Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

w jakie gry planszowe rodzinne gracie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    w jakie gry planszowe rodzinne gracie

    Jakie są wasze ulubione gry planszowe dla całej rodziny ;D, przedszkolaka, mamy, taty, a nawet babci i dziadka.
  •    
       

    #2
    Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

    Statki zawsze w modzie. Super pamięć. Ostatnio odkryłam Jungle Speeda, świetne na refleks. Jak się załapie o co chodzi to kupa śmiechu i zabawy

    Skomentuj


      #3
      Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

      My ze starszym dzieckiem gramy w eurobiznes,to znakomita gra planszowa z elementami strategii,mogę polecić. Z młodszym natomiast w czerwonego kapturka i też jest to znakomita zabawa

      Skomentuj


        #4
        Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

        My gramy w karty, najczęściej w makao. Z planszówek ostatnio w Carcassonne, Wysokie napięcie, syn to uwielbia tylko że gra sie dość długo więc na tygodniu nie za bardzo jest czas na to. Dobble jest super grą karcianą dla dzieci małych i "dużych" prosta i szybką.

        Skomentuj


          #5
          Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

          Ja z całą rodziną ostatnio codziennie gramy w PYTAKI!
          Bardzo fajna gra, która nie tylko dostarcza rozrywki dla całej rodziny (możecie w nią grać z dzieciakami w każdym wieku), ale także zawiązuje rodzinne więzi!
          Gracze losują „PYTAKI” czyli żetony i odpowiadają na wylosowane pytanie lub wykonują zadanie. Pytania dotyczą różnych dziedzin życia!

          Skomentuj


            #6
            Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

            Witajcie
            My zakupiliśmy wczoraj grę Sabotażysta z dodatkami , kolega mojego syna miał taką i młody chciał też. Bardzo nam się spodobała. Zasady są dość proste do ogarnięcia w 5min dla dzieci 8+, ale spokojnie mogą grać już 6 latki. Polecam

            Skomentuj


              #7
              Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

              Osadnicy z Catanu, chociaż to gra dla nieco starszych dzieci

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

                A może Tropiciel Przygód?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

                  Tak, są takie dni gdy dziecku nie wystarczają zbawki porozrzucane po pokoju i wszystko go nudzi… wtedy musi wkroczyć mama ze swoją wyobraźnią i pomysłami na zabawy… Zobaczcie co, my tej jesieni tworzyłyśmy…Może coś prostego... wydaje mi się, że dzieci już są znudzone takimi nowinkami....

                  Wszystko oczywiście zależy jakie duże jest dziecko...

                  U mnie Anielcia też nie raz już ma wszystkiego dość, wtedy rozglądamy się po domu....

                  ZABAWA 1
                  Potrzebne będzie:
                  Kawałek drewienka, gwoździki, młotek, gumeczki.

                  Anielcia gdy dorwała deseczkę za pierwszym razem, umiała nakładać gumeczki tylko na dwa gwoździki, a zajmowało ją to tak bardzo, że przegapiła swoją drzemkę południową i za nic nie chciała iść spać. Z każdym dniem doskonaliła sztukę ukałdania gumeczek. Można na niej tworzyć przeróżne kształty, wzory i rozetki. Naprawdę polecam, ale oczywiście przestrzegam, że ze względu na gwoździki, trzeba mieć dzieciaczka cały czas pod okiem…



                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

                    A jak nie to tu http://www.******************/gry,005001013.html mają fajne gry... Np. kółko i krzyżyk... fajny pomysł, bo na magnesach jest... można grać nawet w aucie i zająć dziecko czymś innym niż komórką czy tabletem...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

                      Dla starszych dzieci polecam Agricolę - świetna gra planszówkowa. Grywałam z moim siostrzeńcem - polecam serdecznie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

                        Napisane przez marysska78 Pokaż wiadomość
                        Dla starszych dzieci polecam Agricolę - świetna gra planszówkowa. Grywałam z moim siostrzeńcem - polecam serdecznie.
                        to jedna z moich ulubionych gier moich dzieci, ale najczęściej gramy w niezastąpionego chińczyka

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

                          Ja bardzo polecam grę Takenoko, jest stosunkowo prosta dla dzieci w wieku przedszkolnym, może szkolnym. Wystarczy raz wyjaśnić zasady a potem wszystko odczytuje się z obrazków. Zadania do wykonania są proste, albo się zjada bambusy (pandą), albo je buduje (ogrodnikiem), albo układa pola jak na rysunku. Prosta a jak wciąga!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

                            Kiedyś widziałam grę Duszki i wydawała się być idealna do zabawy z 5 latkiem. Właśnie planuję mały zakup dla chrześniaka i być może się zdecyduję.
                            Ktoś już grał? Może polecić?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: w jakie gry planszowe rodzinne gracie

                              A czy zdarza sie Wam tak, ze Wy (mamy) jedyne leżycie (siedzicie) wygodnie w łóżeczko otulone kołderką (może ładnie ubrane), plansza leży na Waszej kołderce a dzieci i inni graja siedząc na brzeżku Waszego łóżeczka lub stojąc obok ?? Jeśli tak to jak dzieci na taki sposób grania przez Was reagują, co mówią, co robią ???

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X