Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

    Witam.
    Mam takie pytanko, bo jestem miłośniczką kawy w każdej postaci, w dodatku zmagam się z bardzo niskim ciśnieniem i moje funkcjonowanie bez tego napoju jest niczym funkcjonowanie jakiegoś zombie...
    Karmię wyłącznie piersią prawie 3 miesięczne dziecko, niby do tej pory alergii na nic nie ma (nawet na truskawki ! ), ale jakoś po kawie boję się jakiejś wzmożonej nadpobudliwości u małej... I tak ma spore problemy z samodzielnym uspokojeniem się w ciągu dnia...
    Czym mogę zastąpić kawę ? Herbata ? Nie zbyt na mnie działa, poza tym nie przepadam za czarną mocną herbatą.

    Pozdrawiam.
  •    
       

    #2
    Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

    Proponuję nie zastępować niczym Mała czarna nie zaszkodzi, chyba że pod tą nazwą kryje się bardzo dużo bardzo dużych bardzo czarnych kaw dziennie
    Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
    Certyfikowany Doradca Laktacyjny

    Skomentuj


      #3
      Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

      A może zielona herbata? Ja piję nałogowo, ale w ciąży jeszcze nie znałam jej smaku, więc nie wiem czy można ją wtedy pić. Zapytaj lekarza.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

        Ja też karmię od trzech miesięcy dotychczas zadowalałam się "Inką", którą nauczyłam się pić po narodzinach pierwszego dziecka. Dziś jednak nie wytrzymałam, po nieprzespanej nocce (z powodu córki) zaparzyłam sobie filiżankę "małej czarnej". A jaki będzie efekt dopiero się dowiem

        Skomentuj


          #5
          Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

          Podobno jedna filiżanka kawy nie zaszkodzi ja piłam tak i jak na razie z dzieckiem jest wszystko ok a jak miałam ochotę na więcej to zastępowałam ją kawą zbożową, wiem że to nie to samo ale przynajmniej smak podobny

          Skomentuj


            #6
            Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

            Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
            Podobno jedna filiżanka kawy nie zaszkodzi ja piłam tak i jak na razie z dzieckiem jest wszystko ok a jak miałam ochotę na więcej to zastępowałam ją kawą zbożową, wiem że to nie to samo ale przynajmniej smak podobny
            kotek_85 ja też piłam jedną filiżankę słabej kawy z dodatkiem mleka. Dzięki temu łatwiej mi było funkcjonować Synek nie był po niej zbytnio pobudzony, a ja tak jakoś lepiej się czułam Nadal popijam słabą kawkę, nadal karmię piersią. Nie wyobrażam sobie poranka bez małej czarnej


            Skomentuj


              #7
              Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

              Ja niestety piję kawkę dziennie ale całe szczęście nie wpływa to negatywnie na moje dziecko. Nie zauważyłam wzmożonej nadpobudliwości. Również mam niskie ciśnienie a to mi bardzo pomaga.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

                Sprawdź najpierw i wypij filiżankę słabej kawy, generalnie mówi się, że można wypić 3 takie filiżanki, ale koniecznie trzeba obserwować, może być tak, że mała w ogóle nie zareaguje. A jak nie to zostaje zielona herbata lub kawa zbożowa.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

                  kawa to raczej taki odskocznik od wszystkiego, odreagowanie, przyzwyczajenie - po prostu nie da sie tego zastąpić herbatą lub kawą zbożową. Jezeli dziecku jednak szkodzi to trzeba zaprzestać jej picia.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

                    Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                    kawa to raczej taki odskocznik od wszystkiego, odreagowanie, przyzwyczajenie - po prostu nie da sie tego zastąpić herbatą lub kawą zbożową. Jezeli dziecku jednak szkodzi to trzeba zaprzestać jej picia.
                    Kawa ma też dobre działanie na niskie ciśnienie, więc nie tylko przyzwyczajenie, można wówczas ją zastąpić. Są też nawet takie kawy dla mam karmiących z witaminami, oczywiście zbożowe, rytuał zostaje

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

                      Jednak to juz nie ten sam smak- próbowałam Może problemy z niskim ciśnieniem przyczyniły się do tego, że nie zrezygnowałam z kawy. Lekarz pozwolił jak dziecku nic nie będzie...i tak już zostało.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

                        Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                        Jednak to juz nie ten sam smak- próbowałam Może problemy z niskim ciśnieniem przyczyniły się do tego, że nie zrezygnowałam z kawy. Lekarz pozwolił jak dziecku nic nie będzie...i tak już zostało.
                        Możliwe, nie znam się. Zależy, jaki kto jest kawoszem Ja lubię zbożową i z niej uczyniłam rytuał i tak bez niej nie zaczynam dnia

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

                          Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                          Możliwe, nie znam się. Zależy, jaki kto jest kawoszem Ja lubię zbożową i z niej uczyniłam rytuał i tak bez niej nie zaczynam dnia
                          No widzisz, każdy ma tam jakieś własne kubki smakowe Ja, zaczynam dzień zawsze z pyszną, aromatyczna kawą i polecam każdemu. Przy dzieciach również pomaga w odprężeniu i wyciszeniu

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

                            Uwielbiam kawę zbożową, ale nie tą instant, tylko tą parzoną typu Anatol Uwielbiam jej smak i aromat, wyśmienicie smakuje z odrobiną mleka


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Karmienie piersią, czym zastąpić "małą czarną" ?

                              Ja nie miałam z tym problemu, bo w zyciu nawet kawy jeszcze nie piłam i jakoś mnie nie ciągnie, więc nie musiałam sobie niczego odmawiać z tych rzeczy bo po prostu z tego nie korzystałam nigdy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X