Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nasza pierwsza ciąża :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nasza pierwsza ciąża :)

    Witam,
    Staramy się z mężem o dzieciątko. Dwa dni temu zrobiłam test ciążowy wynik wyszedł pozytywny więc cała w skowronkach czekałam na wizytę u lekarza.
    Byłam dziś u Pani ginekolog, która po badaniu stwierdziła, że to trzeci tydzień , było widać na usg dopochwowym pęcherzyk i białą otoczkę wokół niego ( ze stresu to nie pamiętam nazwy otoczki choć mi ją podała ). Zastanawiam się czy już mogę się cieszyć tym że jestem w ciąży bo nie zleciła żadnych badań, nie założyła żadnej karty, kazała przyjść za 3 tygodnie i łykać kwas foliowy. Kiedy poznawałam tą stronę to jest tam kalendarz ciążowy gdzie można wpisać date ostatniej miesiączki i on wylicza który tydzień ciąży jest . Według niego powinnam być w 5 tygodniu . Na usg był tylko pęcherzyk. Sama już nie wiem co myśleć :/

    Z góry dziękuje za pomoc

    Pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Odp: Nasza pierwsza ciąża

    po pierwsze gratuluje u mnie też na pierwszej wizycie moja ginekolog nie założyła mi karty tylko na kolejnej - więc tym się nie martw, jeśli testy wyszły pozytywnie i ginekolog potwierdził ciąże to jesteś w CIĄŻY odpoczywaj, uśmiechaj się, łykaj kwas i ciesz się dzieciątkiem i jeszcze raz gratuluje z całego serca

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nasza pierwsza ciąża

      Bardzo dziękuje za uspokojenie
      Pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nasza pierwsza ciąża

        freya - gratulacje Czy już jesteś po kolejnej wizycie ?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nasza pierwsza ciąża

          freya gratuluję. daj znać co powiedział Ci lekarz i chwal się rosnącym brzuszkiem

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nasza pierwsza ciąża

            Na pewno to ciąża ;D jesli pęcherzyk byłby pusty, to wtedy byłby problem czy jest ciąża czy nie. a tak nic, tylko się cieszyć

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nasza pierwsza ciąża

              No to gartuluję Jak już jest pęcherzyk to wielka euforia dla Was rodziców Teraz czekać 9 miesiecy i cóż cieszyć sie wraz z dzickiem pieknymi chwilami.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nasza pierwsza ciąża

                Bardzo Wam dziękuje za gratulacje Rośniemy, właśnie dziś zaczęliśmy 4 miesiąc To niesamowite jak zmienia się mój organizm, odczucia, smaki podczas tego błogosławionego stanu. Ostatnio byliśmy z mężem na dokładniejszym USG gdzie mogliśmy zobaczyć naszego Skarba jak bardzo jest ruchliwy, usłyszeć bicie jego serduszka. Pan doktor go pomierzył, posprawdzał wszystko , stwierdził że rozwija się prawidłowo. Mnie zaniepokoiła jedna rzecz ilość uderzeń serduszka była 174 na minutę, na stronach na internecie piszę że powinno bić max do 150-160 uderzeń. Czy powinnam się martwić ?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nasza pierwsza ciąża

                  Napisane przez freya86 Pokaż wiadomość
                  Bardzo Wam dziękuje za gratulacje Rośniemy, właśnie dziś zaczęliśmy 4 miesiąc To niesamowite jak zmienia się mój organizm, odczucia, smaki podczas tego błogosławionego stanu. Ostatnio byliśmy z mężem na dokładniejszym USG gdzie mogliśmy zobaczyć naszego Skarba jak bardzo jest ruchliwy, usłyszeć bicie jego serduszka. Pan doktor go pomierzył, posprawdzał wszystko , stwierdził że rozwija się prawidłowo. Mnie zaniepokoiła jedna rzecz ilość uderzeń serduszka była 174 na minutę, na stronach na internecie piszę że powinno bić max do 150-160 uderzeń. Czy powinnam się martwić ?
                  Kurcze aż mi się zatęskniło za tym stanem jak czytam takie wpisy... a znasz już płeć waszego Okruszka? jeśli dobrze pamiętam chłopaczkom szybciej bije serduszko choć może to tylko mit? w każdym razie jeśli lekarz nie stwierdził nic niepokojącego to nie zaprzątaj sobie tym głowy :*

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nasza pierwsza ciąża

                    Jeszcze nie znamy płci naszego Okruszka . Mąż stwierdził że on tam widzi dziewczynkę choć nie chciało się maleństwo obrócić więc nie wiem po czym on to stwierdził Ważne by się dalej zdrowo rozwijało

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nasza pierwsza ciąża

                      Napisane przez freya86 Pokaż wiadomość
                      Jeszcze nie znamy płci naszego Okruszka . Mąż stwierdził że on tam widzi dziewczynkę choć nie chciało się maleństwo obrócić więc nie wiem po czym on to stwierdził Ważne by się dalej zdrowo rozwijało
                      Dokładnie najważniejsze żeby było zdrowe ja w ciąży przeżyłam koszmar w tym temacie i każdego dnia dziękuję że on się nie ziścił... A mąż najwidoczniej ma kobiecą intuicję daj znać czy trafną

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nasza pierwsza ciąża

                        Niczym się nie stresuj. Na mojej pierwszej wizycie (4t5d) lekarz nie widział w ogóle ciąży. Zmieniłam lekarza i potem byłam w 6t i było widać właśnie tylko malutką kropkę.

                        Teraz jestem w 19tc. Wiem, że mamy syna, rozwija się prawidłowo Więc nie warto się stresować.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nasza pierwsza ciąża

                          Napisane przez michaska356 Pokaż wiadomość
                          Niczym się nie stresuj. Na mojej pierwszej wizycie (4t5d) lekarz nie widział w ogóle ciąży. Zmieniłam lekarza i potem byłam w 6t i było widać właśnie tylko malutką kropkę.

                          Teraz jestem w 19tc. Wiem, że mamy syna, rozwija się prawidłowo Więc nie warto się stresować.
                          Strasznie wcześnie poszłaś do lekarza miałaś przeczucie że Wam się udało czy staraliście się i byłaś na becie? Mogę zapytać czemu zmieniłaś lekarza?
                          Właściwie to od tego powinnam zacząć gratuluję

                          Freya86 jak tam?

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nasza pierwsza ciąża

                            Napisane przez michaska356 Pokaż wiadomość
                            Niczym się nie stresuj. Na mojej pierwszej wizycie (4t5d) lekarz nie widział w ogóle ciąży. Zmieniłam lekarza i potem byłam w 6t i było widać właśnie tylko malutką kropkę.

                            Teraz jestem w 19tc. Wiem, że mamy syna, rozwija się prawidłowo Więc nie warto się stresować.
                            W tak wczesnym stadium mógł jeszcze nie widzieć, to też zależy od sprzętu są bardziej i mniej dokładne, nie koniecznie wynikało to z jego niekompetencji.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nasza pierwsza ciąża

                              Mi też nie założyła lekarka karty od razu tylko na kolejnej wizycie..żadnych witamin tez nie dostałam..zleciła tylko badania i tyle..mało tego podejrzewała bliźniaki ale potem okazało się, że jeden pęcherzyk się wchłonął.
                              Jeśli zaś chodzi o wiek ciąży i różnicę w tygodniach to już Ci to tłumaczę. W latach 80 niemiecki położnik ustalił przeciętny czas ciąży odpowiadający 10 miesiącom księżycowym czyli 9 kalendarzowym bądź 280 dniom. Oparł on swoje obliczenia na pierwszym dniu ostatniej miesiączki, w istocie jednak, skoro zapłodnienie na ogół następuje około dwóch tygodni od pierwszego dnia miesiączki, ciąża trwa nie 40 tygodni a 38 czyli 266 dni. z tego powodu zgodnie z z utartą zasadą w dwa tygodnie po zapłodnieniu kobieta jest w czwartym tygodniu ciąży czyli 5 tydzień ciąży to dziecko ( płód) ma 3 tygodnie. Mam nadzieję, że pomogłam i nie zagmatwałam bardziej :-) pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyślny rozwój maleństwa!!!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X