Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Metody naturalne czy antykoncepcja?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    ja stosowałam metody naturalne
    i w 2005 roku zaplanowaliśmy z mężem że w czerwcu 2008 roku urodzi nam się drugie dziecko
    i dzięki metodzie objawowo-termicznej a nie kalendarzykowi 31 sierpnia 2007poczeła sie nasza córka a 3 czerwca 2008 sie urodziła
    wiec jak najbardziej jestem za naturalnymi metodami

    może teraz po ciązy jest trudniej je stosować ale coż ja je wolę


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
      ja stosowałam metody naturalne
      i w 2005 roku zaplanowaliśmy z mężem że w czerwcu 2008 roku urodzi nam się drugie dziecko
      i dzięki metodzie objawowo-termicznej a nie kalendarzykowi 31 sierpnia 2007poczeła sie nasza córka a 3 czerwca 2008 sie urodziła
      wiec jak najbardziej jestem za naturalnymi metodami

      może teraz po ciązy jest trudniej je stosować ale coż ja je wolę
      Ja również wolę tą metodę. Głównie ze względów religijnych. Używałam kilka razy prezerwatywy, ale seks był o wiele mniej przyjemny.
      I podkreślam, że metody naturalne to nie kalendrzyk. Kalendarzyk często nie jest skuteczny. A metoda objawowo termiczna tak. Trzeba tylko wiedzieć jak ją stosować. U mnie sie sprawdziła.

      Skomentuj


        #33
        Pieczulka
        Czyli też nie do końca sprawdza się metoda 'antykoncepcji naturalnej' nawet w Twoim przypadku, z takiej przyczyny, że nawet przy zaniedbywaniu pomiarów w kalendarzyku zaszłaś w ciążę dopiero po 2 latach, jak dla mnie to jest tylko dowód na to, że może i nie masz problemów z zajściem w ciążę, ale na pewno w Twoim przypadku jest to trochę trudniejsze...\

        jeszcze raz KALENDARZYK TO NIE NATURALNA METODA TO RYZYK FIZYK, stosujcie kalendarzyk ale tylko wtedy gdy sie chce wczesniej czy pozniej maluszka!!!!!!!!!!!!!!(kiedy nie mozna sie zdecydowac w jakim momecie ma byc dzidzia i chce sie powolac na slepy los)mysmy tak zrobili(a i tak wiedzialam ze to byl trafiony stosunek i decyzja byla meza ze bedzie dzidzia)a naturalne metody planowania rodziny sie sprawdzily w 100% bo stosowalam je przez 7-8 lat ale trzeba dokladnie przestrzegac ich zasad.

        ja tez wiem dokladnie kiedy sie pocza gabrys ,

        naturalne planowanie rodziny ma jeden feler trzeba sie nauczyc powstrzymywac od seksu(lub dodatkowe srodki ostroznosci)
        Last edited by pieczulka; 25-11-2008, 20:25.

        Skomentuj


          #34
          Co z tą antykoncepcją?

          Hej mamusie mam pytanie zaczełam brac tabletki 21 sie bierze i 7dni przerwy i mam pytanie co z tymi 7dniami czy trzeba sie wtedy zabezpieczac?no niby 22dzien cyklu do okresu to nie płodne ale róznie bywa a i jeszcze cos jak sie kochamy w ostatni dzien brania tabletek albo przedostatni plemniki zyja do 3dni nawet to chyba tez trzeba uwazac czekam na opinie
          Wikunia 04.08.2008r

          Skomentuj


            #35
            Ja wiem ze ta przerwa to na okres ale wlasnie jestem czwarty dzien na przerwie i okres sie jeszcze nie pojawil zawsze pod koniec tej przerwy mi sie pojawia wiec co z tymi dniami zanim nastapi okres trzeba sie dodatkowo zabezpieczac??
            Wikunia 04.08.2008r

            Skomentuj


              #36
              Zgadzam sie z Nicola
              Podczas tych 7 dni przerwy - bez wzgledu kiedy wystapi krawawienie ( z poczatku moze nie wystapic jednak nie oznacza to ciazy lecz jest to reakcja organizmu na hormony ) nie trzeba sie zabezpieczac o ile wszystko bralas jak nalezy.
              Jesli bierzesz tabsy regularnie, nie bierzesz antybiotykow, nie wymiotowalas czy nie mialas biegunki oraz nie bralas tabletek ktore nie moga byc brane z antybocianami w tym tabsy odchudzajace a nawet lekarstwa na biegunke to własciwie nie masz sie czego obawiac.

              Skomentuj


                #37
                ja tez sie wtedy nie zabezpieczam

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  aha no to dzieki dziewczyny bo maz niedlugo przyjezdza i jak bedie t mi ta przerwa wystapi akurat i nie wiedzialabym czy musze sie dodatkowo zabezpieczac.
                  Wikunia 04.08.2008r

                  Skomentuj


                    #39
                    ja nie wiem jak to jest...douczam sie od was

                    Skomentuj


                      #40
                      wystarczy poczytać ulotkę tam są wszystkie informacje

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        no wlasnie na ulotce nie pise jak to jest z ta przerwa
                        Wikunia 04.08.2008r

                        Skomentuj


                          #42
                          a z tymi tabletkami to różnie bywa ja bym odczekała jakieś 2 tygodnie
                          dla pewności

                          Skomentuj


                            #43
                            brałam cerazette, ale po półtora miesiąca zaczął mnie boleć jajnik, poszłam do gina po usg okazało się że jest na nim pełno niepękniętych pęcherzyków, na drugim też ale mniej. gin powiedział, że jeśli nie przerwę kuracji anty to dorobię się torbieli. tabletki usypiają działalność jajników, u mnie nie wygasiły jej do końca, i pęcherzyki dojrzewały, ale nie były w stanie pęknąć
                            musiałam przerwać kurację i czekać do miesiączki, po kontrolne usg i na szczęście wszystko wróciło do normy

                            Skomentuj


                              #44
                              no właśnie zawsze może się coś wydarzyć
                              każda z nas jest inna
                              pozdrawiam

                              Skomentuj


                                #45
                                Tabletki zaczynają działać po 7 tabletce czyli po tygodniu należy tez pamiętać o braniu ich o tej samej porze dnia

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X