Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak oszczedzać

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: jak oszczedzać

    Oszczędzać można na wiele różnych sposobów. U mnie w takim regularnym oszczędzaniu pomogła nawet zmiana operatora Zrezygnowałam z telefonu na kartę i wybrałam abonament w sieci Otvarta https://otvarta.pl/. Teraz płacę co miesiąc tylko 17,99 zł i mam w tym nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci. Dodatkowo 6 GB internetu w pakiecie. Najlepsze jest też to, że umowa jest na czas nieokreślony

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: jak oszczedzać

      zamienniki dobra rzecz, ja kupuję zamienniki tuszy active jet i też dzięki temu udaje mi się sporo zaoszczędzić na drukowaniu

      Skomentuj


        Odp: jak oszczedzać

        Warto inwestować w kamienie szlachetne. Jeżeli jesteś nie pewna zawsze możesz dokonać analizy i wyceny tego surowca np. tutaj http://www.pollabo.pl/

        Skomentuj


          Odp: jak oszczedzać

          Żyję z jednej wypłaty i tego co dorobię. W chwili obecnej mam długi w bankach żeby oszczędzić zrezygnowałem z 3 ubezpieczeń w tym od raka i złamań. Postanowiłem, że nie będe należał do zjadaczy ośmiorniczek i kupuję produkty spozywcze których jest duzo i są tanie jak na przykłąd jogurt 400 gramowy naturalny lub smakowy za niecałe 2 złote. Dodam, że choruję na schizofrenie paranoidalną. Na razie zdrowie psychiczne nie pozwala na wzięcie drugiego etatu. Postanowiłe oszczędzić również na nie kupowaniu kolejnych kolekcji ksiązkowych oprócz tych, które obecnie kupuję. Poprawi się jak skończę spłacac w bankach. Dodam, że mieszkam u matki, które też mnie co miesiąc wydaja z pieniędzy. Powiem, że na tych jogurtach plus inne drobne posiłki jka kanapki lub nieraz fastfood idzie przybrac na wadze.

          Skomentuj


            Odp: jak oszczedzać

            W moim przypadku najbardziej pomogło mi spisywanie wydatków, bo wtedy zauważyłam na co idzie najwięcej pieniędzy. Teraz nie robię też zakupów na zapas na pół roku, tylko wybieram to, czego w danym momencie potrzebuję, zwłaszcza jeśli chodzi i produkty spożywcze i jakieś wyposażenie do domu.
            Poza tym jeszcze drugie konto oszczędnościowe też pozwala mi trochę odłożyć na czarną godzinę i inne niespodziewane wydatki

            Skomentuj


              Odp: jak oszczedzać

              My również ostatnio zrobiliśmy sobie zapasy ryżu czy pomidorów w puszkach. Po pierwsze nie musze iśc do sklepu i ich kupować. Po drugie jest to zabezpieczenie jak piszesz

              Mam wrażenie, ze kwestia oszczedzania na emerytury przez rząd traktowana jest bardzo swobodnie.... Zasady odkładania i wypłacania emerytur zmieniają się bardzo często, a odprowadzane składki wcale nie należą do nas, co potwierdziły sądy i niedawna nacjonalizacja OFE.

              Zerknij sobie na najlepsze konta oszczędnościowe. Warto jest na nich okładać bo przynajmniej zyskujesz oprocentowanie.

              Skomentuj


                Odp: jak oszczedzać

                Oszczędzać to najlepiej stale i systematycznie. Przy zakładaniu konta osobistego od razu założyć konto oszczędnościowe. I od razu ustawić zlecenie przelewu z jednego rachunku na drugi. I nie wypłacać zaoszczędzonych środków. Albo wtedy już zakładać lokaty długoterminowe.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: jak oszczedzać

                  Ciężko jest oszczędzać, jak teraz wszystko tak strasznie drożeje :/ No ale jakoś trzeba sobie radzić. Jakiś czas temu wpadliśmy z mężem na pomysł zmiany dostawcy energii. Jak przejrzeliśmy oferty, to najlepiej wypadło pulsar energia i powiem wam, że faktycznie płacimy mniej za prąd od tamtej pory

                  Skomentuj


                    Odp: jak oszczedzać

                    Tak jak już zostało wspomniane to zbieranie paragonów. Ja prowadzę dokładny dziennik wydatków. Kupuję jedzenie na promocjach, a ciuchy tylko z second handu. To pozwala dużo zaoszczędzić. Dobrą formą dorobienia sobie do wypłaty jest sprzątanie mieszkań w soboty. Pracy dużo, ale to dodatkowe pieniądze.

                    Skomentuj


                      Odp: jak oszczedzać

                      Oszczędzać to najlepiej stale i systematycznie. Przy zakładaniu konta osobistego od razu założyć konto oszczędnościowe. I od razu ustawić zlecenie przelewu z jednego rachunku na drugi. I nie wypłacać zaoszczędzonych środków. Albo wtedy już zakładać lokaty długoterminowe.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: jak oszczedzać

                        Oczywiście, że tak. Kluczowe zawsze będzie obranie odpowiedniej strategii, która pozwoli Wam zaoszczędzić większe kwoty. Myślę, że korzystając z takich rozwiązań jak te proponowane przez http://trienergy.com.pl/ będziecie w stanie zaoszczędzić spore kwoty na energii w Waszej firmie. Pomyślcie nad tym dobrze.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X