Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

astma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    astma

    Witam czy ma może ktoś dziecko z astmą?
    Jak sobie radzicie z tym na co dzień? Macie dobrego lekarza?
    Ja mam 2 dzieci z astmą od córka od ponad dwóch lat przyjmuje sterydy wziewne a syn od ok pół roku do tego leki na alergie itp. mimo wielu naszych starań nie widać rezultatów.ciągłe wyjazdy po specjalistach szpitale sanatoria to u nas codzienność.
    Jak wy sobie z tym radzicie?

  •    
       

    #2
    Odp: astma

    Witaj.Moja córka choruje na astmę,rozpoznano ją kiedy miała 22 mies ale tylko na podstawie objawów żadnych badań nie miała.Sterydy wziewne brała przez 3 mies bez przerwy potem tylko w razie zaostrzenia objawów potem coraz rzadziej,obecnie córka jest bez leków pół roku oby tak dalej.U nas astma wiązała się z alergią na pyłki i pleśnie które mieliśmy w domu dlatego musielismy go ocieplic i wyremontowac.Teraz plesni w domu nie ma ale w takie ,,grzybowe"miesiące jak np.listopad lub pyłkowe u nas styczeń (kwitnie leszczyna lub kwiecień mamy zaostrzenie astmy.


    Skomentuj


      #3
      Odp: astma

      oj tak pleśń w domu to zmora straszna i niestety odbija się to na zdrowiu.
      a próbowaliście wyjazdów do sanatorium? my już kilkakrotni bez rezultatu teraz chcemy jechać nad morze bo zawsze byliśmy w górach, do puki byliśmy na wyjazdach wszystko było ok ale po powrocie znowu wszystko wraca.
      A mogę zapytać skąd jesteś?? Znam fajny szpital gdzie robią dzieciom badania pod kontem alergii i astmy i wyjazd jest z nfz tylko opiekun płaci mogę podać ci namiary jeśli jesteś zainteresowana. robią tam mnóstwo badań i czasem znajdują przyczyny nie koniecznie astmy a które są powiązane. Ja tam byłam dwa razy jest trochę lepiej niż było na początku choć i tak jeszcze nie jest całkiem dobrze
      pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        Odp: astma

        a nie pogorszylo sie kiedy zaczal sie sezon grzewczy? nie wiem skad jestes ale my leczymy sie w centrum zdrowia dziecka, naprawde warto sie tam zapisac, pewnie na pierwsza wizyte troche trzeba czekac, alep otem nie ma z tym problemu, a opieka jest calosciowa

        Skomentuj


          #5
          Odp: astma

          oj tak u nas przy sezonie grzewczym jest gorzej ale nawet jak przychodzi lato się nie poprawia
          a o jakiej miejscowości masz na myśli centrum zdrowia dziecka ja jestem ze śląska akurat?

          Skomentuj


            #6
            Odp: astma

            o to daleko, mnie chodzilo o Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, chodzilam wczesniej po roznych alergologach, ale dopiero jak tam trafilysmy z corcia to wszystko sie rozjasnilo, a jesli bylo cos nie tak, to od razu wszystkie badania na miejscu i do odpowiednich lekarzy na konsultacje nawet bez zapisow, terazj ezdzimy kontrolnie raz na jakis czas i nie jest juz tak zle, naprawde widac poprawe

            Skomentuj


              #7
              Odp: astma

              Ja sobie radzę z tym tak, że raz w roku wysyłam dziecko do sanatorium, które daje dobre efekty, Niestety w tym roku brakuje miejsc i musiałem zdecydować się na płatny turnus. Szukałem ofert ośrodków i znalazłem http://www.wojnar.pl/turnusy-rehabilitacyjne. Znacie ten ośrodek?

              Skomentuj

                     
              Working...
              X