Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile dzieci chciałbyście mieć?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

    Ja bardzo chciałabym mieć dwoje dzieci. Na razie stale tylko liczę kiedy dni płodne a kiedy nie mam co liczyć na zajście w ciążę.
    Last edited by disne; 11-10-2020, 18:58.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

      Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
      Dokładnie, nie można czekać w nieskończoność, chociażby dlatego, że nie jesteśmy coraz młodsi i potem kiedy już się zdecydują może okazać się, że to nie takie proste i że się nie da tak od razu...
      Znam osobiście kilka małżeństw, którzy na pierwszym miejscu stawiali karierę a teraz żałują bo nie mają dzieci. Wszystko da się pogodzić, tylko trzeba chcieć


      Skomentuj


        #63
        Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

        Jak to mówią nigdy nie ma dobrego momentu na dziecko, zawsze jest jakieś "ALE". Uważam że jeśli się chce to nie można patrzyć na inne okoliczności bo wszystko można dostosować do nowej sytuacji

        Skomentuj


          #64
          Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

          Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
          Jak to mówią nigdy nie ma dobrego momentu na dziecko, zawsze jest jakieś "ALE". Uważam że jeśli się chce to nie można patrzyć na inne okoliczności bo wszystko można dostosować do nowej sytuacji
          Moi znajomi odkładali decyzje o drugim dziecku w nieskończoność. Wreszcie córa skończyła 12 lat i zdecydowali, że już nie chcą mieć więcej dzieci. A tu niespodzianka! Niedawno urodził im się synek Zycie potrafi zaskoczyć.


          Skomentuj


            #65
            Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

            Oj tak życie potrafi zaskoczyć
            Ja zawsze chciałam mieć 3 dzieci, jednak teraz myślę że chyba 2 wystarczy. Niestety czasy są ciężkie i obiawiam się, że miałabym problem wychować i utrzymać aż troje

            Skomentuj


              #66
              Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

              pod względem finansowym niestety w polsce jest ciężko utrzymać rodzinę, dlatego wiele małżeństw nie chce mieć dużo dzieci

              Skomentuj


                #67
                Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                Ja chcę mieć jedno, góra dwójkę.
                Mój partner - nie wiem, dawno z nim o tym nie rozmawiałam :P

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                  W kraju cały czas mówi się że powinno się rodzić więcej dzieci a niestety kolejki i brak miejsc do żłobka czy przedszkola jest nagminny

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                    Ja jak na razie mam 2... chciałabym mieć więcej ale niestety mamy za małe mieszkanie i się nie pomieścimy.

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                      mi się wydaje że dwoje lub troje to tak wystarczająco, chociaż niektórzy teraz mogą starać się o więcej ze względu na ten program 500+

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                        Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
                        mi się wydaje że dwoje lub troje to tak wystarczająco, chociaż niektórzy teraz mogą starać się o więcej ze względu na ten program 500+
                        Moim zdaniem też na pewno będą osoby które pokuszą się na ten program 500+ jednak trzeba mieć świadomość że ten program i tak nie będzie na stałe bo pieniądze szybko się skończą ;/

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                          Ostatnio szwagierka mnie zdenerwowała. Jest wielce oburzona, że ja mam dwoje dzieci i dostanę te 500 zł, a Ona ma tylko jedno i nie dostanie. A czyja to jest wina? Powiedziałam Jej, że niech stara się o drugie to powiedziała, że nie chce.


                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                            Staranie się o dziecko ze względu na 500 zł, jest dla mnie śmieszne. To tak na marginesie, a ja bardzo chciałabym mieć dwójkę, baa nawet trójkę, ale myśląc realnie nie będzie nas stać na trójkę.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                              Ja też nie myślę tymi kategoriami. Od zawsze chciałam mieć dużą rodzinę i po prostu denerwują mnie takie przytyki, że mi 500 zł zaszumiało w głowie, itp. Chciałabym mieć troje lub czworo dzieci. Zdaję sobie sprawę z tego, że te 500 zł dzisiaj jest, a jutro go może nie być. A szwagierka nie pracuje, bo jak twierdzi, nie satysfakcjonuje Ją praca w sklepie. Ja również nie pracuje, ale będę dostawała na dzieci 500 zł i to ją bulwersuje. Po prostu po ludzku nie może tego przeżyć. Właśnie jesteśmy na etapie załatwiania formalności pod budowę domu. Na razie mieszkamy w małym domku, w którym powoli robi się ciasno. Z czasem chcemy otworzyć własną działalność gospodarczą. Jeśli to wszystko wypali to dopiero wtedy pomyślimy o powiększeniu rodziny. A jeżeli ktoś mówi, że chce mieć dziecko tylko dlatego, że będzie mieć dodatkowy dochód, jak dla mnie nie ma pojęcia o życiu.


                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Ile dzieci chciałbyście mieć?

                                Zwłaszcza, że to 500 zł to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb dziecka. Ale ludzie już tacy są, zazdrośni, gdy tylko ktoś inny ma, a oni nie. Duża rodzina jest super! Zazdroszczę budowy domu, to moje ogromne marzenie

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X