Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak oszczedzać

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: jak oszczedzać

    A ja sie przekonałam do netu, wszystko przebiega sprawniej i zawsze mam potwierdzenie w postaci maila.. w razie dociekania swych praw.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: jak oszczedzać

      co kto woli - może kiedyś, z czasem i ja sie przekonam do takich rozwiązań

      Skomentuj


        #48
        Odp: jak oszczedzać

        Moim zdaniem lokaty w banku są nieopłacalne.
        Sama w nie nie inwestuję. Zaczęłam za to kupować monety. Sporo się ich nazbierało, więc teraz oglądam albumy: http://www.cezar24.pl/albumy-monety-c-37_112.html , żeby jakoś je ogarnąć.
        I myślę, że na takim kolekcjonowaniu wyjdę znacznie lepiej niż na trzymaniu pieniędzy w banku.

        Skomentuj


          #49
          Odp: jak oszczedzać

          Chcesz oszczędzać ? Wydawaj mniej niż zarabiasz krok numer jeden. Ostanio czytałam artykuł o gościu które całe życie oszczędzał, i w wieku nie całych 30 lat uzbierał juz na swoim koncie milion . ale to oczywiście gdzieś na zachodzie, nie w Polsce Ale oszczędzał totalnie na wszystkim- dla mnie to już przesada, a granica miezy oszczędzaniem a sknerstwem bywa bardzo cienka.

          Co do monet- chmm trzeba pamiętać że moneta jest cenna w małych nakładach. Powinna być w stanie idealnym, najlepiej trzymać je w specjalnych kapslach. Ja mam kila takich ładniejszych, nawet srebne zagraniczne, ale miały duży nakład i mimo że mają już ponad 20 lat to ich wartość wzrosła minimalnie..

          Skomentuj


            #50
            Odp: jak oszczedzać

            Mi oszczędzanie bardzo kiepsko idzie - gdy bylam młodsza na studiach to tak - zawsze potrafiłam na coś odłozyc, ale odkiedy pracuje to poprostu nie ma szans - rachunki pochłaniaja tak wiele, ze mi sue to w głowie niemieściło nawet a pensja ledwo na to starcza - musiałabym zupełnie na kilka lat zrezygnować z kina czy tym podobnych rozrywek żeby mieć jakieś oszczedności a przeciez nie po to pracuje by oddac całą pensje na rachyunki i w dodatku nie mieć z tego zadej korzyści dla siebie

            Skomentuj


              #51
              Odp: jak oszczedzać

              basiu wiem coś o tym, sama wynajęcia mieszkania to już ile pięniedzy pochłania... a gdzie rachunki? paliwo? jedzenie mamy koszmarnie drogie! A jeszcze jak dojdzie jakiś kredyt... Za małe zarobki- za wysokie ceny. A jak dochodzi dziecko to już w ogóle...

              Skomentuj


                #52
                Odp: jak oszczedzać

                Właśnie, ale jak nie chcieć dziecka...tylko przez ta podłą mamonę to nie ni może nami rządzić...
                ale tez jak się zsumuje wszystkie wydatki na całe te przygotowania to wychodzi nie mało chociaz ja i na tym sie stram oszczędzić i jak kupuję coś np te zioła na Regularne Cykle, czy jakieś witaminy, to zawsze patrzę na jakość i cene i rzeczywiści wychodzi, ze zioła nie sa jednostkowo drogie, bo to jest cała kuracja miesieczna, ale jak to dojdzie do stałych rachunków to jednak robi różnicę, gdyby gaz i paliwo był u nas tańsze byłoby łatwiej nawet przy tych cenach wynajmu sa spore - ale nie kosmiczne, w Londynie czy gdzies to jest dopiero zaporowa cena

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: jak oszczedzać

                  W Polsce życie jest na prawdę drogie. Ja to się cieszę ze mieszkam na wsi dzięki czemu nie muszę płacić czynszu, a dodatkowo zawsze coś swojego się uchowa, warzywa, owoce, mleko jajko.... jest tego trochę i na prawdę to duża oszczędność. Dodatkowo staram się brać udział w różnych konkursach i jak coś wygram to radość niesamowita bo zawsze pieniądze zaoszczędzone i przydatna rzecz w domu.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: jak oszczedzać

                    basiu tylko w takim Londynie, czy Norwegii ludzie też zarabiają inaczej, fakt mieszkania sa drogie ale mimo to osoba która pracuje, może je sobie wynająć czy nawet na raty kupić . A u nas?
                    Na wsi niby tak, ale też zalżey na jakiej wsi, bo czasami pracy nie ma, wszędzie daleko i też nie jest za kolorowo.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: jak oszczedzać

                      Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                      basiu tylko w takim Londynie, czy Norwegii ludzie też zarabiają inaczej, fakt mieszkania sa drogie ale mimo to osoba która pracuje, może je sobie wynająć czy nawet na raty kupić . A u nas?
                      Na wsi niby tak, ale też zalżey na jakiej wsi, bo czasami pracy nie ma, wszędzie daleko i też nie jest za kolorowo.
                      Tak z pracą to racja, bo ja musiałam dojeżdżać 25 km, bo bliżej nic by się nie znalazło, ale i tak chyba taniej, tym bardziej jak się ma swój dom i nie trzeba płacić czynszu

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: jak oszczedzać

                        Ale mając dom to znów trzeba płacić sporo za ogrzewani, opał, jak zima sroga to to naprawdę koszt jest ogromny, w mieszkaniu OC często jest wliczone w czynsz (mieszkałam w różnych miejscach stąd takie moje rozeznanie) a dojazdy do pracy , jak ktos ma konkretną pracę to można dojężdzać, a jak za najniższą krajowa to nagle wychodzi że pracujemy cały etat za marne groszy po odliczeniu kosztów dojazdów, eksploatacji pojazdu itp.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: jak oszczedzać

                          Niby w bloku się płaci co miesiac, ale jak przekroczy się zużycie to też trzeba dopłacać, wiec różnie niestety to jest. Na czym można oszczędzić to można, ale przy dzieciach to raczej mało możliwe .

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: jak oszczedzać

                            dziewczyny! ja teraz juz nie moge oszczędzać! jestem w ciązy wreszcie ! czyli jednak te zioła foliki Baby Mama Med sie opłaciły! i teraz to już nie ja o siebie ale o nas musze zadbać! Och dziewczyny -- jak sie cieszę! dwie kreski!

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: jak oszczedzać

                              Ja bardzo dużo zaoszczędziłam teraz na wyprawce, w czerwcu dowiedziałam się, że jestem w ciąży, i oznajmiłam to wszem i wobec w pracy, gdzie każdy mi coś przyniósł i tak mam 2 wózki, 2 maxicosi, 3 worki ubrań, niektóre z metkami dla dziecka, mąż zrobił sam łóżeczko, bo jest stolarzem, ciążowe ciuszki też dostałam, używane bądź co bądź ale nie zniszczone wcale, dużo moich koleżanek kupuje w lumpeksach, za 1 zł, ciuchy z metkami nie raz, także zawsze można coś oszczędzić na dzieciach. No chyba, że jest się fanem markowych ciuchów, np. buciki Nike czy Adidas dla niemowlaka, no to już inny temat.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: jak oszczedzać

                                ladybzyk to gdzie Ty pracujesz, że tak Ci się rzucili z prezentami ?
                                Ja na razie dostaję od starszych mam stażem, ciuszki, ale wiele rzeczy muszę kupić sama, i ogólnie musimy z mężem liczyć sami na siebie. czasami zazdroszczę niektórym że rodzina tak pomaga. Ale nie ma co narzekac, dobrze że chociaż znajomi się dzielą

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X