Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-07-2016, 07:40
kebabolix kebabolix jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kebabolix.polki.pl

Domyślnie Odp: Kleszcz?

Jeśli wybieracie się na tereny, które są ulubionym siedliskiem kleszczy, załóż dziecku odpowiednie ubrania. Nawet jeśli słońce praży, konieczne są długie spodnie, skarpety i pełne obuwie oraz bluzka z długimi rękawami i czapka. Decyduj się na jasne, pastelowe kolory, a zrezygnuj z ubierania dziecka w jaskrawe barwy, które przyciągają kleszcze. Warto zadbać także o to, by ubranie nie miało zapachu (zrezygnuj z aromatycznych płynów do płukania tkanin, nie perfumuj ciała dziecka) - silne zapachy przyciągają pajęczaki.

Dodatkowym zabezpieczeniem będzie zastosowanie na ciało dziecka specjalnego preparatu odstraszającego kleszcze (kupisz w drogerii lub aptece). Możesz także skropić ubranie dziecka olejkiem cytrusowym lub eukaliptusowym, bo ich woń odstrasza pajęczaki.
Stary 22-08-2016, 08:59
tosia93 tosia93 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tosia93.polki.pl

Nie wiem, dlaczego ludzie tak bagatelizują ugryzienia przez kleszcze. Przecież z tego mogą się wziąć bardzo nieprzyjemne rzeczy. Zawsze warto pamiętać, że najlepiej kleszcza, który Was ugryzł, złapać i wysłać do zbadania do http://zbadajkleszcza.pl/badanie-kleszcza/ Dzięki temu juz w ciagu kilku dni dostaniecie informacje na temat tego, czy powinnyście zacząć się leczyć. Takie informacje mogą Wam bardzo ułatwić życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-08-2016, 12:03
mileymila mileymila jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mileymila.polki.pl

Po powrocie do domu ze spaceru itp. trzeba się dobrze sprawdzać...Bo nie ma innego wyjścia, teraz kleszcze są już wszędzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-08-2016, 06:24
emmaz's Avatar
emmaz emmaz jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
emmaz.polki.pl

Moja córka rok temu miała klleszcza. I złapała go na naszej działce . Po prostu spadł na nia z krzaka. Tak naprawdę to kleszcza można złapać praktycznie wszędzie. I we własnym ogrodzie i w mieście na spacerze w parku... Na szczęście okazało sie,ze córka nie złapała boreliozy.Zrobiłyśmy dokładne badania i jest zdrowa....

Ze swojej strony polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://wyleczborelioze.pl/

Na stronie jest opisane jak rozpoznać boreliozę oraz jest dokładny opis rumienia po ukąszeniu kleszcza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-01-2017, 09:34
malenka1996 malenka1996 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
malenka1996.polki.pl

Kleszcze to trudny temat. Często zapominamy o zabezpieczaniu siebie i zwierzaków. Dla czworonogów od 2 czy 3 sezonów stosuje produkty Fripexa - to ta oferta https://www.fiprex.pl/ i to na szczęście wystarcza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2017, 14:33
mareky mareky jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mareky.polki.pl

Jak zapobiegać kleszczom, jakie preparaty są najskuteczniejsze?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-02-2017, 13:37
braap braap jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
braap.polki.pl

Nie znam żadnych skutecznych preparatów. Wiem, że na rynku jest dostępnych dużo preparatów, ale niespecjalnie wierzę w ich działanie. Zawsze po powrocie z zielonych terenów dokładnie sprawdzam, czy żadne z moich dzieci nie zostało ugryzione przez kleszcza a na wszystkie wypady do lasu, na łąkę ubieram im długie buty, ale nie męczę ich długimi ubraniami. Polecam poczytać sobie ten artykuł https://rodzinazdrowia.pl/uwaga-na-k...-po-boreliozie . Dowiecie się z niego jakie są objawy boreliozy a także jak groźne powikłania powoduje nieleczona choroba.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-02-2017, 07:55
belatrix belatrix jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
belatrix.polki.pl

Preparatów jest bardzo dużo i można zauważyć, że są one dość*skuteczne. Ja sam nie stosuję, bo mieszkam na takich terenach, gdzie raczej nie występują, ale na wsi moja babcia ma psa i kupuje mu takie obroże, która faktycznie działają. Niestety to dość mocno śmierdzi więc nie wiem czy będzie miało zastosowanie w jakiejkolwiek formie dla człowieka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2017, 16:20
damian3's Avatar
damian3 damian3 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
damian3.polki.pl

Najgorsze co można zrobić, to zignorować takiego kleszcza. Borelioza jest naprawdę parszywa i żadne z Was nie chciałoby mieć tej choroby... Coś o tym wiem z własnego doświadczenia...

Tak na marginesie, niedawno trafiłem na dość ciekawy serwis w necie, gdzie ludzie prowadzą swoje blogi i opisują tam historię swojej choroby. Wydaje mi się, że to jest dość interesujące rozwiązanie, bo można wzajemnie się wesprzeć w trudnych chwilach, znaleźć bratnią duszę z tą samą dolegliwością itp. Np. jakby nie daj Boże ktoś z Was miał problem z boreliozą, to polecam zajrzeć sobie choćby na tego bloga https://tomipomaga.pl/user/beatka76 Wydaje mi się też, że warto tam założyć konto i wpisać swoją historię choroby. Ja chyba właśnie niedługo to zrobię, bo mam o czym pisać... Na szczęście to już za mną

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania