Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Uporczywy kaszel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Uporczywy kaszel

    Witam mój synek ma prawie 5 lat i od miesiąca kaszle teraz co raz gorzej byliśmy z nim u lekarza kilkakrotnie i osłuchowo jest czysty tylko bardzo mnie niepokoi jego kaszel bo jest coraz gorzej..... miał robioną inhalacje z soli fizjologicznej z pulmicortu berodualu ... dostawał również ventolin...

    Już nie wiem jak mogę mu pomóc kaszle cała dobę......

    Proszę o poradę
  •    
       

    #2
    Odp: Uporczywy kaszel

    może to jest na tle alergicznym? na pocieszenie powiem iż u mojej kuzynki z jej córciom jest tak samo - dziecko kaszle bez objawów chorobowych - podejrzewają alergie i szukają przyczyny

    Skomentuj


      #3
      Odp: Uporczywy kaszel

      Tak mamy astmę i alergie i leki wiecej tym bardziej powinno przejsc jak jest to na tle alergicznym ale po lekach nie przechodzi a lekarze tylko mówi czystko osłuchowo...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Uporczywy kaszel

        A ja radziłabym jeszcze zrobić badania na pasożyty...


        Skomentuj


          #5
          Odp: Uporczywy kaszel

          Tylko przy pasożytach jest suchy my mamy mokry odrywajacy sie

          Skomentuj


            #6
            Odp: Uporczywy kaszel

            Bardzo trudno udzielić w tej sytuacji porady bez zbadania dziecka i dokładnego wywiadu.
            Proszę sprobować zrobić rano synkowi inhalacje z soli 3%, a po południu i wieczorem z Atroventu, ew. z Berodualu. Te nebulizacje należy częściowo wykonać przez nos (wraz z nebulizatorem kupiliście Państwo maskę, ustnik i końcówkę do nosa- podwójne rureczki) a po 2 minutach zmienić końcówkę na ustnik. Należy pamiętać, że czasem dzieci trzymają ustnik a oddychają nosem, więc zabieg jest mało skuteczny. Proponowane postępowanie jest działaniem doraźnym. Warto się zastanowić, czy dziecko dobrze robi nebulizaje (przez ustnik a nie przez maskę), czy coś się zmieniło w otoczeniu, diecie itp, jakie dawki leków dostaje. Oczywiście, jeśli jest wydzielina w drogach oddechowych, warto oklepać dziecko. Niekiedy poprawę uzyskujemy dopiero po podaniu antybiotyku.
            Niezależnie od wszystkiego badanie kału na pasożyty i wymaz na owsiki warto u dziecka przedszkolnego wykonać.

            Pozdrawiam
            prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

            Skomentuj


              #7
              Odp: Uporczywy kaszel

              Dostaje Beroduala 14 kropli z solą fizjologiczną potem po 15 -20 pulmicort
              Ventolin i Flixotide 125mg. Nebulizacje robimy przez maseczkę najłatwiej nam i małemu. Mały nie chodzi do przedszkola kontaktu ze zwierzętami nie ma. Żadnej zmiany niemamy bo mamy uczulenie na marcher mleko i owoce cytrusowe... Wdechowe na prawie wszytkie drzewa pylące od marca, na trawy , kota , świnke morską , bylice.... Tylko nie mieliśmy robionej na pleśnie... Zastanawiam się na RTG klatki piersiowej tylko czy mogę mu wykonać???

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Uporczywy kaszel

                Nie miałem niestety dostępu do sieci przez kilka dni.
                Rozważenie wykonania rtg płuc w takiej sytuacji jest rozsądne. Jeśli nie jest to kolejne badanie w ciągu krótkiego czasu, to nie ma przeciwwskazań. Zastanawiająca jest mała efektywność dość intensywnej terapii. Proponuję, byście Państwo na początek jednak spróbowali robić inhalacje przez ustnik. Być może to pozwoli lepiej kontrolować objawy u Państwa synka. Ważny byłby bieżący kontakt z lekarzem, by poszukać najlepszego, być może niestandardowego, sposobu prowadzenia leczenia. Zachęcam do kontaktu mailowego: xxx
                Pozdrawiam
                prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra
                Last edited by disne; 30-07-2020, 18:29. Powód: reklama

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Uporczywy kaszel

                  Zmienię temat - jakie tu ładne kolorki - róż i turkus..jak słodko he he ;-)

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Uporczywy kaszel

                    W końcu trafiliśmy na lekarza który dał leki i powiedział co jest.... alergia na kurz... leki dostaje i spokój mamy... ale sterydy bierzemy i w dawkach mega

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Uporczywy kaszel

                      oooo matko już sterydy :/ Nie zbyt ciekawie to wygląda, no ale kurzy był, jest i zawsze będzie... Nietstey od tego się nie uchronimy... U nas się posprząta a na drugi dzień już jest masa kurzu. Dzieci jak są i biegają to się nosi ...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Uporczywy kaszel

                        Ja jak się ledwo pojawi kaszel to podaję Dicotuss by się to mocniej nie rozwinęło. Odpukać, póki co działa
                        Niepoprawna romantyczka

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Uporczywy kaszel

                          też mam taki problem z synem, osłuchowo czysto a kaszel ciągle się utrzymuje

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Uporczywy kaszel

                            Na szczęście ostatnio pomocny okazał się syrop Pelavo oskrzela. Nie skończyło się jakimś wielkim choróbskiem.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Uporczywy kaszel

                              Napisane przez jolaak Pokaż wiadomość
                              też mam taki problem z synem, osłuchowo czysto a kaszel ciągle się utrzymuje
                              U nas jest dokładnie to samo Najbardziej z rana u synka kaszel się pojawia a w dzień już nie i osłuchowo też czystko Też wieczorem się kaszel pojawi :/
                              Już myślałam ze to może na tle alergicznym A pani w aptece poleciła DexaPico

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X