Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Raczkowanie inaczej..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Raczkowanie inaczej..

    Witam,
    Jestem mamą 10 miesiecznej Oliwki. Od miesiąca moja córka pięknie raczkuje. Podąża za mną wszędzie - do kuchni, do łazienki.. Od pewnego czasu podpiera się ścian i mebli i chodzi na dwóch nóżkach co sprawia jej jeszcze większą frajdę. W poniedziałek jak zwyke wyjełam córkę z łóżeczka i poszłam do kuchni. A moja córka siedziała w miejscu. Nie chciała za mną iść. A kiedy się zdecydowała to raczkowała tak dziwnie. Prawa nóżka jest normalnie zgięta w kolanku a lewa wyprostowana. Wygląda jakby ja za sobą ciągneła. Widać po niej że sie denerwuje. Czasem idzie/raczkuje okrakiem - na dwóch wyprostowanych nogach, ręce na podłodze a pupa w górze. Nie płacze przy tym jedynie marudzi. Przy meblach staje normalnie.Ogólnie od 3 dni ja muszę córke ze sobą nosić na rękach, bo jej samej już nie chce się raczkować. Byłam z tym u lekarza, ale nic nie stwierdził. Nie ma stłuczeń, siniaków. Drzazgi również nie ma w kolanie. Czy któraś z mam miała podobną sytuacje?

    #2
    Odp: Raczkowanie inaczej..

    Witam,

    Mam nadzieję, że nic złego z nóżką się nie dzieje, aczkolwiek też bym się zaniepokoiła tak nagłą zmianą. Jeśli nic się nie zmieni to może na wszelki wypadek dla rozproszenia wątpliwości wybrać się jeszcze raz ale innego lekarza.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Raczkowanie inaczej..

      Też bym sie trochę zaniepokoiła takim zachowaniem dziecka. Żeby nie denerwować się zbyt długo lepiej jednak wybrać się do lekarza, który sprawdzi dokładnie czemu dziecko ma takie problemy z nóżką i czemu nie chce już raczkować. Do tego polecam może zakupić dla małej chodzik (np. tu - https://www.pinkibaby.pl) Może jak będzie miała oparcie to znowu odważy się stawiać pierwsze kroczki i ogólnie poruszać. Nie ma co zgadywać i się zamartwiać tylko po prostu udać do lekarza.

      Skomentuj

             
      Working...
      X