrażniona tzn. czy mała nie bedzie miała jakiś blizn itp.? słyszałam że nie można długo (ciągiem) smarować takimi maściami tylko kilka dni... co wy na to?

        Skomentuj


          #5
          Wiesz ja bym w przypadku takiego maluszka sluchala zalecen lekarzaJezeli widzisz poprawe tzn.ze lek dziala zapytaj moze na wszelki wypadek jak dlugo mozna w tym przypadku kontynuowac,mysle ze w najgorszym wypadku moze byc jakies podraznienie ale po co ryzykowac na wlasna reke,na lekach najlepiej znaja sie lekarze

          Skomentuj


            #6
            triderm jest silna dośc maścią i ja bym tez jej nie stosowała 2 tygodnie ale tyle tylko ile jest to konieczne.
            npisz na forum zdrowia do dermatologa czy pediatry
            http://forumzdrowia.pl/index.php?id=216

            wiesz mój syn tez miał problem ze skóra
            pediatra cały czas cos dawała ale nie pomagało
            poszłam do dermatologa
            dostałam maśc robiona za 5 zł
            i do dzis mamy spokój
            tylko emolianty musimy stosować

            ja bym poszła na twoim miejscu do dermatologa
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #7
              dzięki.. jak tym razem nie pomoże maść to na pewno wybiorę się do dermatologa

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                a co robiłyście z krostkami na powieczkach?smarowałyście je sterydem???tam jest skórka przecież bardzo wrażliwa...a mała ciągle drapie oczka

                Skomentuj


                  #9
                  ja bym nie smarowała powiek
                  Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                  Skomentuj


                    #10
                    też tak myślę..daje jej zyrtec,ale narazie nic jej nie znika..nie wiem co robić

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      zarejestruj dziecko do dermatologa bo i tak trzeba pewnie czekac na wizytę...
                      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                      Skomentuj


                        #12
                        Ale po co dziecko maściami smarować.Trzeba znaleźć winowajcę tych wysypek a maść jest tylko w sytuacjach awaryjnych zwłaszcza sterydowa.


                        Skomentuj


                          #13
                          zgadzam się z toba anna
                          ale jak juz ma wysypkę to co ma na nia patrzeć i nie smarować????
                          a z tym wykluczeniem czegos co powoduje wysypke wcale nie jest takie proste.
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            #14
                            wykluczyłam już wszystko..po tym jak pierwszy raz wyleczyłam jej krostki odstawiłam na tydzień zupke jarzynową - bo sądziłam że to było przyczyną, dostawała samo mleko- pije bebilon pepti i po 4 dniach wszystko wróciło. Fakt że tylko na jednym policzku pojawiły się krosty, na drugim już nie, ale za to w innych miejscach się pojawiły m.in na powiekach..
                            w takim razie nic innego nie pozostaje mi jak dermatolog

                            Skomentuj


                              #15
                              Egzmy nie da sie wykluczyc bo moze byc rowniez od wody lub powietrza.
                              /moja corcia ma 20 miesiecy od 4 miesiaca borykam sie z egzma.mieszkam w londynie i lekarze przepisywali wszystkie mozliwe kremy łącznie ze sterydowymi.sterydowej nigdny nie stosowalammalam a egzne ma na calym ciele.ostatnio lekarz przespisal nam masc kupiona tu w londynie PURE HEALTH - LIQUID PARAFFIN 50% IN WHITE SOFT PARAFFIN OINTMENT.stosuje sie ja po 4-5 razy dziennie na cale cialo i pomogla.dodatkowo zakazal stosowania zeli do kompieli firmy jonhson's przede wszytkim tej ulatwiajacej zasypianie bo strasznie uczula.w naszym przypadku najlepsze sa zwykle zele do kompieli ktore sa rowniez na exzme.najzwyklejsze zwyklych sklepow typu tesko.zbawienne jest rowniez stosowanie babcinych sposobow:
                              do skarpetki wsypac platki owsiane najtanisze zawiazac skarpetke i wrzuci do wody okolo 10 min przed kompiela powstanie zawiesina i w tym myc dziecko.
                              nie stosowac mydel bo wysuszaja skore a przy egzmie musi byc nawilzona.i przede wszytkim glowe myc na samym koncu mozna szamponem dla dzieci i po splukaniu kiedy szampon miesza sie z woda dzicko nie powinnu juz przebywac w tej wodzie gdyz szampon zabija cala flore ochronna.
                              ciuchy dziecka nalezy prac TYLKO W PROSZKACH NO-BIO polecam fairy - jest rewelacyjny.

                              ODKAD STOSUJE SIE DO TYCH RZECZY MOJA MALA NIE MECZY SIE Z EGZMA CALA WYSYPKA ZNIKLA RAZ NA JAKIS CZAS POJAWIA SIE PLAMKA LECZ SZYBKO ZNIKA.SADZE ZE PRZY TAKIEJ DUZEJ EGZMIE JAKA MA CORKA JEST TO NASZ SUKCES.

                              POZDRAWIAM SERDECZNIE
                              Last edited by zabolek12385; 19-03-2009, 14:34.
                              http://www.poradnikmamy.pl/component...tail/id,11431/

                              ----------------------------------------------------

                              http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                              http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                              http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X