Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

    Witam Wszystkie Kobiety,

    Jestem tutaj nowa! Chcialabym sie z wami podzielic moja historia i jestem zainteresowana co myslicie o mojej sytuacji, i czy moze bylyscie w podobnej sytuacji.
    A wiec mam 23 lata i od 4 miesiecy staramy sie z mezem o pierwsze dziecko. Wczesniej bylam na tabletkach przez ponad 3 lata poniewaz dowiedzialam sie ze mam Zespol Policystycznych jajnikow, i Ginekolog przepisal mi tabletki anty. Okres przed tabletkami mialam nieregularny, a mogl trwac nawet 12 dni, ale moje cykle nigdy nie byly dluzsze niz 32dni. W trakcie brania tabletek moje cykle zawsze byly 28 dni, i po odstawieniu tabletek, dostalam zaraz krwawienie a nastepnie pierwszy okres dostalam 2tyg spozniony. Nastepne dwa okresy dostalam w terminie i byly one 5-dniowe z 28 dniowym cyklem.
    Jednakze ostni okres mialam 18 wrzesnia i do tej pory nic. Od dnia ktorego mialam dostac okres, przewaznie codziennie mam bole w brzuchu okresowe, tak przez 2 minuty, co u mnie przewaznie oznaczalo to ze za chwile dostane okres. Ale co dziwne okresu dalej nie ma.
    Co zauwazylam wogole ze mam wieksza ochote na slodycze i czuje sie bardziej glodna. Mam czeste zmiany humoru, raz zloszcze sie na mojego meza o nic a raz bym go tylko przytulala-(Co zdarza mi sie takze w polowie cyklu) Zauwazylam takze ze wczesniej chodze do lozka. Mysle ze to moze byc tez moja wyobraznia, no ale zaczelam bardziej zwracac uwage co sie zmienia w moim ciele.
    Zrobilam testy takie najzwyklejsze ktore zakupilam w aptece w pierwszym dniu po spoznionym okresie, tydzien po i 2 tygodnie po spoznionym okresie i wszystkie 3 testy wyszly negatywne. Co sobie pomyslalam, ze jezeli naprawde jestem w Ciazy a testy nie wyczuwaja HCG w moim moczu, to moze przez to ze wypijam bardzo duza ilosc plynow- ponad 3 litry+, plus to co w jedzeniu, albo tez przez moje "chwiejne" hormony spowodowane Zespolem Policystycznych jajnikow.
    W piatek mialam zrobiony test z krwi HCG i czekam na wyniki ktore dostane we wtorek i troche sie nie pokoje.
    Czy byl ktos w podobnej sytuacji i moze sie z tym podzielic jak to sie zakonczylo ?
  •    
       

    #2
    Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

    Chcialam jeszcze dodac, ze mialam sprawdzane Owulacje, i wszystko jest jak najbardziej w porzadku. I jeszcze w 21 dniu mojego terazniejszego cyklu mialam badanie na poziom progesteronu ktory byl pozytywny, a my kochalismy sie co drugi dzien lub czesciej od 10 dnia cyklu do 22.



    Dziekuje bardzo

    Skomentuj


      #3
      Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

      Kochana a ja sie dziwie dlaczego jeszcze nie poszłaś do ginekologa, tylko kombinujesz z testami, sama odłegłosć miedzy okresami jest długa, to powinno cie zaniepokoić zwłaszcza ze czekAcie na dzidziusia

      Trzymam kciuki aby się udało
      Bez względu na wynik testu leć kochana do lekarza.

      Testy są bardzo czułe bez względu na ilość wypitych płynów.

      Skomentuj


        #4
        Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

        Koniecznie idź do lekarza, nie ma co zwlekać. Brak okresu może być też skutkiem jakiś zaburzeń, czego oczywiście Ci nie życzę. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze

        Skomentuj


          #5
          Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

          Dzieki za rady!!!
          Jutro w takim badz razie umuwie sie na wizyte i zobaczymy co z tego wyjdzie.

          Mam nadzieje ze to nie jednak zatrzymany okres z powodu stresu zwiazanego z poczeciem dzidziusia.

          Dam wam znac co i jak

          Skomentuj


            #6
            Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

            Kochana daj na luz nie myśl zbyt duzo na temat maleństwa, bo czasami to siedzi zbyt głeboko w naszej głowie i to właśnie stanowi blokadę, czasami my sami możemy wydłużyć oczekiwanie na okres, o czym się równiez i ja przekonałam

            Skomentuj


              #7
              Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

              Napisane przez iaminlove Pokaż wiadomość
              Dzieki za rady!!!
              Jutro w takim badz razie umuwie sie na wizyte i zobaczymy co z tego wyjdzie.

              Mam nadzieje ze to nie jednak zatrzymany okres z powodu stresu zwiazanego z poczeciem dzidziusia.

              Dam wam znac co i jak
              Koniecznie daj nam znać

              Wiem z doświadczenia, że jak bardzo się czeka i często robi testy bo może akurat to już to nic z tego nie wychodzi. U mnie udało się dopiero jak sobie odpuściłam tzn, przestałam myśleć że może akurat jestem w ciąży. Dopiero jak się totalnie wyluzowałam to się udało

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

                No to kochana poniedziałek mamy, czekamy na informacje od ciebie i twoim stanie zdrowia, twoim a może waszym

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywn

                  Witam, ja jestem w podobnej sytuacji jak koleżanka która założyła wątek. Już sama nie wiem co mam myśleć. Ostatni okres miałam 19 września czyli w zasadzie 60 dzień cyklu. Zwykle cykle miałam 35 dni, dwa dni +/-. A teraz szok. Najgorsze jest to ze zrobiłam pierwszy test trzy tygodnie temu, co prawda wieczorem a nie tak jak zalecają z porannego moczu i wyszedł negatywny. Odczekałam tydzień i kolejny test, tym razem już zrobiłam wszystko zgodnie z zaleceniem i tez wyszedł negatywny. Po czym udałam się do lekarza. Po badaniu ginekologiczny nie stwierdziła ciąży. Teraz pytanie czy lekarz badając w 100% może stwierdzić czy wykluczyć ciążę? ? Poprosiłam o skierowanie na badanie beta hcg i po prostu jak zobaczyłam wynik to już mi ręce opadły. Ponoć to badanie daje 100% pewność. U mnie jakaś dziwna sprawa wyszła bo wynik 132, a podane przedziały przez laboratorium to do 5 brak ciąży, a ciąża dopiero od 200. A co pomiędzy? ? Lekarka pomlaskała i stwierdziła no nie wiem na taki wynik mogło wpłynąć coś innego, ale ciąża to nie jest, ale co to już się nie dowiedziałam. Poprosiłam o skierowanie aby powtórzyć to badanie ale już nie dostałam. Wspomnę ze na NFZ byłam. I teraz nie wiem co robić. Nie mam mdłości, ale z kolei mam na brzmiałe piersi i sutki są bardzo tkliwe. Normalnie tak nie miałam. Szansa na to że mogę być w ciąży jest duża bo właśnie w tym cyklu z mężem zaczęliśmy starania o drugie dziecko. Ale dlaczego te wyniki są takie nie do końca potwierdzające... Nie wiem co robić. Chyba najpierw powtórzę badanie z krwi a potem udam się do lekarza ale już prywatnie. Ciekawa jestem czy któraś z Was była w podobnej sytuacji.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

                    Witajcie Kobietki,
                    Przepraszam ze dopiero teraz pisze, ale jakos probowalam o tym zapomniec.
                    A wiec poszlam do lekarza oczywiscie sie zalamalam, poniewaz kobiety w przychodni zle podaly mi wyniki na moj "progesteron ktory mialam robiony w 21-dniu" bo lekarz zaznaczyl ze bylo "satysfakcjonujace" i one myslalaly ze to znaczy ze Owulacja nastala, ale niestety moi lekarze naprawde- no rece mi opadaja. To samo bylo jak poszlam w poniedzialek dowiedziec sie czy jestem w ciazy, to Pani juz mi powiedziala ze jestem w ciazy bo lekarz znowu zaznaczyl ze wyniki HCG byly- satysfakcjonujace, ale jednak poprosilam ja aby poszla dowiedziec sie lekarza on jednak nie potwierdzil i powiedzial ze w ciazy nie jestem i ze mam czekac az okres mi wroci, oczywiscie wyzwalam go mowiac ze dla niego to ze nie jestem w ciazy jest "SATYSFAKCJONUJACE?" po czym zrobilam mine i wyszlam.

                    W tym samym dniu zadzwonilam do Kliniki gdzie chodze do Ginekologa aby poinformowac ich ze taka sytyacja ze tu MIALAM- owulacje po czym TO ONA mi wytlumaczyla ze ja nie mialam owulacji i dlatego nie jestem w ciazy, a ze okresu nie mam poniewaz mam Zespol Policystycznych jajnikow i mam owulacje nie regularne i przez to nie mam okresu.
                    Poprosilam ja o to aby umuwila mnie na spotkanie z ginekologiem ona powiedziala ze moze mnie umuwic ale tym razem musimy przyjsc razem z mezem i po tygodniu czasu dostalam list w ktorym pisalo ze mam zrobic badania na wszystkie jakies hormony- w tym testosteron, rozyczke, chlamydie oraz podobne, i moj malzonek ma oddac dwie probki spermy w odstepie 2 miesiecy.


                    Pierwszy dzien okresu mialam okolo 18 wrzesnia, bo juz nawet nie pamietam a dzisiaj mamy 16 listopada czyli 61 dzien Cyklu.


                    A wiec dalam juz sobie spokoj i wyluzowalam naprawde... Jak nadejdzie dzidzi to bedziemy szczesliwi i musimy sobie odpuscic troszke.

                    A co najsmiejsniejsze, moj maz dalej nie rozumie jak kobieta moze miec 61 dzien cyklu bez okresu i twierdzi ze jestem w ciazy. Ojjj no chcialabym aby mial racje


                    Powodzenia KOBITKI!!!!!! I odezwe sie jak czegos wiecej sie dowiem

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

                      Tak właśnie miałam pisać, że może Ty masz PCO tak jak ja? No i właśnie czytam, że masz PCO.
                      Mi lekarze powiedzieli, że jajniki mam w takim stanie, że dziecka mieć nie będę...
                      I niesłuchając lekarzy po dwóch miesiącach już byłam w ciąży

                      U mnie historia była następująca.
                      Wykryto u mnie PCO jakieś 3 lata temu, choć podejrzewam tą chorobę już jakieś 15 lat!!!
                      Brak miesiączki, a raczej może i była ale 2 lub 3 razy w roku!!! Nikogo nie niepokoił!
                      Paranoja!!!
                      Do tego walczyłam ze strasznym owłosieniem, może nie walczyłam z otyłością, co często się spotyka ale miałam sygnały, które lekarze bagatelizowali.
                      3 lata temu ginekolog, któryś z kolei tak patrzy na jajniki moje i mówi "Z TYCH JAJNIKÓW DZIECI NIE BĘDZIE"
                      No to się zaczęło.
                      W tym roku powiedziałam mu, że chcę walczyć o dziecko, on powiedział, że mogę ale to strata czasu ale spróbujemy.
                      Przepisał mi duphaston od 16 dnia cylku do 25 dnia cyklu i do widzenia...
                      Owszem, wymuszałam miesiączki ale bez owulacji, tylko taka beznadziejna krew! Nic więcej, trwało by to pewnie z 10 lat.
                      Znalazłam stronę internetową 28dni.pl, zalogowałam się i opłaciłam abonament na 3 miesiące, 1 miesiąc dostałam gratis. Tam nauczyciele nauczyli mnie metody Rotzera i angielskiej i zabronili słuchać lekarza!!!!
                      Że on chce na mnie zarobić a nie mi pomóc.
                      Bo połykając ostatnią tabletkę w 25 dc wywoływałam pusty okres, a gdybym nie daj Boże zaszła w ciąże, roniłabym cały czas dzieci, co miesiąc, bo test nie jest w stanie wykryć tak wczesnej ciąży...
                      Zaczęłam się obserwować, nie brałam tego duphastonu wtedy, kiedy on chciał, co go strasznie w*************************, bo się mu przyznałam, gdy dopatrzyliśmy się owulacji wraz z nauczycielami np. po 50 dniu cyklu, odczekiwałam 4 dni po skoku i dopiero wtedy odkładałam duphaston, nauczyciele mi mówili kiedy brać i kiedy odkładać, gdyż udostępniałam im moje wykresy, starania o dziecko trwały 2 miesiące!!!! A miałam być bezpłodna!
                      Dzięki tym obcym kobietom zawdzięczam ciążę a nie lekarzowi, do którego już nie chodzę. Chciał tylko zarobić, bo wiedział, ze będę musiała się na monitoring cyklu zgodzić a to już jest kupę kasy.
                      Pamiętam też, że przyszłam do niego dzień po owulacji, gdzie wiedziałam, że już jestem zapłodniona a on mi wmówił, że owulacji nie było, nie ma i nie będzie, a na 100% widział płyn w zatoczce Douglasa...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

                        Dziewczyny a pijecie inofem na uregulowanie hormonów? Mi lekarz kazał pić o dwa razy dziennie. Jestem ciekawa czy wyniki się od niego poprawiają... Póki co czuję się trochę lepiej i waga się nie waha tak jak kiedyś. A jak jest u was?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

                          Napisane przez luiza741 Pokaż wiadomość
                          Dziewczyny a pijecie inofem na uregulowanie hormonów? Mi lekarz kazał pić o dwa razy dziennie. Jestem ciekawa czy wyniki się od niego poprawiają... Póki co czuję się trochę lepiej i waga się nie waha tak jak kiedyś. A jak jest u was?
                          Pytałam Cię na innym wątku co to jest ten Inofen. Ja przed ciążą łykałam kwas foliowy i brałam wiesiołek do owulacji.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

                            Inofem to suplement diety wspomagający walkę z pco. Ma uregulować hormony i poprawić samopoczucie. Jest nawet smaczny - trochę taki jakby pomarańczowy odrobinę mdły. Ja piję go dwa razy dziennie bo to dawka terapeutyczna wskazana przy kiepskich wynikach tak jak w moim przypadku.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: 45 dzien cyklu bez okresu a test negatywny

                              Napisane przez luiza741 Pokaż wiadomość
                              Inofem to suplement diety wspomagający walkę z pco. Ma uregulować hormony i poprawić samopoczucie. Jest nawet smaczny - trochę taki jakby pomarańczowy odrobinę mdły. Ja piję go dwa razy dziennie bo to dawka terapeutyczna wskazana przy kiepskich wynikach tak jak w moim przypadku.
                              Dziękuję za odpowiedz.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X