Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    ja niestety zaczęłam jak moja córa skończyła 2,5 roku i trwało to zaledwie 1 tydzień. Ale teraz mam 5 miesięcznego synka i mam zamiar zacząć jak skończy 8-9 miesięcy. A o efektach napiszę jak mi się uda

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Zaczęłyśmy jak Mała miała ponad ponad rok...miała 11 miesięcy jak dopiero usiadła i dlatego. teraz ma prawie dwa...siusia już na nocnik, za to kupa nie.I chyba jeszcze to trochę potrwa

      Skomentuj


        #18
        Córeczka ma 14 miesięcy i nie chce w dalszym ciągu zrozumieć po co jest nocnik. Sadzam ją na nocnik, ale myślę, że jeszcze trochę potrwa zanim będą rezultaty.

        Skomentuj


          #19
          moja jak miała około rok i 3 miesiace przezuciłam na tetrę ( były wakacje) i we wrześniu już siusiała do nocniczka. niestety z nocznym siusianiem w pampka nie było tak łatwo gdzieś do 2 i pół roku spała w pampkach


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #20
            Dzięki dziewczyny za odpowiedzi,
            mój synek Mati ma już 2 lata i 8 miesięcy, uczę go czystości odkąd skonczył 2 latka.
            Idzie nam różnie, jak jeszcze było ciepło, to szło nam lepiej, a teraz Mati ma pieluchę na dłuższe wyjście i na noc.
            Czasem nawet się zapomni i zrobi w majtki, a tu przedszkole za pasem ( od lutego).
            Może macie jakieś swoje sposoby na skłonienie dziecka, aby za każdym razem przyszło na nocnik, próbowałam już wszystkiego i nadal nie ma 100% rezultatu, mimo,że tak długo się uczymy

            Skomentuj


              #21
              Napisane przez ju.co18 Pokaż wiadomość
              Moim zdaniem im wczesniej dziecko oswoi sie z nocnikiem tym lepiej.Moj synek ma prawie 10 miesiecy a wysadzam go na nocnik od dwoch miesiecy czyli zaczelam jak mial 8.Na poczatku sadzalam go w ubraniu,pozniej w pampersie a teraz bez.Daje mu zabawki i staram sie go wysadzac po spaniu.Robi siku do nocnika,ale to jest tylko przypadek u tak malych dzieci.Oswajam go z nocnikiem,zeby w przyszlosci czyli np. w wieku 18 miesiecy nie bylo histerii.
              Powodzenia
              szkoda, że my nie zaczęliśmy tak wcześnie a warto,

              my jesteśmy na etapie oswajania, robię to co jakiś czas, podstawiam nocnik, unikam histerii, najważniejsze by nie odbywało się to na siłę bo to stres dla obojga a po co?

              mam nadzieję, że przed 2 urodzinami uda nam się choć troszkę zdziałać w tym zakresie
              moim skromnym zdaniem 3 lata to stanowczo za długo, no ale zobaczymy co będzie u nas.
              Julek 15.o2.2oo7r



              Skomentuj


                #22
                nareszcie!!!!
                mój Mateuszek jakby się przejął, że mama pisze o jego problemie na forum i o dziwo na nastepny dzien zaczął przychodzić na nocnik i na dwór chodzimy bez pieluchy, tylko na noc zakładamy, już 3 dzień nie bylo żadnej wpadki, cierpliwość poplaca
                pozdrawiam

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Dziecko do 2 roku zycia nie potrafi zbytnio sugerowac swoich potrzeb.
                  Moj synek ma 14 miesiecy i sadzam go na nocnik przed kapiela - szum wody niezle dziala :P. Najwazniejsze by wlasnie nie na sile. No i nie powinno sie dziecka zabawiac a juz tym bardziej dawac zabawki bo to tylko rozprasza a maluch zamiast skupic sie na tym co ma zrobic - bawi sie.
                  No i bardzo wazne jest pochwalenie maluszka gdy zrobi siku - oklaski, "wiwaty" itp mile widziane.

                  Skomentuj


                    #24
                    My z nocnikiem ruszyliśmy wczoraj a syn ma 11 miesięcy i bardzo był zadowolony jak zrobił siusiu i grała muzyczka
                    Wojtuś 28.11.2007

                    Skomentuj


                      #25
                      Nocnik fajna sprawa, moja mała ma 13 miesięcy i na razie nie chce siedzieć na nocniczku, właśnie w tym momencie wrzuca do niego moje mini lakiery do paznokci. Nie chcę jej na siłę zmuszać do siedzenia, ale może faktycznie przed kąpielą, szum wody może podziała. Przetestujemy to dziś.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        rezygnacja z pieluchy

                        moja córcia ma 19 miesiecy i chodzi juz bez pieluchy nawet bez niej spi juz w nocy ale korzystamy z niej za to jak idziemy na spacer w chłodne dni.Miała 8 miesiecy jak zaczełysmy.Jestem z niej bardzo dumna.

                        Skomentuj


                          #27
                          Ja własnie czytam ksiazke na temat nocnikowania i tam opisane sa w punktach oznaki gotowosci do nauki :

                          1. Maluszek ma ok 18 miesiecy
                          2. Pielyszka Twojego dziecka jest czesto sucha po drzemce
                          3. Jest ono swiadome ze robi kupke, mowi siusiu, lub kupka - sygnalizuje potrzebe
                          4. Rozumie i wykonuje proste polecenai jak np Wloz pileczke do pudelka
                          5. Chetnie pomaga przy zdejmowaniu i ubieraniu ubranek oraz rozumie co to oznacza
                          6. Potrafi wskazywac czesci ciała
                          7. Potrafi usiedziec i skoncentrowac sie na zabawie, czytaniu ksiazki czy bajce przez 5 - 10 minut

                          Skomentuj


                            #28
                            kiedy ruszuć z nocnikiem

                            Ja zaczełam jak córka miała 8 miesiecy ,jak zaczeła samodzielnie siedzieć na początku wysadzałam ją zawsze po spaniu i jak sie udało to klaskałam brawo i śpiewałam jej piosenki córcia to uwielbiała ,teraz ma 19 miesiecy i już woła sama jak chce siusiu czy kopke pieluszkom powiedziałyśmy już pa pa dodam ze w nocy tez woła jak chce siusiu.Ale ten okres nauki był cieżki i wymagał sporo cierpliwości i trzeba być konskwentnym bo inaczej dziecko sie zniechęci powodzenia.

                            Skomentuj


                              #29
                              Dla mnie bez sensu jest uczenie niemowląt siadania na nocnik.
                              Bo niby po co?? Żeby się oswoil z nocnikiem ?? Przecież jak skończy rok
                              to tez się może do tego przyzwyczaić.
                              A przynajmniej więcej rozumie.

                              Roxi Twoja córcia woła bo już do tego "dorosła" a nie dlatego, że
                              zmuszałaś niemowlę do siadania na czymś twardym, zimnym i
                              w zasadzie nie wiadomo do czego służącym

                              Skomentuj


                                #30
                                Ano dokladnie nie chodzi o to od kiedy sadza sie na nocnik, tak jak pisalam w tych "zasadach" - dziecko w pewnym wieku zaczyna sygnalizowac swoje potrzeby - wtedy nalezy zaczac nauke.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X