Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-09-2017, 10:35
Agataka27 Agataka27 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Agataka27.polki.pl

Domyślnie Odp: Dentysta dla dzieci

My jesteśmy właśnie z Katowic i z córcią chodzimy do Dentolandii -
https://www.stomatologiadziecieca.co...nie-prochnicy/ . Niestety córa ma próchnicę i walczymy z nią cały czas. Jest już coraz lepiej na szczęście. U nas w rodzinie zawsze problemy z zębami były i u córki nawet z mleczakami są już problemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-09-2017, 13:32
solo-kolos solo-kolos jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
solo-kolos.polki.pl

Warto chociaż spróbować wytłumaczyć dziecku po co się idzie do dentysty. Ogólnie w stomatologii wyodrębniona jest osoba dziedzina - pedodoncja zajmująca się leczeniem dzieci. Dużo zależy od podejścia lekarza, ale obecnie stosowane techniki jak np. kolorowe wypełnienia pomogą szybko pozbyć się lęku u dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-09-2017, 13:46
solo-kolos solo-kolos jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
solo-kolos.polki.pl

Aby pracować z dzieckiem lekarz musi wykazać się odpowiednim podejściem i cierpliwością. Warto już od małego uczyć dziecko, że wizyta w gabinecie dentystycznym to nic strasznego. Z tego powodu pierwsza wizyta nie powinna być związana z leczeniem zębów, a jedynie pozwolić mu zapoznać się z miejscem i stomatologiem. Zdarza się, że pacjenci bagatelizują objawy i zjawiają się za późno, a to może mieć negatywny wpływ nie tylko na zęby dziecka, ale i jego stosunek do gabinetu. W przypadku wizyty z dzieckiem ważne jest aby odpowiednio się do niej przygotować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-09-2017, 09:12
jjusti18 jjusti18 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jjusti18.polki.pl

Jak szukacie naprawdę dobrych stomatologów to udajcie się po prostu do Dento Kliniki https://www.dentoklinika.pl - jak dla mnie są bezkonkurencyjni. Już sam gabinet robi doskonałe wrażenie, wyposażony w innowacyjne urządzenia/ sprzęt do tego bardzo przyjemny i wykwalifikowany personel. Czego chcieć więcej? Ja długo zwlekałam z pójściem do dentysty, ponieważ strasznie się bałam. Jak to piszą nie taki wilk straszny jak go piszą. Trafiłam na świetnych fachowców, zabieg wykonali z pełną dokładnością i co najważniejsze bezboleśnie.Zdecydowanie jest to również doskonałe miejsce dla dzieci. Sama teraz planuję udać się z moim synkiem do nich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 23:36
tomasz798 tomasz798 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tomasz798.polki.pl

Warto zadbać, by maluchy od młodości zdobywały prawidłowe nawyki. Będzie to możliwe dzięki leczeniu zębów w takich klinikach jak Bianco w http://bianco.eu.com/ To pozwoli im polubić wizyty u dentysty i nauczy, jak dbać o zęby przez całe życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania