Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przedszkola chyba powariowały???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez kolorowyptak Pokaż wiadomość
    "Przedszkola w Łodzi w brutalny sposób zaczęły walczyć ze spóźnialskimi rodzicami. Dzieci muszą być odebrane do godziny 17. W przypadku przekroczenia czasu zaczyna obowiązywać taryfikator kar albo dzieci są przekazywane do pogotowia opiekuńczego, skąd mogą je odebrać rodzice."

    Co o tym sądzicie???

    Ja myślę, że kary finansowe to dobry pomysł , bo niektórzy rodzice specjalnie zostawiają dzieci tak długo w przedszkolu. Jeśli zostawi dziecko do 17.30 raz czy drugi i nie poniesie żadnych konsekwencji , będzie to robił codziennie. Natomiast przekazywanie dziecka do pogotowia opiekuńczego to przesada, bo w takim wypadku najbardziej ucierpi na tym dziecko.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Zgodnie z regulaminem przedszkola w którym pracuję dziecko może przebywać w placówce do godz 18- do tego czasu jest otwarte. Natomiast po tej godz , jeśli dziecko nie zostało odebrane, my nauczyciele mamy obowiązek zostać jeszcze 1 godzinę. Jeśli nadal nikt nie przychodzi po dziecko dzwonimy do rodziców/opiekunów. Jeśli brak jest odzewu, to powiadamiamy policję o zaistniałej sytuacji. Nie mam mowy o karach pieniężnych lub pogotowiu opiekuńczym!

      Skomentuj


        #18
        Napisane przez kolorowyptak Pokaż wiadomość
        "Przedszkola w Łodzi w brutalny sposób zaczęły walczyć ze spóźnialskimi rodzicami. Dzieci muszą być odebrane do godziny 17. W przypadku przekroczenia czasu zaczyna obowiązywać taryfikator kar albo dzieci są przekazywane do pogotowia opiekuńczego, skąd mogą je odebrać rodzice."

        Co o tym sądzicie???

        Mysle ze z tym pogotowiem opiekunczym to tylko postraszenie rodzicow ,ktorzy maja nagminne problemy z odbieraniem dzieci na czas. Co do kar finansowych to jestem jak najbardziej za i uwazam ze te pieniadze wcale nie powinny isc jak ktos tu sugerowal na Dzien Dziecka itp( na to sa specjalne fundusze) ale dla osoby opiekujacej sie dzieckiem po godz pracy. Nalezy pamietac ze taka osoba tez ma swoja rodzine ,obowiazki no i normowany czas pracy, a za extra godz powinny byc extra pieniazki

        Skomentuj


          #19
          Iwona hehe no toś powiedziała usmiałam się po pachy
          Rodzice tych dzieci, którzy nie odbieraja na czas swoich dzieci
          w 80% harują i też zostają po godzinach i nikt im ekstra pieniążków
          nie płaci. Noo osobne fundusze na dzień dziecka są... ale w portfelach
          rodziców, jak się nie złożą to nici z uciechy dzieci.

          Poza tym kiedyś przedszkola były czynne do 16 i tak powinno być
          nadal. Kurcze żal mi jest tych dzieci, poza domem właściwie cały
          dzień przyjdą zjedzą kolację i do spania trza się szykować.
          Ja wiem, że czasy są takie a nie inne, ale np o tej 15 mogłaby
          przyjść babcia i dla takiego Smyka chyba lepsze.

          Zola
          pracuje w przedszkolu świetnie nam to zobrazowała.

          Skomentuj


            #20
            To ze rodzic musi zostac po godzinach w pracy nie oznacza jeszcze ze ktos w tym czasie w przedszkolu musi zajac sie jego dzieckiem i w dodatku za psie pieniadze.

            Skomentuj


              #21
              Ja uwazam ze to dobry pomysl. I nie chodzi tutaj pewnie o rodzicow ktorym czasem "cos wyskoczy" i dzwonia do przedszkola ze sie spoznia. Glownym powodem takiego przedsiewziecia sa rodzice nagminnie sie spozniajacy po maluchy bez wczesniejszego uprzedzenia .

              Pracownicy przedszkola tez maja swoje zycie. Mysle ze kara pieniezna jest dobra ale np po 3 takich karach zgloszenie na policje byloby dobre. Bo na pewno znajda sie rodzice ktorzy beda placic dziennie kary ale niczego ich to nie nauczy.

              No sorry ale mysle ze takie nagminne nieodbieranie maluszka o czasie jest swego rodzaju zaniedbaniem.Kurcze pewnie zawsze znalazla by sie babcia. kolezanka, zaprzyjazniona sasiadka , ktora w razie "awarii" odbierze i zaopiekuje sie malcem do powroru rodziców. Przeciez nawet mozna jakas mame ,ktorej dziecko tez jest w tym przedszkolu - poprosic o odebranie.

              Colleen zgadzam sie z Toba - te maluszki od rana do wieczora w pracy bo rodzice czesto ganiaja za pieniedzmi i wola robic kariere niz zajac sie dzieckiem.Mysle ze rodzice ktorzy pracuja calymi dniami bo musza ( ze wzgl na wytuacje finansowa ) to zawsze znajda kogos do opieki.
              A taki maluch ... zamiast rodzicow ma ciocie z przedszkola ;(

              Skomentuj


                #22
                antalis no właśnie o to chodzi. Na pewno mógłby te dzieci ktoś
                odebrać wcześniej, choćby nawet umówić się z jakąś znajomą która
                również przychodzi po dziecko. Byłoby to o wiele lepsze.

                Iwona dlatego napisałam, że przedszkola powinny być czynne do
                16, kiedyś tak było i to funkcjonowało.
                A kto nie zarabia dzisiaj psich pieniędzy ???
                Ja to bym prędzej zagroziła skreśleniem z listy dziecka, a nie straszyła
                karami pieniężnymi. A jak już to przeznczayła na Dzień dziecka jak
                już napisałam, by chociaż w małym stopniu wynagrodzić dzieciom.

                Ja jestem troszkę sceptycznie nastawiona do dzisiejszych przedszkoli
                bo po pierwsze, żeby dostać się do przedszkola to trza stanąć na
                głowie, opłaty są kosmiczne, sami wydłużyli godziny pracy i jeszcze
                pogotowiem opiekuńczym straszą lub karami pieniężnymi.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Antalis nie doczytałam i powtórzyłam się

                  Skomentuj


                    #24
                    "Ja to bym prędzej zagroziła skreśleniem z listy dziecka, a nie straszyła
                    karami pieniężnymi. A jak już to przeznczayła na Dzień dziecka jak
                    już napisałam, by chociaż w małym stopniu wynagrodzić dzieciom"



                    Grozba skreslenia z listy to tez moze byc swietna motywacja. Swoja droga co za czasy ,zeby straszyc, motywowac ludzi do odebrania o czasie swoich pociech

                    Co do wynagradzania dzieci to chyba nie przedszkola powinny to robic ,bo to nie one zaniedbuja dzieci.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X