Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe życie nowy związek co dalej...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nowe życie nowy związek co dalej...

    Hej Wam.
    Mam 7-mio letniego syna, od 2 lat wychowuje go sama, rozstałam się z partnerem (ojcem dziecka) przeprowadziłam się 800km.
    W moim a raczej naszym życiu pojawił się Facet, jest to poważny związek z planami na przyszłość.
    On w pełni akceptuje moje dziecko,
    syn zaakceptował go (mimo iż było ciężko)
    ojciec dziecka jeszcze o niczym nie wie, syn mu się nie zwierzył, a ja nie mam jakiegoś poczucia obowiązku zwierzać się byłemu z mojego życia osobistego.
    Na razie syn woła do niego przez Pan ale tu nasówa się dla mnie podstawowe pytanie,
    Jak ma się do niego zwracać?
    Ani ja, ani mój partner nie wiemy, ojciec dziecka żyję, więc raczej nie pasuje by mówił mu tato, wujek to też jakoś tak chyba nie bardzo? po imieniu? no cóż troszkę wieje brakiem szacunku, ewentualnego respektu, bo przecież jak już będziemy razem mieszkać, chciałabym by słuchał się nas obojga, a na Pan to już chyba najgorsze z tych możliwości.

    Ma ktoś taką sytuację?
    Jak ją rozwiązał?
  •    
       

    #2
    Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

    Ja również byłam w takiej sytuacji i nadal jestem..my wybraliśmy opcję z mówieniem po imieniu. Pasowało to nam wszystkim. Dziecko jest zadowolone bo nie musi mówić wujku czy proszę Pana, a mówiąc po imieniu robi to z szacunkiem..czasami używa też zdrobnień typu Patrysiu..a czasami zwraca sie do niego przyszywany tatusiu..i to mimo, ze ma swojego tatę, z którym utrzymujemy całkiem dobry kontakt. Tamten jest tatą prawdziwym a ten tatusiem przyszywanym..chociaż tak jak mówię, najcześciej mówi do niego poprostu Patryk.
    Szacunek jest..widzę, że bardzo się kochają..dbają o siebie..a ja uwierzyłam, że sie da.
    Dlatego najlepiej usiąść we trójkę i wspólnie ustalić takie szczegóły, zeby każdy z Was czuł się dobrze :-) życzę powodzenia:-)

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

      ja nie jestem w takiej sytuacji ale mam znajoma ktora tak i tez u niej corka mowi do jej partnera po imieniu

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

        Myśle, że to najlepsze rozwiązanie..trudno mówić tato do obcego bądź co bądź faceta..a Pan to już wogóle.
        Na początku może to być dziwne ale sie przyzwyczaicie..tylko tak jak wspominałam, warto razem porozmawiać..we trójkę.
        Proszę dać znać jak wyszła rozmowa?
        Pozdrawiam i trzymam kciuki:-)

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

          Aja uważam że wujek jest dobrym rozwiązaniem . Przecież na koleżanki i kolegów tez dziecko zwraca sie wujek ciocia.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

            Synek ma już 7 lat, dużo już rozumie, Proponuje siąść we trójkę i porozmawiać. Bo może akurat obydwu Panom przypasuje mówienie do siebie po imieniu Bo mówienie po imieniu nie oznacza braku szacunku, absolutnie, lub jak wspomniała Beatrise - wujku?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

              U mojej znajomej chłopaki mówili do jej faceta wujku i obu stronom to pasowało. Choć z wiekiem sytuacja na pewno staje się trudniejsza w takich sytuacjach bo facet coś powie dziecku a dziecko powie nie jesteś moim ojciem

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

                Moja koleżanka jest w takiej samej sytuacji. Córka do jej nowego faceta również zwraca się "tato", chociaż ze swoim biologicznym ojcem ma dobry kontakt. Mało tego, panowie razem ze sobą pracują i razem wychodzą z dziewczynką na miasto. Można wszystko

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

                  myślę, że chyba naturalnie będzie, jeśli syn będzie mówił "wujek", chyba nie ma innej lepszej formy do zwracania się.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

                    Takie sytuacje same sie rozwiązują.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

                      samemu bardzo ciężko jest wychowywać dziecko ale nie jest to niemożliwe. Moja mama wychowywała mnie sama i mogłaby się w tym temacie wypowiedzieć.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

                        Myślę, że "wujku" jest tragiczne. Po imieniu to chyba najlepsze rozwiązanie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

                          też tak uważam, lepiej po imieniu

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

                            Ja staram się nie mieszać dziecku w głowie i nie nazywamy koleżanek/kolegów ciociami/wujkami, bo to przecież żadne rodzina. Dlatego proponowałabym mówienie po imieniu.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nowe życie nowy związek co dalej...

                              Mówienie po imieniu to w mojej opinii jedyne słuszne rozwiązanie. I w cale nie widzę w tym żadnego braku szacunku. Podejrzewam że dziecku nawet łatwiej będzie się się przełamać i bardziej przywiązać do osoby do której będzie mówiło po imieniu niż do takiej do której zwraca się per pan.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X