Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zmiana nazwiska

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Zmiana nazwiska

    a ja nie zmienilam nazwiska
    pozostalam przy swoim
    a dziecko ma nazwisko po ojcu /przy slubie zaznacza sie to, jaka opcje sie wybiera, m.in. jakie nazwisko beda nosic dzieci/

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Zmiana nazwiska

      Napisane przez enigma10 Pokaż wiadomość
      a ja nie zmienilam nazwiska
      pozostalam przy swoim
      a dziecko ma nazwisko po ojcu /przy slubie zaznacza sie to, jaka opcje sie wybiera, m.in. jakie nazwisko beda nosic dzieci/
      ja właśnie z tego powodu mam dwa, żebym się jakoś łączyła z moim dzieckiem które nosi nazwisko ojca:/ u nas w ogóle była straszna wojna o te nazwiska hehe do dzisiaj trochę mi ciśnienie skacze jak o tym pomyślę




      "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

      Skomentuj


        #18
        Odp: Zmiana nazwiska

        Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość
        ja właśnie z tego powodu mam dwa, żebym się jakoś łączyła z moim dzieckiem które nosi nazwisko ojca:/ u nas w ogóle była straszna wojna o te nazwiska hehe do dzisiaj trochę mi ciśnienie skacze jak o tym pomyślę
        Moje dwa nazwiska też głównie z powodu potencjalnego dziecka sie pojawiły. Gdybym wiedziała, że dzieci mieć nie będziemy, zostałabym przy swoim.

        Na szczęście jednak nikt mi nie wyrzucał tego, że zostawiam swoje.
        Nie rozumiem zresztą dlaczego ktokolwiek moze miec pretensje, zwłaszcza jeśli kobieta jednak w duchu tradycji dodaje nazwisko męża. Ostatecznie to jej nazwisko i tylko ona będzie musiała się borykać z mniejszymi czy wiekszymi trudnosciami posiadania długiego podpisu.
        A moi rodzice byli bardzo wzruszeni, kiedy dowiedzieli się o mojej decyzji. I jest to dla mnie bardzo ważne. Chyba nie brali na poważnie moich wczesniejszych deklaracji, że zostanę po ślubie przy panieńskim nazwisku.
        Łukasz 11.10.2007

        Skomentuj


          #19
          Odp: Zmiana nazwiska

          Napisane przez Nusiakova Pokaż wiadomość
          Ja tak jak Scarlet nie zostawiłam swojego nazwiska. Z kilku powodów...
          Głównie z tego, że poprostu moje nazwisko nazwijmy je rodowe dziwnie
          się komponowało z nazwiskiem mego męża. Moje typowo polskie, z wszelkimi
          możliwymi ó,ż itp a jego niemieckie. No ni chu chu to nie pasuje. A po drugie
          to czyste lenistwo i tak jest zamieszanie ze zmianą: dowód, prawko,
          paszport i jeszcze potem te druczki wypełaniać dwuczłonowym O nie
          Ale są nazwiska, które dwuczłonowo fajnie brzmią.
          Ja również przyjęłam nazwisko męża, chociaż teraz w urzędach pytają, czemu nie zostawiłam swojego, bo mąż ma tak trudne i niespotykane, że muszę je literować albo dosłownie pisać na kartce. Ale ja chciałam przyjąć nazwisko męża po ślubie. Nie zastanawiałam się nad innymi możliwościami. Dwuczłonowe odpada, bo mam 10 literowe imię, drugie- 4, moje nazwisko rodowe-9, a męża - 12! Także to by była masakra! Chyba też w jakimś sensie był to wyraz mojej miłości, że przyjęłam jego nazwisko. Nie chcę się od niego odcinać zachowując swoje. Jesteśmy rodziną i mamy to samo nazwisko. Gdybym tak bardzo chciała zachować swoje, to nie wychodziłabym za mąż


          Skomentuj


            #20
            Odp: Zmiana nazwiska

            Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość
            ja właśnie z tego powodu mam dwa, żebym się jakoś łączyła z moim dzieckiem które nosi nazwisko ojca:/ u nas w ogóle była straszna wojna o te nazwiska hehe do dzisiaj trochę mi ciśnienie skacze jak o tym pomyślę
            z dzieckiem wiaze mnie cos wiecej niz nazwisko

            Skomentuj


              #21
              Odp: Zmiana nazwiska

              Ja wziełam nazwisko po mężu bo dwuczłonowe brzmi tak śmiesznie jakbym była głupia i nie wiedziala jak się nazywam bo nasze nazwiska różnią się pierwszą literką więc wolalam oszczędzić sobie śmiechu choc i tak wszędzie się ze mnie śmieją i myślą ze podając nowe się pomyliłam albo ze było błędnie wpisane wcześniej itp itd można by wymieniać

              myślałam też nad zostawieniem swojego ale też było by ciągle że się pomyliłam czy co
              Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

              Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



              http://annalena4u.blogspot.com

              Skomentuj


                #22
                Odp: Zmiana nazwiska

                Napisane przez enigma10 Pokaż wiadomość
                z dzieckiem wiaze mnie cos wiecej niz nazwisko
                niemożliwe!!!




                "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Zmiana nazwiska

                  Napisane przez ankasos25 Pokaż wiadomość
                  Ja wziełam nazwisko po mężu bo dwuczłonowe brzmi tak śmiesznie jakbym była głupia i nie wiedziala jak się nazywam bo nasze nazwiska różnią się pierwszą literką więc wolalam oszczędzić sobie śmiechu choc i tak wszędzie się ze mnie śmieją i myślą ze podając nowe się pomyliłam albo ze było błędnie wpisane wcześniej itp itd można by wymieniać

                  myślałam też nad zostawieniem swojego ale też było by ciągle że się pomyliłam czy co
                  hihi no tak Aniu Ty miałabyś rewelacyjną i bardzo oryginalną kompozycję




                  "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Zmiana nazwiska

                    Ja mam nazwisko dwuczłonowe.Dlaczego?
                    Po pierwsze dlatego,ze bardzo podoba mi się moje panieńskie,uważam że jest bardzo ,,reprezentacyjne"i ,,dostojne"(jeśli mogę tak powiedzieć).Po drugie,częśc mojego dorobku naukowego jest podpisana tylko moim panieńskim nazwiskiem;nie chce żeby ktoś zastanawiał się czy ten artykuł był mój czy moze kogoś zupełnie innego.Po trzecie mamy córke,która nosi nazwisko meża;chce aby dla wszystkich było jasne,ze ja też należe do tej rodzinyA po czwarte zawsze chciałam mieć dwuczłonowe nazwisko

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Zmiana nazwiska

                      Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość
                      niemożliwe!!!
                      )

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Zmiana nazwiska

                        Ja sobie dobrałam nazwisko męża do mojego, ponieważ moje jest bardzo oryginalne i przywiązałam się do niego bardzo

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Zmiana nazwiska

                          Ja też mam dwuczłonowe, jakoś nie moglam się przyzwyczaić do myśli że moje nazwisko panieńskie będe musiała zmienić a w pracy jak dzwonią i tak pytają jeszcze o mnie po nazwisku panieńskim a po drugie to mojego męża bratowa ma identyczne imię jak moje i wzięła nazwisko po mężu czyli bracie mojego męża i ja nie chciałam żebyśmy obie tak samo się nazywały!

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Zmiana nazwiska

                            Ja mam nazwisko męża i na początku nie mogłam się do niego przyzwyczaić. Ktoś mówił mi po nazwisku a ja nie zwracałam uwagi bo myślałam, że to nie do mnie

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Zmiana nazwiska

                              A ja znam przypadek, że to facet zmieniła nazwisko na takie jakie ma jego żona... nie wiem czemu, jego bardziej mi się podobało ja mam dwuczłonowe... w urzędzie nawet się nad tym nie zastanawiałąm tylko od razu palnęłam, ze chcę dwuczłonowe i tyle. imie mam 7 literowe pierwsze nazwisko 9 a drugie 5 zostawiłam swoje mimo, że nie jest najpiekniejsze, ale za to szlacheckie hehe niech wiedzą, że mam błękitna krew


                              ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                              IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                              ---------------------------------------------------

                              Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Zmiana nazwiska

                                Napisane przez Scaarlett Pokaż wiadomość
                                ja mam nazwisko po mężu i było to dla mnie normalne, że wychodząc za mąż zmieniam swoje nazwisko. nie przyszło mi do głowy, ani się nie zastanawiałam żeby zostawić swoje. dla mnie tak jest najwygodniej i już, a co sobie będę komplikowała życie.
                                Dokładnie.Dla mnie to tez naturalne,ze wychodzac za mąż zmieniam nazwisko.




                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X