Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak oszczedzać

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak oszczedzać

    zastanawiam się jak odłożyć jakąś kaskę z jednej wypłaty???? Może ktoś ma jakieś pomysły





  •    
       

    #2
    Ja wypracowałam sobie super sposób, bo też miałam z tym problem.
    Żyjemy z jednej pensji więc tych pieniędzy też nie jest najwięcej.
    Po opłaceniu wszystkich rachunków, zatankowaniu samochodu, odłożeniu pieniędzy na coś co jest potrzebne (szczepienie, OC, przegląd jakaś naprawa itp.itd.), zrobieniu większych zakupów (takich na cały miesiąc), dentystę.
    Liczę resztę pieniedzy jakie zostały i dziele przez ilość tygodni jakie zostały do następnej wypłaty
    I mam tylko tyle pieniędzy do wydania na cały tydzień. Bardzo często udaje mi się z tych tygodniówek coś odłożyć. Ale czasami są niespodziewane wydatki typu leki.
    U nas tygodniówki są najlepszym rozwiązaniem, bo mnie się pieniądze nie trzymają a tak widzę ile mam i ile mi jeszcze zostało. Poza tym łatwiej
    mi rozplanować budżet na tydzień niż na cały miesiąc
    Polecam
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Tree my teraz też z jednej pensji tylko z tą różnicą że mąż mi przelewa raz w tygodniu pieniązki i musi mi wystarczyć do następnego przelweu
      no chyba że muszę wydać na leki albo na coś innego niespodziewanego to wtedy dostaję więcej


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #4
        U nas są 2 pensje i tych pieniędzy zawsze mało, nie potrafie nimi rozsądnie gospodarować Próbowałam różnych sposobów ale nigdy mi nei wychodziło

        Skomentuj


          #5
          Pomysł Family jest bardzo dobry.Przekonałam się sama, bo ja jestem też rozrzutna ile mam tyle przetracę.My też żyjemy z jednej pensji niby zawsze starczało od wypłaty do wyplaty ale ostatnio mieliśmy niespodziewane większe wydatki i na miesiąc zostało mi tyle ile zwykle na tydzień i dałam radę chociaż ciężko było i tak sobie myślę czy dalej tego nie praktykować


          Skomentuj


            #6
            Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
            Ja wypracowałam sobie super sposób, bo też miałam z tym problem. Poza tym łatwiej
            mi rozplanować budżet na tydzień niż na cały miesiąc
            Polecam
            Super pomysł muszę spróbować po wypłacie, kurde może wkońcu coś mi się uda odłożyć, a jak starczy mi kasy do następnej wypłaty to i tak będzie sukces bo zawsze mi brakuje...
            A gdzie odkładacie pieniądze, bo ja myślałam o "skarbonce" której niemożna otworzyć





            Skomentuj


              #7
              powiem Wam jak ja to robie ,kupuje na biezaco podstawowe produkty typu jaja ,maka ,mleko cukier chleb itp.Pozostale rzeczy typu mieso kupujemy na dluzszy okres i zamrazamy.Inne wydatki planujemy konkretnie w budzecie.Najgorsza rzecz to wejsc do sklepu na spontana...Wydasz wiecej niz masz...i wszystko sie podoba.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                kruszyna23 ogólnie oszczędności mamy na koncie. Ale te tygodniowe pieniążki (te które mi zostaną) wkładam do zeszytu i jak się nazbiera większa sumka to wpłacam na konto.
                Ale skarbonka bardzo dobrym pomysłem jest
                Julek: 10/3/2008

                Skomentuj


                  #9
                  święta racja





                  Skomentuj


                    #10
                    annse3 masz rację. Jak jedziemy na miesięczne zakupy do marketu to już wyleczyłam się z tego, że wkładam do koszyka co popadnie.
                    Robię listę w domu i biorę tylko to co na niej jest (noo czasami coś
                    się tam dołoży)
                    Julek: 10/3/2008

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      My mamy jak narazie 2 pensje, wypłata męża i renta po ojcu, wbrew pozorom pieniędzy wciąż zawsze jest za mało.. dlatego praktykuję sposób "skarbonka" Za każdym razem kiedy wracam ze sklepu opróżniam portfel z wszystkich monet i wrzucam je do skarbonki. Ostatanio z całego m-ca uzbierało mi się 180zł
                      Sposób może banalny ale mi dużo pomaga Zawsze na czarną godzinę jakiś grosik jest

                      Skomentuj


                        #12
                        emilka620 wcale nie banalny. Wiesz każdy musi sobie wypracować najlepszy system, który będzie przede wszystkim efektywny
                        Ważne, że daje się choć coś zaoszczędzić, prawda ?
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #13
                          ja nie potrafię odłozyć kasy, choć ostatnio odkładałam na fotelik i rowerek dla Majki i się udało. ale musze mieć konkretny cel bezcelowo nie wychodzi. jednego dnia odłoże drugiego wydam


                          JULA

                          MAJA

                          OLGA

                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                            ja nie potrafię odłozyć kasy, choć ostatnio odkładałam na fotelik i rowerek dla Majki i się udało. ale musze mieć konkretny cel bezcelowo nie wychodzi. jednego dnia odłoże drugiego wydam
                            hehe mój mąż ma to samo. Jak sobie coś zaplanuje to oszczędzi a jak
                            nie to jednego dnia włożył do świnki 50 zł a na drugi dzień ją rozbił
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              #15
                              ja nie mam skarbonki
                              wkładam pieniążki do biblii nie wiem czemu


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X