Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

    Ja przeszłam obydwa porody i naturalny i cc(ostatni 6 dni temu) i tak samo doszlam do siebie szybko po obydwoch, tylko, ze po cc na szczescie moglam siadac teraz 6 dni po cc mam plaski brzuch i nic nie boli, po naturalnym krocze bolalo dluzej niz rana po cieciu










    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

      Napisane przez laurunia20 Pokaż wiadomość
      Ja przeszłam obydwa porody i naturalny i cc(ostatni 6 dni temu) i tak samo doszlam do siebie szybko po obydwoch, tylko, ze po cc na szczescie moglam siadac teraz 6 dni po cc mam plaski brzuch i nic nie boli, po naturalnym krocze bolalo dluzej niz rana po cieciu
      no a z tego co pamiętam pare miesiecy temu pisałaś o cc jak o czymś najgorszym co sie może przydażyć i że napewno bardzo ciężko by ci było dojść do siebie

      a inne dziewczyny w tym ja przekonywały cie że cc to łatwiejsza forma porodu, i co kto miał rację ???
      Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



      Skomentuj


        #33
        Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

        Napisane przez kala8 Pokaż wiadomość
        no a z tego co pamiętam pare miesiecy temu pisałaś o cc jak o czymś najgorszym co sie może przydażyć i że napewno bardzo ciężko by ci było dojść do siebie

        a inne dziewczyny w tym ja przekonywały cie że cc to łatwiejsza forma porodu, i co kto miał rację ???
        cc to nie forma porodu, tylko zabieg operacyjny...

        a czy łatwiej kobiecie dojść do siebie po cc niż po porodzie sn to kwestia indywidualna i zależna od tego czy poród fizjologiczny rzeczywiście był fizjologiczny....




        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

        Skomentuj


          #34
          Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

          Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość
          cc to nie forma porodu, tylko zabieg operacyjny...

          a czy łatwiej kobiecie dojść do siebie po cc niż po porodzie sn to kwestia indywidualna i zależna od tego czy poród fizjologiczny rzeczywiście był fizjologiczny....
          dla mnie to forma porodu, która nazywa sie poród przez cesarskie cięcie, i zarówno w Polsce nieoficjalnie jak i w wielu innych krajach oficjalnie, kobieta może się zdecydować na taką formę porodu nie tylko ze względu na wskazania medyczne , zapewne nie jest to naturalna forma porodu ale jednak jest formą

          a po za tym nie o to chodziło w moim poście kierowanym do lauruni, tylko o to jak bardzo sie kiedyś tego bała i jak sobie nie wyobrażała że można urodzić przez cc i sie później dobrze czuć i móc opiekować dzieckiem a okazało sie że zupełnie niepotrzebnie, bo jak sama pisze szybciej doszła do siebie po cc niż po porodzie naturalnym

          przeczytaj sobie wątek "cesarkie cięcie" to będziesz wiedziała o czym pisze do lauruni
          Last edited by kala8; 19-10-2010, 21:41.
          Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



          Skomentuj


            #35
            Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

            Napisane przez kala8 Pokaż wiadomość
            dla mnie to forma porodu, która nazywa sie poród przez cesarskie cięcie, i zarówno w Polsce nieoficjalnie jak i w wielu innych krajach oficjalnie, kobieta może się zdecydować na taką formę porodu nie tylko ze względu na wskazania medyczne , zapewne nie jest to naturalna forma porodu ale jednak jest formą

            a po za tym nie o to chodziło w moim poście kierowanym do lauruni, tylko o to jak bardzo sie kiedyś tego bała i jak sobie nie wyobrażała że można urodzić przez cc i sie później dobrze czuć i móc opiekować dzieckiem a okazało sie że zupełnie niepotrzebnie, bo jak sama pisze szybciej doszła do siebie po cc niż po porodzie naturalnym

            przeczytaj sobie wątek "cesarkie cięcie" to będziesz wiedziała o czym pisze do lauruni
            rozumiem, że dla Ciebie to "forma porodu", ja pisłam, jak to wygląda oficjalnie w jezyku medycznym.

            a laurunia tez dziwnie pisała, bo znalazłam jej wypowiedzi, które były sprzeczne raz pisała, że poród fizjologiczny wspomina wspaniale i wszystko ładnie pięknie, a gdzie indziej pisze, że przeżyła traumę, więc nie wiem o co kaman




            "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

            Skomentuj


              #36
              Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

              Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość
              rozumiem, że dla Ciebie to "forma porodu", ja pisłam, jak to wygląda oficjalnie w jezyku medycznym.

              a laurunia tez dziwnie pisała, bo znalazłam jej wypowiedzi, które były sprzeczne raz pisała, że poród fizjologiczny wspomina wspaniale i wszystko ładnie pięknie, a gdzie indziej pisze, że przeżyła traumę, więc nie wiem o co kaman
              no teraz za to napisała że cc to taka rewelacja
              Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



              Skomentuj


                #37
                Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

                czesc ja rodzilam dwa razy)po pierwszym porodzie bardzo szybko doszlam do siebie bylam bardzo szczupla i nic mnie nie bolalo druga ciaza po 12latch-bylo gorzej(i w ciazy i po trudniej dochodzilam do siebie chociaz sam porod super13minut i maluch byl na swiecie.ale do teraz gubie kilogramy...ma juz15 m-cytak ze to sprawa indywidualna kazdy ma inny prog bolu itd)ale my kobietki organizmy doskonale damy rade))







                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

                  ja szybko doszłam do siebie po porodzie choc przez tydzien po cc ciężko trochę było, natomiast po 2 naturalnym juz porodzie w ten sam dzien bez zadnych znieczulen było dobrze, nie bolały szwy i mogłam normalnie chodzic i wszystko robic, jednak co do spraw intymnych wiadomo...trochę czekalismy,ale nie dłużej niż 4 tygodnie
                  Doriaś ur.17.03.2008




                  Tristaś ur. 11.03.2010

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

                    ja po cesarce doszłam po porodzie bardzo szybko niestety tylko głowa mnie bolała i nic nie mogłam zrobić ból nie do opisania. przez 3 tygodnie. płakałam bo tak mnie głowa bolała a szew po porodzie to już w szpitalu się normalnie podnosiłam i było oki

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

                      Tak czytam i widzę, że większość kobietek szybko wraca do formy.
                      Ja jestem chucherko i w dodatku przez całą ciążę nadzorowałam budowę, tuż przed narodzinami synka wprowadziliśmy się i chyba tym całym zamieszaniem byłam zmęczona. Poród trwał 13 godzin od pierwszych skurczy (w trakcie miałam znieczulenie) i byłam wykończona. Pierwszą noc nie spałam, bo położyli mnie na korytarzu i co chwila ktoś przechodził, druga noc też na korytarzu, masakra. Trochę odżyłam, jak przenieśli nas do salki. Szwy miałam malutkie i nie bolały za bardzo, ale teraz na drugi poród zaopatrzę się na pewno w to kółko do siadania. I nie pozwolę się pociąć jeśli nie będzie konieczności, bo potem jeszcze 8 mies. po porodzie był ból przy współżyciu. Do tej pory z resztą nie jest idealnie...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

                        pierwsza ciaza - po oksytocynie i kilku godzinach skurczy rzucona na cc potem przez miesiac lecialam na ketonalachi innych p.bolowych...

                        druga ciaza - zaplanowana bez skurczy na wesolo tez przy narkozie ogolnej, na drugi dzien wstalam jak mlody bóg i ani jednego przeciwbolowego!!! a wlasnie tego balam sie najbardziej... powtorki z rozrywki... moja gina twierdzi ze za pierwszym razem "zawinila" rozkrecona akcja porodowa dlatego tyle dochodzilam do sibie... teraz gdyby jeszcze nie "ciagnacy" chwilami szew nie wiedzialabym ze 11 dni temu urodzilam malucha...


                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

                          Ja dość szybko doszłam do siebie,zarówno po pierwszym jak i drugim porodzie.Tylko zle mi było siedziec przez pewien czas gdyz miałam nacinane krocze bo rodziłam naturalnie.




                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

                            Fizycznie bardzo szybko. Zapewne dlatego ,że robiłam rzeczy ,które mi zabroniono (np. znoszenie ciężki pudeł na dół ,bo musiałam się rozpakować na nowym mieszkaniu) - przekonana ,że dalej z siebie kaleki robić nie mogę ,a dwa miesiące przywiązania do łóżka to wystarczająco.
                            Jakoś specjalnie też nie użalałam się nad moim zeszytym kroczem.
                            Siadałam normalnie ,choć rwało strasznie ,odmówiłam kupna koła do pływania ,czy wchodzącej wówczas na regały sklepowe specjalnej poduszki.
                            Jedyny dyskomfort to nadmiar pokarmy a brak perspektywy na jego odciąganie. Pewnie dlatego po pewnym czasie podjęłam decyzję ,że moje dziecko będzie dzieckiem butelkowym i tak pozostało.

                            Psychicznie było gorzej. Ale to dlatego ,że urodziłam wcześniaka walczącego o każdy dzień.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

                              po dwóch tygodniach od porodu siadałam już normalnie mimo rozległych pęknięć i szycia .

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie

                                Ja po 4 tygodniach dopiero mogłam normalnie usiąść. A po 6 tygodniach już prawie zapomniałam o bólu choć pamiętam, że pierwsze dni były przeokropne, płakałam godzinami przez szwy po nacięciu ;/

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X