Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Nasze dzieci
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Nasze dzieci Znajdź mamy dzieci z danego rocznika.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16-10-2014, 22:26
arlettax arlettax jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
arlettax.polki.pl

Domyślnie Dzieci rok po roku

Witam mamusie. Nie zauważyłam, aby taki temat został rozpoczęty, a bardzo jest dla mnie ważny. Jestem mamą 8-miesięcznej Oli, a w przyszłym roku, kiedy Ola będzie miała roczek, przestanie być jedynaczką, będzie miała rodzeństwo. Bardzo chciałabym, aby mamy dały mi jakieś wskazówki, co jest ważne, gdy pojawia się to drugie dziecko. W tej chwili jest to cudowny czas, Ola ma swoje godziny spania, jedzenia. Zdążę wszystko w domu zrobić, a przy dwójce trochę się boję jak to będzie...

Stary 16-10-2014, 22:53
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70
Domyślnie Odp: Dzieci rok po roku

W takiej sytuacji radzę na początku, jak tylko pojawi się drugi maluszek poprosić o pomoc bliską Ci osobę np. mamę. Dobrze jest mieć koło siebie kogoś kto Cię odciąży i będzie mógł poświęcić swój czas starszemu dziecku wtedy gdy ty będziesz oswajała się z młodszym Skarbem. Dojście do siebie po porodzie, unormowanie karmienia itp są wysiłkiem dla kobiety i na pewno przyda Ci się pomoc. Na pewno nie można pozwolić aby starsze dziecko czuło się zazdrosne i odtrącone, choć wydaje mi się że będzie jeszcze za małe by czuć zazdrość. Musicie okazywać mu na pewno dużo uwagi i otaczać jeszcze większą miłością niż wcześniej - o ile to możliwe
Stary 23-04-2016, 15:52
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

rok po roku mozna jeśli jest to poród naturalny ja natomiast miałam cc i nie było możliwości starać się aż tak szybko o drugie. I tak szybko zaszłam w ciąże po pierwszym dziecku lecz poroniłam w lipcu a w grudniu okazało się że znowu będę mama to była cudowna wiadomośc i mam moje maleńkie cudo zdrowiutkie
Stary 20-07-2016, 19:32
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

My zaczęliśmy starania o trzecie maleństwo. Jakby się udało między młodszymi będzie 1,5 roku różnicy. Też trochę się boję czy dam radę, bo starszy miałby tylko 3,5, więc właściwie to byłaby trójka maluszków...

Stary 20-07-2016, 19:54
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Zdjęcia: 11

Zapraszam do tego wątku: http://forum.babyonline.pl/forum/sho...ht=r%F3%BFnica. Ten zamykam, by nie powielać identycznych treści.
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania