Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak oszczedzać

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: jak oszczedzać

    Też mam osobne konto, tak zwane konto oszczędnościowe, w tym samym banku. Nie w każdym miesiącu udaje się coś odłożyć, ale staram się. Np. chcąc jechać na wakacje, na ten konkretny cel przelewam co miesiąc tą samą kwotę.

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: jak oszczedzać

      z jednej wypłaty niezwykle cięzko zaoszczędzić ja teraz akurat nie pracuje i mam z tym problem, dzieci mi ciągle chorują także mam same wydatki. Może jak sytuacja się ustabilizuje to wtedy będzie wieksza możliwość

      Skomentuj


        #93
        Odp: jak oszczedzać

        ja chyba nie potrafię oszczędzać. co by nie robić zawsze mi brakuje

        Skomentuj


          #94
          Odp: jak oszczedzać

          Ja jakiś czas temu postawiłam w synka pokoju skarbonkę ( bez możliwości otwarcia) i co jakiś czas wrzucam tam jakieś pieniążki, czasem dziadkowie coś dorzucą itp.

          Skomentuj


            #95
            Odp: jak oszczedzać

            jak będę miała dzidziusia to mu od razu założę konto oszczędnościowe

            Skomentuj


              #96
              Odp: jak oszczedzać

              Oszczędzacie na emeryturę?

              Skomentuj


                #97
                Odp: jak oszczedzać

                Ja to już nie wiem jak oszczędzać przy dwójce szkolnych dzieci i przy wykończeniu domu to się nie da Normalnie odkładam sobie aby kupić nowe żelazko i już co odłożę to kolejny wydatek się nasunie Dzisiejsze czasy są dla mnie ciężkie Może później będzie lepiej a przynajmniej mam taką nadzieję

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: jak oszczedzać

                  Myślę, że to te małe wydatki generują największe straty. Wydaje nam się że 5 czy 10 zł to nic, ale jak się tego nazbiera....

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: jak oszczedzać

                    oszczędzanie to sztuka... jesteśmy świeżo po remoncie, część pokoi stoi pusta, bo stare meble wywalone, a nowych jeszcze nie ma, bo trzeba nieco zaoszczędzić, aby je kupić... rewelacyjne pole do poćwiczenia oszczędzania. i, mimo że wydawało nam się, że się nie da - ciągłe koszty remontowe i dziecko, to jednak się da! trzeba tylko dokładnie przeanalizować swoje wydatki i już

                    Skomentuj


                      Odp: jak oszczedzać

                      Wg mnie sporo można oszczędzić na jedzeniu. I wcale nie trzeba jeść mniej czy kupować produkty gorszej jakości. Najlepiej zaplanować obiady na cały tydzień, a przynajmniej na kilka dni i zrobić jedne większe zakupy. A najlepiej opracować plan obiadów pod kątem aktualnych promocji w sklepie. W Netto są często ciekawe promocje https://netto.pl/oferta/ .

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: jak oszczedzać

                        Sporo można zaoszczędzić, jeśli pomyśli się nad tym, jak zmniejszyć rachunki. Mi się udało mniej płacić za energię dzięki firmie Salwis | pomiary elektryczne i termowizyjne http://salwis.pl/pomiary-elektryczne-i-termowizyjne/

                        Skomentuj


                          Odp: jak oszczedzać

                          Przede wszystkim trzeba pozbyć się wszystkich długów. Gdy sytuacja jest bardzo ciężka i wpadliśmy w pętle zadłużenia moim zdaniem jedynym rozwiązaniem jest wówczas ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Ciekawy artykuł na ten temat https://kredyt123.pl/upadlosc-konsumencka. Dopiero startując z poziomu zero można zacząć oszczędzać i na nowo budować swoją przyszłość finansową.

                          Skomentuj


                            Odp: jak oszczedzać

                            moim zdaniem najlepiej nie wydawać pieniędzy na bzdury, tylko na najpotrzebniejsze rzeczy.

                            Skomentuj


                              Odp: jak oszczedzać

                              Takimi "domowymi" sposobami jakie tu wymieniacie warto oszczędzać, ale nie bez końca. To nie chodzi o to, żeby już do końca życia zaciskać pasa, tylko żeby mieć na wszystko. Dlatego uważam, że jak już się trochę zaoszczędzi, to warto zacząć inwestować, np. w obligacje korporacyjne, tak jak piszą tutaj: http://www.praca-biznes.pl/obligacje...i-gdzie-kupic/ i pomnażać to co się już ma.

                              Skomentuj


                                Odp: jak oszczedzać

                                Najlepiej oszczędzać na codziennych zakupach. Ja np. ostatnio dorwałam firmowe plecaki vans w korzystnej cenie. Po prostu trzeba być czujnych i korzystać z internetowych porównywarek cen.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X