Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomóżcie... 14 miesięczne dziecko budzące się kilka razy w nocy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pomóżcie... 14 miesięczne dziecko budzące się kilka razy w nocy

    Mam problem, mój 14 miesięczny syn nie przespał ani jednej nocy. Karmiłam go do roku piersią i wtedy budził się często, ale tłumaczyłam sobie, że to już nawyk i potrzebuje piersi. Oduczyłam go dwa miesiące temu, ale on dalej budzi się czasem 3 razy a czasem nawet 5. Śpi sam w łóżeczku, ale nad ranem jak go biore do siebie, to także się przebudza. Zaznaczyc muszę, ze jeżeli śpi w dzień, to takze nie prześpi 2-3 godzin ciągiem, tylko się przebudza. Muszę podejsć, pogłaskać i usypia. Nie wiem co jest grane, doradzcie prosze...Dziękuję
  •    
       

    #2
    Witaj.Ja też miałam taki problem, a raczej dalej mam.Córcia ma 2 lata i 4 m i dalej budzi się w nocy 2,3 razy.Wcześniej jak była w wieku Twojego synka potrafiła się budzić 4,5 razy byłam z nią u neurologa przepisała jej Neospazminę, która za bardzo niepomogla, potem hydroksyzynę, oczywiście z marnym skutkiem.Potem zrobiłam jej badanie kału okazało się że miała pasożyty po wyleczeniu troszkę lepiej śpi, ale jednak się budzi w nocy, poprostu taki typ, mam nadzieję że wyrośnie z tego.
    Ja Ci radzę na początek zrobić badanie kału na pasożyty, może tu tkwi przyczyna.Powodzenia.


    Skomentuj


      #3
      dorothymój synek ma 2 latka i 4 miesiące, przesypia całe noce dopiero od 4-6 miesięcy (ale zdarzy się i teraz, że się przebudzi)

      to raczej normalne, że dzieci budzą się w nocy i podawanie od razu leków uspokajających bez poszukania przyczyny uważam za przegięcie

      mój synek budził się w nocy po kolei z takich powodów:
      - jak karmiłam piersią budził się na pierś - do 1rż,
      - potem budził się, gdyż dokuczały mu wychodzące zęby,
      - nauczył się pić w nocy więc budził się na picie a jak nauczyłam go gdzie jest buteleczka z wodą i że ma sam sobie ją brać w nocy - przestał się budzić (skoro mama nie wstaje i nie podaje )
      - inną przyczyną jego nocnych pobudek był: wypadający smoczek, którego nie mógł znaleźć albo przeżywał wydarzenia z minionego dnia i odreagowywał je przez sen...

      przyczyn pobudek dzieci w nocy jest mnóstwo, pasożyty też mogą być ich powodem, ale przyczyną mogą być też:za zimno lub za ciepło, może je zbyt ciężką kolację i ta mu dokucza... już nie będę wymyślać i gdybać...

      musisz wyczuć czego synek potrzebuje w nocy jak się budzi u mnie największą udręką w nocy było podawanie picia nawet co godzinę

      powodzenia
      Julek 15.o2.2oo7r



      Skomentuj


        #4
        Bardzo dziękuję za pomoc. Badanie kału robiłam jest ok. Myśle, że to trzeba przeczekać. Tylko denerwuje mnie jak wszyscy, zwłaszcza starsi ludzie ciągle mi mówią, że dzieci w tym wieku powinny już spać same. Tak samo było z piersią, że za długo, że dlatego sie tak budzi. W sumie to ich nie słuchałam i karmiłam 13 miesięcy. Nie żałuje. Pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          dorothy mój ma 15 miesięcy prawie i budzi się w nocy 2-3 razy tylko u nas jest to głód. ja nadal piersia karmię i myslę że mu ona na całą noc nie wystarcza a nie chce wieczorem nic innego. kaszy manny podziubie kilka łyżek czy kaszki dla dzieci a w nocy dalej cycus. może twoje dziecie się też wieczorem nie najada i się budzi bo głodny?
          no nie wiem. albo za gorąco. zmieniłam mojemu ołderkę na cieńszą i nawet się nie kreci w nocy.
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #6
            Pinklady myśle, że Twój synek jest głodny albo poprostu jest przyzwyczajony do budzenia się do piersi. Ja przestałam karmić 2 miesiące temu. Kiedy karmiłam Gabryś też budził się bardzo często ale u niego to był nawyk. Bo spróbowałam kilka razy oprócz piersi dać mu kaszke i wtedy też się tak często budził. Teraz nie je piersi i też się budzi. Myśle, że z tego wyrośnie. Pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez dorothy10 Pokaż wiadomość
              Bardzo dziękuję za pomoc. Badanie kału robiłam jest ok. Myśle, że to trzeba przeczekać. Tylko denerwuje mnie jak wszyscy, zwłaszcza starsi ludzie ciągle mi mówią, że dzieci w tym wieku powinny już spać same. Tak samo było z piersią, że za długo, że dlatego sie tak budzi. W sumie to ich nie słuchałam i karmiłam 13 miesięcy. Nie żałuje. Pozdrawiam
              Nie słuchaj starszych ludzi, tylko rób co Ci serce podpowiada. Krzywdy przeciez dziecku nie robisz. Moja ma dwa lata i do tej pory budzi sie nad ranem, żeby się napic po prostu. robi to właściwie przez sen i zaraz potem zasypia, ale jak jej z tym dobrze to niech tam. Ja tez przestałam karmić jakoś koło roku i w nocy własnie podawałam jej wodę do picia zamiast piersi i tak się przyzwyczaiła. Najpierw budziła się częściej, teraz tylko raz. Wyrosnie, nie martw się.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez dorothy10 Pokaż wiadomość
                Mam problem, mój 14 miesięczny syn nie przespał ani jednej nocy. Karmiłam go do roku piersią i wtedy budził się często, ale tłumaczyłam sobie, że to już nawyk i potrzebuje piersi. Oduczyłam go dwa miesiące temu, ale on dalej budzi się czasem 3 razy a czasem nawet 5. Śpi sam w łóżeczku, ale nad ranem jak go biore do siebie, to także się przebudza. Zaznaczyc muszę, ze jeżeli śpi w dzień, to takze nie prześpi 2-3 godzin ciągiem, tylko się przebudza. Muszę podejsć, pogłaskać i usypia. Nie wiem co jest grane, doradzcie prosze...Dziękuję
                Przeczytaj , może coś pomoże
                http://www.maluchy.pl/artykul/80
                Amelia 12.03.08

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez dorothy10 Pokaż wiadomość
                  Bardzo dziękuję za pomoc. Badanie kału robiłam jest ok. Myśle, że to trzeba przeczekać. Tylko denerwuje mnie jak wszyscy, zwłaszcza starsi ludzie ciągle mi mówią, że dzieci w tym wieku powinny już spać same. Tak samo było z piersią, że za długo, że dlatego sie tak budzi. W sumie to ich nie słuchałam i karmiłam 13 miesięcy. Nie żałuje. Pozdrawiam
                  Pozwolisz, że się wtrącę na temat 'ZDANIA INNYCH'...Im nigdy nie dogodzisz, karmisz piersią kilka miesięcy- to za krótko, karmisz ponad rok- to za długo itp. Nie powinny Cię one obchodzić, każde dziecko jest inne i inaczej może spać, jeść itp.
                  Ja z kolei nie miałam tego problemu że synek się przebudzał w nocy (zaczął przesypiać nocki od kiedy skończył 7 miesięcy), miałam (a raczej do tej pory mam) taki problem że synek mało śpi. Synek ma 2 lata i prawie 2 miesiące w nocy przesypia 8-9 godzin i od kiedy skończył rok ma jedną 1-1,5h drzemkę (a czasem w ogóle nie śpi w dzień). Ale widocznie tyle potrzebuje...

                  Co do tematu wątku, to może czas ograniczyć ilość (długość) drzemek w ciągu dnia?. Mój synek zanim skończył roczek miał 2 drzemki w ciągu dnia, kiedy miał ok roku kiedy nadchodziła pora spania ten nie chciał się kłaść a usypianie było gehenną, albo budził się nad ranem, więc zlikwidowaliśmy mu jedną drzemkę w ciągu dnia i problem zniknął.
                  Może też kiedy dziecko śpi i zaczyna się wiercić, nie biec do niego od razu tylko kiedy zajdzie ewidentna potrzeba, ok dwuletni maluch musi powoli się oswajać z faktem że w pewnych sytuacjach może poradzić sobie sam np kiedy się przebudzi nie oznacza to od razu, że nie jest w stanie z powrotem zasnąć, przecież każdemu się zdarza nieraz przebudzić w ciągu nocy.

                  A dla tych mam które odstawiły właśnie od piersi...Mojej znajomej bardzo pomogła woda, kiedy ona odstawiła synka od piersi i ten się budził w nocy ta podawała mu wodę do picia (nie sok, nie herbatkę tylko wodę), po ok tyg maluch przebudzał się już tylko raz a potem w ogóle

                  Powodzenia dla wszystkich mam i maluchów

                  Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                  Różności do postów
                  GALERIA OLAFKA

                  Skomentuj


                    #10
                    Dziękuję wszystkim za pomoc Daje synkowi zwykłą wodę mineralną i tak sie budzi, czasem rzadziej a czasem bardzo często. Może taki jego urok Tylko, ze zastanawia mnie to, ze jak w dzień śpi tą jedną drzemkę to także nie potrafi przespać dwóch godzin ciągiem, tylko się przebudza i płacze. Wtedy daje wodę, przytule albo biorę na ręce i zasypia znów. Myśle, ze wyrośnie z tego dzięki

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      ten sam problem

                      Moja mała również często budzi się w nocy, dziś np. jak obudziła się ok 4 nad ranem dostała mleka i niby usnęła a za ok 10 min pobudka z powrotem i muszę czuwać zanim nie uśnie, jak uśnie a ja położę się do łóżka to znowu 10 min i budzi się wołając mnie i tak przez ok 1,5 godz. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się by moja mała przespała całą noc bez pobudek. Widocznie tak musi być. Zależy od dnia, od zjedzonej kolacji, od temperatury powietrza, od innych boleści. Tak łatwo maluszkowi nie dogodzisz Ja również mam nadzieję, że ona z tego wyrośnie

                      Skomentuj


                        #12
                        Dziewczyny bądźcie dobrej myśli. Moja Marlenka dzisiaj przespała całą noc, pierwszy raz w życiu


                        Skomentuj


                          #13
                          hej moja malutka ma juz 13 miesiecy i noce zaczela przesypiac jak miala okolo 8 miesiecy zaraz jak przeszla na butle. przestalam karmic piersia okolo7 miesiaca bo mialam juz za malo pokarmu, mala mogla ssac non stop i byla wciaz glodna w nocy budziala sie nawet co 2 godziny jak przeszlismy na modyfikowane mleczko mala zaczela przesypia noc,pierszej nocy gdy sie nie budzila ja sie budzialam bo nie bylam pewna czy to prawda i czy wszystko ok teraz czasem sie zdazy gdy ma katarek lub zgubi smoka i nie moze go sama znalesc to wola o pomoc lub gdy jest za goraca to ma problemy ze snem. muisz wyczuc malucha kazdy jest inny i ma inne potrzeby powodzenia

                          Skomentuj


                            #14
                            Dziewczyny może wyda to wam się głupie ale ucieszyłam się jak przeczytałam wasze posty, bo myślałam że tylko mój 16 miesięczny synek nie przesypia nocy ciągiem Teraz jest lepiej bo budzi się ok 2 razy ale były noce gdzie budził się co godzinę

                            Skomentuj


                              #15
                              Dziewczyny u mnie to samo. Paulina zasypia około 22-23 za godzinę budzi się na cyca, później znowu około 3 w nocy i nad ranem potrafi się budzić co pół godziny
                              PAULINA 07.07.2008




                              http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X