Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zmiana nazwiska

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Zmiana nazwiska

    Ja od początku wiedziałam że będę nosiła nazwisko męża,fakt gdy już je miałam nie mogłam się przyzwyczaic i "nie czułam się sobą",a nawet czasami żałowałam tej decyzji.Czas jednak robi swoje,teraz nie reaguje już tak szybko na swoje panieńskie nazwiskom jak po mężu.A co do nazwisk dwuczłonowych to jak dla mnie trochę dużo pisaniny,ale jak przyszły mąż ma nazwisko które nam się nie podoba to wolałabym miec dwa niżeli mąż miałby przyjąc moje...








    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Zmiana nazwiska

      Napisane przez ja-mamusia Pokaż wiadomość
      A ja znam przypadek, że to facet zmieniła nazwisko na takie jakie ma jego żona... nie wiem czemu, jego bardziej mi się podobało ja mam dwuczłonowe... w urzędzie nawet się nad tym nie zastanawiałąm tylko od razu palnęłam, ze chcę dwuczłonowe i tyle. imie mam 7 literowe pierwsze nazwisko 9 a drugie 5 zostawiłam swoje mimo, że nie jest najpiekniejsze, ale za to szlacheckie hehe niech wiedzą, że mam błękitna krew
      Ja też znam takiego faceta. Myslę że zmienił nazwisko bo jego było śmieszne :0
      Ja mam mężowskie i nie było nawet mowy o podwójnym lub swoim. Wszyscy w mojej rodzinie (tzn kobiety) zmieniały na mężowskie przy ślubie więc to była dla mnie normalka.
      Poza tym moje i jego razem - nie pasuje.
      Same moje - tez mnie w szkole przezywali
      Pozdrówki


      Krzysiu: 05.12.2005 10:15 3170g 52cm

      http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...3daisy;page:-1

      Jacek: 15.02.2008 22:45 3790g 56cm

      http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...aisy23;page:-1

      Ania i Jarek:

      Skomentuj


        #33
        Odp: Zmiana nazwiska

        Mam swoje nazwisko, dla mnie zawsze było to oczywistością. Noszę nazwisko rodziny, z której pochodzę, nie rodziny męża - nieznanej mi przez wiele lat. Dobrze, że jest możliwość ustalenia sobie tego tak, jak tylko się chce. Jeśli komuś zależy, by zachować swoje nazwisko, bez znaczenia staje się, ile literek więcej masz dopisać

        Skomentuj


          #34
          Odp: Zmiana nazwiska

          W sumie ja wzielam nazwisko meza z reguly... Nie podoba mi sie zostawianie nazwiska i dopisywanie swojego.. okropnie dlugie...

          Skomentuj


            #35
            Odp: Zmiana nazwiska

            szczerze mowiac jakos nie przywiazywalam sie bardzo do mojego nazwiska.. w koncu to mezczyzni maja przedluzac rod:P taka kolej rzeczy;P

            Skomentuj


              #36
              Odp: Zmiana nazwiska

              ja zmieniłam nazwisko, ale tylko dlatego że moje nie było zbyt fajne, jak bym miała nazwisko fajne to bym je zachowała , albo dwa swoje i męża

              Skomentuj


                #37
                Odp: Zmiana nazwiska

                Całkiem świadomie i dobrowolnie przyjęłam nazwisko męża. Kilka moich koleżanek ma podwójne nazwisko.

                Ja czasem się zastanawiam co jeśli ktoś ma podwójne nazwisko i jego wybranek też a chciałby przyjąć oba, tzn. cztery???

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Zmiana nazwiska

                  ja wolę dwuczłonowe i takie zachowam dla siebie ale na to przyjdzie czas i pora odpowiednia w niedalekiej przyszłości tak sądzę czas pokaże jak to będzie

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Zmiana nazwiska

                    Ja na początku wpisałam w deklaracji, że zmieniam na nazwisko męża, ale dzień przed ślubem poszłam do USC i zmieniłam na dwuczłonowe. Jestem związana ze swoim panieńskim nazwiskiem, ludzie mnie pod nim znają zawodowo i stwierdziłam, że nie chcę się go pozbywać.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Zmiana nazwiska

                      Ja bez wahania zmieniłam swoje panieńskie nazwisko na nazwisko męża. Przed ślubem rozmawialiśmy z mężem jakie nazwisko przyjmę i jakie będą nosily nasze dzieci

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Zmiana nazwiska

                        Mojemu mężowi bardzo na tym zależało, ja natomiast chciałam zostać przy swoim ze względów też praktycznych, wielu zna to nazwisko, więc w drodze kompromisu mam dwuczłonowe.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Zmiana nazwiska

                          My z mężem ostatni zaczęliśmy się zastanawiać nad pochodzeniem jego nazwiska. Znalazłam taki artykuł na tekstowym skąd pochodzi moje nazwisko i zaczęliśmy szperać. Okazało się, że pochodzenie nazwiska mojego męża ma korzenie szlacheckie. Więc tera ja nosze szlacheckie nazwisko

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Zmiana nazwiska

                            Zwyczajowo przyjęłam nazwisko męża. Dwa wydawały mi się za długie i zbędne. Według mnie niepotrzebne zamieszanie. Trochę żałowałam, bo wolałam swoje. Powoli się przyzwyczajam.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Zmiana nazwiska

                              Ja mam dwuczłonowe, nigdy nie rozumiałam po co mam zmieniać nazwisko. Uważam, że moje nazwisko jest częścią mojej tożsamości i nie chciałam takiej zmiany.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Zmiana nazwiska

                                Wszystko zależy od tego jak się umówicie. Moja koleżanka zostawiła sobie swoje i dla męża nie było to problemem.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X