Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

strach przed kolejnym dzieckiem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    strach przed kolejnym dzieckiem

    mam już jedno dziecko i nie jestem jeszcze gotowa na kolejne. W czasie zbliżenia myślę o tym, co będzie jak "wpadniemy" ta myśl mnie blokuje. Jak to zmienić?
  •    
       

    #2
    Może się zabezpieczcie,też mam taki problem, kilka razy czekałam ponad 3 tygodnie na miesiączkę, stres ją opużnił, ale co przeżyłam to moje Teraz problem rozwiązuje gumka,niezbyt przyjemne, ale musi być, tabletek brać nie mogę, wkładka domaciczna tez nie bardzo by mi służyła, ale podobno bardzo dobrze zabezpiecza przed ciążą

    Skomentuj


      #3
      no właśnie przecież jak będziecie się zabezpieczać, to takiego stresu nie będzie. Wydaje mi się, że takie podejście do sexu musi Cię strasznie męczyć, trudno przecież za każdym razem żyć w takiej obawie. Szkoda Twojego zdrowia!

      Skomentuj


        #4
        hej ja też mam podobny problem, mam już dziecko siedmiomiesięczne...nie biorę tabletek, ponieważ karmię małą i jest tylko jeden rodzaj tabletek dla matek karmiących a ja i tak nie mam do nich przekonania, boję się, że mogłyby kiedyś zaszkodzić mojej córeczce...dlatego też używamy wyłącznie prezerwatyw, często po mam obawy czy nie wpadliśmy...nie planujemy drugiego dziecka i dlatego bardzo się obawiam...czy ktoś ma podobnie? zanim zaszłam w ciąże brałam tabletki antykoncepcyjne, byłam z nich zadowolona, Rigevidon czy jakoś tak...

        Skomentuj


          #5
          witam
          Ja mam takie same obawy przed nastepnym dzieckiem,chociaż sie zabezpieczamy

          Skomentuj


            #6
            Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

            hej ja tez tak mialam mimo ze sie zbezpieczalam gumka ale zwsze ten strach byl ze peknie ze sie zsunie a my pod wplywem emocji nie zauwazymy nie odczujemy ze cos jest nie tak i kolejne dziecko bedzie w drodze...i poszlam go ginekologa bo dosc mialam udawania podczas sexu ze jest super, cudownie i wogole a w glowie tylko myslalam SKONCZ JUZ! a poszlam ginekologa bo mam zayfanego od lat a sexuologa nie i poszlam i powiedzialam o swoich obawach a ten po wywiadzie przepisal mi talbetki mowil ze jak bardzo sie boje to miesiac kochac sie z dod, zabezpieczeniem choc tabletki tak juz dobrze dzialaja po 2 tyg i powiedzial ze nie ma sie czego obawiac jesli zazywa sie je sumiennie nie oszukuje sie samej siebie np a jak wezme 4 godziny pozniej to nic sie przecierz nie stanie jak zwymiotuje i nie wezme nastpenej itp...to nie ma mozliwosci zajscia w ciaze a mozna kochac sie do konca (wiecie o czym mowie) bo niby mowia ze zadne antykoncepcja nie daje 100% zabezpieczenia ale wszedzie w tv w radiu w internecie i chyba kazdy ginekolog powie ze ten 1 czy 2 % niepewnosci daje wlasnie tylko to ze kobiety nie stosuja sie do prawidlowych zalecen ze czasem wlasnie zapomna ze dostana grypy zoladkowej i tabletka wyjdzie....itp...wiec moze ty tez sproboj? ja stosuje je 2 lata SUMIENNIE i kocham sie do konca i obawy poszly w siną dal BO WIEM ZE SAMA SIEBIE NIE OSZUKUJE no chyba ze stane sie cud i jakims CUDEM ZAJDE W CIAZE MIMO tego sie sie pilnuje.

            Zycze powodzenia i zeby strach poszedl w sina dal

            Skomentuj


              #7
              Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

              Zgodzę się z tym że warto się zabezpieczyć. W moim przypadku pierwsze dziecko było planowane, potem używaliśmy prezerwatywy ale ona zawiodła i po roku miałam już drugiego synka. Nie wierząc już w prezerwatywy zaczęłam stosować tabletki ale one też zawiodły. Na dzień dzisiejszy mam trzech synków w wieku 3 i 2 lat oraz 1,5 miesiąca. I niebyłam gotowa ani na drugie a tym bardziej na 3 dziecko. A mam dopiero 23 lata, ale mimo młodego wieku i dwóch niespodziewanych ciąż dałam radę. Więc może niewarto tak bardzo się stresować kolejną ciążą.
              DAMIANEK 04.06.2007R
              BARTOSZEK 21.05.2008R
              NATANEK 30.04.2010R
              OLIWKA 17.02.2012R

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                Ja też boję się kolejnej ciąży.

                Długo zastanawiałam się dlaczego.

                Myślę sobie teraz, że może przez to, że gdy urodził się mój młodszy brat, to mama oddała mnie na wychowanie babci (dawał mamuśce w kość) i widywałam ją tylko w weekendy, przez parę lat.

                Było, minęło, żyję jak widać, ale nadal we mnie to siedzi w postaci jakiegoś urazu psychicznego, bo największym problemem jest nie ciąża, nie poród, nie nieprzespane nocki, a jakieś podświadome wrażenie że jakbym urodziła drugie dziecko, to zdradziłabym córkę, heh...

                U mnie to by się psycholog przydał

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                  Napisane przez Daaruniaa Pokaż wiadomość
                  Zgodzę się z tym że warto się zabezpieczyć. W moim przypadku pierwsze dziecko było planowane, potem używaliśmy prezerwatywy ale ona zawiodła i po roku miałam już drugiego synka. Nie wierząc już w prezerwatywy zaczęłam stosować tabletki ale one też zawiodły. Na dzień dzisiejszy mam trzech synków w wieku 3 i 2 lat oraz 1,5 miesiąca. I niebyłam gotowa ani na drugie a tym bardziej na 3 dziecko. A mam dopiero 23 lata, ale mimo młodego wieku i dwóch niespodziewanych ciąż dałam radę. Więc może niewarto tak bardzo się stresować kolejną ciążą.
                  ZAWIODŁY???? a jakie zstosowalas? i nie bylo poslizgu tzn>? nie zapomnialas ani jednej? nie zwymiotowals nie mialas biegunki? nie wzielas o kilkanasccie godzin za pozno? bo jestes pierwsza osoba ktora mow i ze talbetki zawiodly znam grom kobiet ktore ja bior po kilkanascie lat i nic zero nieplanowanej ciazy dlatego pytam jak to sie stalo ze akurat tobie zawiodly?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                    Napisane przez dede21 Pokaż wiadomość
                    ZAWIODŁY???? a jakie zstosowalas? i nie bylo poslizgu tzn>? nie zapomnialas ani jednej? nie zwymiotowals nie mialas biegunki? nie wzielas o kilkanasccie godzin za pozno? bo jestes pierwsza osoba ktora mow i ze talbetki zawiodly znam grom kobiet ktore ja bior po kilkanascie lat i nic zero nieplanowanej ciazy dlatego pytam jak to sie stalo ze akurat tobie zawiodly?

                    Brałam Yasmine. Nigdy się nie spóźniłam z braniem tabletek. Może raz ale to tylko z pół godziny i to o wiele wcześniej niż zaszłam w ciążę. Widać jestem tym przypadkiem jednym na tysiąc, w którym kobieta zachodzi w ciążę. Sama nie mogłam w to uwierzyć.
                    DAMIANEK 04.06.2007R
                    BARTOSZEK 21.05.2008R
                    NATANEK 30.04.2010R
                    OLIWKA 17.02.2012R

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                      Napisane przez Basia101 Pokaż wiadomość
                      mam już jedno dziecko i nie jestem jeszcze gotowa na kolejne. W czasie zbliżenia myślę o tym, co będzie jak "wpadniemy" ta myśl mnie blokuje. Jak to zmienić?
                      Zabezpiecz się. A jeżeli jesteście pewni, że nie chcecie mieć więcej dzieci, twój partner może się poddać wazektomii- wtedy już koniec z tabletkami czy innymi metodami i święty spokój praktycznie na zawsze

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                        Gorzej jak zmienią kiedyś zdanie i będą chcieli mieć jednak drugie dziecko a tu zonk. Lepiej niech sobie zobaczą filmik i poćwiczą ;p http://www.youtube.com/watch?v=mhdE5...ature=youtu.be

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                          jestem w podobnej sytuacji, mam już pierwsze, ale nie boję się że zajdę drugi raz. uważamy, ale jak się zdarzy to będzie fajnie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                            Decyzja o dziecku jest trudną decyzją. Nie wolno się z nią spieszyć, trzeba przemyśleć wszystko i dopiero wtedy podjąć decyzję.
                            Najlepszy psychoterapeuta w mieście- www.pracownia-psychoterapia.pl

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                              To prawda, że decyzja o dziecku jest poważna i ciężka. Ale odwlekać ją w nieskończoność to też źle.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X