Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

bliźniaki uczą sie mówić

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    bliźniaki uczą sie mówić

    Mam pytanie dotyczące mowy bliźniaków. Czy oni w ogóle kiedyś zaczną mówić? Moi chłopcy mają 2 lata i 3 miesiące i porozumiewają sie w swoim własnym języku, który ja i ich tata rozumiemy, ale dla niektórych osób to chińszczyzna. Wtedy najczęściej mama musi robić za tłumacza. Czy to dlatego, że podobno chłopcy zaczynaja mówić później niż dziewczynki? Czy to jest sprawa indywidualna?
  •    
       

    #2
    Odp: bliźniaki uczą sie mówić

    Może oni nie odczuwają potrzeby nauki mowy, bo świetnie porozumiewają się ze sobą, a z resztą świata rodzice tłumaczą. Może nie pomagaj chłopcom przez chwilę w rozmowach z rówieśnikami i zobacz, co się będzie działo. Jak im jest tak wygodnie, to po co wysilać się i uczyć

    Skomentuj


      #3
      Odp: bliźniaki uczą sie mówić

      Napisane przez iwona8311 Pokaż wiadomość
      Mam pytanie dotyczące mowy bliźniaków. Czy oni w ogóle kiedyś zaczną mówić? Moi chłopcy mają 2 lata i 3 miesiące i porozumiewają sie w swoim własnym języku, który ja i ich tata rozumiemy, ale dla niektórych osób to chińszczyzna. Wtedy najczęściej mama musi robić za tłumacza. Czy to dlatego, że podobno chłopcy zaczynaja mówić później niż dziewczynki? Czy to jest sprawa indywidualna?
      moje mają rok i 8 m-cy i niestety z mową też kiepsko, a to dziewczynki. gadaja po swojemu, nie bardzo nawet ja mogę je zrozumieć - porozumiewamy się można powiedzieć gestami. Też jestem ciekawa kiedy wreszcie zrobią postęp słuch miały badany i słyszą bardzo dobrze więc wg neurologa niedosłuch nie ma tutaj wytłumaczenia. Trzeba poczekać







      Skomentuj


        #4
        Odp: bliźniaki uczą sie mówić

        spokojnie dziewczyny!
        doczekacie się!
        moi jak mieli póltora roku zaczeli mówić, po kilku miesiącach przestali i przeszli na swój język, "chińszczyzna" to bardzo dobre określenie na to mieli słuch przebadany bardzo dokładnie. Jak mieli 2,5 roku trafiliśmy do logopedy tam też diagnoza"aparat mowy rozwinięty prawidłowo" we wrześniu poszli do przedszkola gdzie 3 razy w tygodniu mieli zajęcia z najlepszą logopedą w okolicy i ta powiedziała mi że bliźniactwo i dodatkowo wcześniactwo to niestety obciążenia dla rozwoju mowy i takie coś to norma. Poza tym problem z nimi był taki że oni są bardzo komunikatywni i nie używając słow potrafili się przekazać każdemu o ci im chodzi. Ona sama była pod dużym wrażeniem
        teraz mają 4 lata i uwierzcie mi że nie wiem którego słuchać gadają nonstop Piotrek nawet przez sen.
        Trzeba uzbroić sie po prostu w cierpliwość, dużpo do dzieci mówić dużo czytać bo bliźniaki tak mają.


        Skomentuj


          #5
          Odp: bliźniaki uczą sie mówić

          moje do 2,5 roku mowily p oswojemu a pote mjak sie rozgadaly tak teraz nie raz prosze zeby na chwilke zamilkly
          Na wszystk orpzyjdzie czas ja tez wiecznie nei mogla msie doczekac kiedy moje myszki zaczna mowic

          Skomentuj


            #6
            Odp: bliźniaki uczą sie mówić

            Cierpliwosci, ma wszystko przyjdzie czas. Jesli dziecko zaczyna bardzo późno to nie znaczy że bedzie to rzutowało na jakieś problemy. Na wszystko przychodzi odpowiednia pora, nie ma sie co zamartwiać

            Skomentuj


              #7
              Odp: bliźniaki uczą sie mówić

              Córka ma 3 miesiące i już po swojemu gada,mam nadzieję że zacznie mówić ładniej za niedługi czas.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: bliźniaki uczą sie mówić

                Też mam w rodzinie bliźniaki. Chłopcy mają już 2 latka i gaworzą po swojemu. Powoli uczą się porozumiewać z resztą świata nie tylko ze sobą... Nie ma się co zamartwiać na wszystko przyjdzie pora.
                Forever Young

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: bliźniaki uczą sie mówić

                  Ja mam parkę bliźniaków i córeczka gada już od dłuższego czasu a synek niestety nie bardzo, mówi tylko po swojemu... nie wiem od czego to zależy, ale córeczka od początku była bardziej bystra i samodzielna

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: bliźniaki uczą sie mówić

                    Napisane przez lorean2724 Pokaż wiadomość
                    Ja mam parkę bliźniaków i córeczka gada już od dłuższego czasu a synek niestety nie bardzo, mówi tylko po swojemu... nie wiem od czego to zależy, ale córeczka od początku była bardziej bystra i samodzielna
                    a w jakim sa wieku? U mnei np wszystko szybciej robila pierwsza bl chodzila, raczkowala itp a 2bl po jakims czasie a teraz wszystko sie zmienilo maja 5 lat i bl2 chwyta wszystko jako pierwsza choc tez nei zawsze. Kazde dziecko jest inne i nei wazne czy urodzone w tym samym czasie od jednej mamy... kazdy ma swoje mozliwosci i jest inne

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: bliźniaki uczą sie mówić

                      Też słyszałęm, że bliźniaki później uczą się mówić, nie wiadomo z czego to wynika. Ale zawsze warto robić badania, żeby wykluczyć inne przyczyny.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: bliźniaki uczą sie mówić

                        Przede wszystkim dzieciaki nie powinny mieć tłumacza, bo jeśli tak im wygodnie, to po co mają starać się skomunikować ze światem w inny niż do tej pory wyuczony sposób A poza tym to chyba kwestia indywidualna, w końcu niektóre dzieci szybko zaczynają chodzić, inne szybko mówić, ale zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, czy na pewno wszystko jest ok

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X